240 „Ernst Nilson”

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
Online
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: 240 [CEGLAK]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

zlyzuw pisze:
endriugto pisze:
zlyzuw pisze:Ciekawostki dnia dzisiejszego:

Odebrałem rano auto od szybiarza - była na nowo wklejana szyba czołowa ponieważ poprzednik wkleił ją tak, że się płakać chciało a dodatkowo została ona wklejona na starych - połamanych spinkach przez co się nie trzymała listwa ozdobna. Teraz wszystko się trzyma porządnie na nowych spinkach a co najistotniejsze listwa chromowana też otrzymała nową uszczelkę gumową. Stara była tak sparciała, że można było nią ciąć chleb. xD Nowa uszczelka o ile jest bardzo elastyczna, dobrze przylega do karoserii o tyle zakładanie jej to katorga, trwało to około 1.5 godziny u mnie.
Gdzie kupiłeś uszczelkę szyby? Ja wymieniałem szybę kilka lat temu i zamontowałem starą uszczelkę i w jednym miejscu mi odstaje ze starości i mam szparę między karoserią...
Draken 99zł - numer oryginału: 1312597. Mają na stanie więc śmiało możesz kupować. Trochę się namęczysz z wsuwaniem jej ale ramka dzięki temu idealnie przylega do karoserii. :D
Kurczaczki boję się że mi ta chromowana listewka zostanie w rękach w kawałkach...
0 x
Awatar użytkownika
zlyzuw
Posty: 297
Rejestracja: 12 grudnia 2018, 16:19
Lokalizacja: Kraków

Re: 240 [CEGLAK]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zlyzuw »

endriugto pisze:
zlyzuw pisze:
endriugto pisze: Gdzie kupiłeś uszczelkę szyby? Ja wymieniałem szybę kilka lat temu i zamontowałem starą uszczelkę i w jednym miejscu mi odstaje ze starości i mam szparę między karoserią...
Draken 99zł - numer oryginału: 1312597. Mają na stanie więc śmiało możesz kupować. Trochę się namęczysz z wsuwaniem jej ale ramka dzięki temu idealnie przylega do karoserii. :D
Kurczaczki boję się że mi ta chromowana listewka zostanie w rękach w kawałkach...
ta listwa chromowana się na pół rozkłada a dodatkowo jest gruba - nie tak łatwo ją wygiąć o łamaniu nie wspominając więc śmiało - inna kwestia, że trzeba ostrożnie ją odpinać aby spinek nie połamać. Szkoda by było wydawać kasę na ponowne wklejanie szyby z nowymi spinkami... :shock:

Co do samej wymiany tej gumy - starą po prostu musisz wydrzec na siłę a jak się połamie/pozrywa (co jest pewne) to najlepiej mieć cienki, wygięty na końcu drut którym będziesz mógł wydłubać resztki gumy z rynienki. Następnie trzeba tą rynienkę w którym siedzi uszczelka porządnie wyczyścić (mała szczotka druciana - mosiężna wystarczy) i pokryć porządnie wszystko silikonem w sprayu albo innym smarowidłem aby nowa uszczelka się w miarę wsuwała kawałek po kawałku. Kup 2-3 piwa bo inaczej Cię szlag trafi przy robocie ponieważ ta guma z racji elastyczniości zamiast się przesuwać cała to tylko się po kawałku wsuwa i trzeba ją centymetr po centymetrze po całej długości naciągać na tyle delikatnie aby nie wyskoczyła w którymś miejscu z tej rynienki.

Wiem, że niektórzy te uszczelki tną na pół i zakładają oddzielnie na jedną i drugą część ramki ale uważam, że to druciarstwo. Lepiej bez cięcia przeciągnąć ją przez całą ramkę (najpierw przez jedną potem dopiero drugą) tak aby jej końcówki zbiegały się na dole szyby czołowej na samym środku.
2 x
Awatar użytkownika
Maciek4530
Posty: 1225
Rejestracja: 07 listopada 2016, 20:12
Lokalizacja: Zakopane/Kraków
Kontakt:

Re: 240 [CEGLAK]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek4530 »

Dawaj foty wozu gdy w końcu jest kompletny z zewnątrz :twisted:
3 miesiące prawie to zajęło a sprzedający mówił standardowo - kilka "dupereli" :lol:
Chyba każdy to zna :P
0 x
manieczek
Posty: 20
Rejestracja: 25 września 2016, 11:34

Re: 240 [CEGLAK]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: manieczek »

Jeszcze macie coś do dodania na temat sprzedającego? Bo jak tu zaraz przypierdole posta to bedzie trzeba zamknac temat...
0 x
Awatar użytkownika
Maciek4530
Posty: 1225
Rejestracja: 07 listopada 2016, 20:12
Lokalizacja: Zakopane/Kraków
Kontakt:

Re: 240 [CEGLAK]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek4530 »

manieczek pisze:Jeszcze macie coś do dodania na temat sprzedającego? Bo jak tu zaraz przypierdole posta to bedzie trzeba zamknac temat...
Aż czekam z niecierpliwością :D
0 x
Awatar użytkownika
Mareek
Posty: 2010
Rejestracja: 01 października 2014, 13:33
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: 240 [CEGLAK]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareek »

manieczek pisze:Jeszcze macie coś do dodania na temat sprzedającego? Bo jak tu zaraz przypierdole posta to bedzie trzeba zamknac temat...
A gdzie kultura?
0 x
Polecali zakup BMW, to się skusiłem
Online
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: 240 [CEGLAK]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

manieczek pisze:Jeszcze macie coś do dodania na temat sprzedającego? Bo jak tu zaraz przypierdole posta to bedzie trzeba zamknac temat...
A coś tu było w ogóle mówione na temat sprzedającego?
0 x
Awatar użytkownika
zlyzuw
Posty: 297
Rejestracja: 12 grudnia 2018, 16:19
Lokalizacja: Kraków

Re: 240 [CEGLAK]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zlyzuw »

endriugto pisze:
manieczek pisze:Jeszcze macie coś do dodania na temat sprzedającego? Bo jak tu zaraz przypierdole posta to bedzie trzeba zamknac temat...
A coś tu było w ogóle mówione na temat sprzedającego?

Tez jestem ciekaw. :roll:
0 x
Awatar użytkownika
Miś
Posty: 758
Rejestracja: 11 lipca 2016, 20:40
Lokalizacja: Kalisz, UK

Re: 240 [CEGLAK]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Miś »

zlyzuw pisze:
endriugto pisze:
manieczek pisze:Jeszcze macie coś do dodania na temat sprzedającego? Bo jak tu zaraz przypierdole posta to bedzie trzeba zamknac temat...
A coś tu było w ogóle mówione na temat sprzedającego?

Tez jestem ciekaw. :roll:
nie przelewajcie szamba z fejsbuka na forum!
0 x
Online
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: 240 [CEGLAK]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

Miś pisze:
zlyzuw pisze:
endriugto pisze: A coś tu było w ogóle mówione na temat sprzedającego?

Tez jestem ciekaw. :roll:
nie przelewajcie szamba z fejsbuka na forum!
A to coś nowego.
0 x
ODPOWIEDZ