Volvo 740 Turbo Intercooler - oldie but goldie.

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
re5pect

Re: Volvo 740 Turbo Intercooler - oldie but goldie.

Postautor: re5pect » 05 kwietnia 2018, 13:09

JoeM pisze:
re5pect pisze: Kupiłem jasny szary materiał, będzie praktycznie, nie będzie się tak brudził jak beżowy.

A co z osłonami przeciwsłonecznymi? Szare ? Jeśli już chcesz być tak praktyczny to lepiej czarną górę zrób. Szary będzie trochę z doopy.

Na zdjęciach materiał wyglądał dużo fajniej, miał podobny odcień do daszków. Teraz myślę że może trzeba było zainwestować w beżowy, sam nie wiem...
Czarny odpada, nie podoba mi się z jasnym wnętrzem i jasnymi plastikami:
Obrazek

V945turbo pisze:ile za ten mech na deskę? Sam sie przymierzam ale boje sie nie nie poskładam tego tak żeby było ładnie:)

Flokowanie z klejeniem około 400zł, zawodowo mi gościu to zrobił. W zielonym 740 nie było to zrobione idealnie.
Deskę ściągałem z 1,5h, dzisiaj ją założę jak czas pozwoli, myślę że chwila moment i będzie siedziało (w zielonym nie miałem problemów) - także polecam :)

MiKi:) pisze:Ile takie obszycie deski? ;)
Ciekawe ile by kosztowało obszycie alcantarą.

Skóra ponad 1000zł, alcatara pewno jeszcze więcej no i słyszałem że mogą z tym być problemy na dużym słońcu. Flokowanie jest OK.

wujek pisze:zazdraszczam tempa prac :)

Gdybym miał garaż i warunki tam gdzie mieszkam na stałe to wszystko działoby się dużo szybciej ;) Ale mimo wszystko jakoś to idzie.
0 x

Awatar użytkownika
endriugto

Postautor: endriugto » 05 kwietnia 2018, 13:49

Sufit musi być jednolity kolorystycznie bo będzie rozpraszał. Moim zdaniem wszystko musi być w jednym kolorze.
0 x

Awatar użytkownika
JoeM
Kontaktowanie:

Postautor: JoeM » 05 kwietnia 2018, 14:31

Panowie no raczej że w w jednym kolorze. Dlatego pytałem czy osłony przeciw słoneczne będą szare. Teraz masz kremowe więc jeśli zmienisz tylko podsufitkę to kiepsko to będzie wyglądać. Poza tym masz beżowe wnętrze. Szary mi tam nie leży. Czarna podsufitka i ten flok świetnie zagra i mam namyśli czarny po całości (słoneczniki itd.) Czarna podsufitka i beżowe słoneczniki+reszta plastików to wiocha ;)
0 x

Awatar użytkownika
wujek

Postautor: wujek » 05 kwietnia 2018, 15:28

JoeM pisze:Panowie no raczej że w w jednym kolorze. Dlatego pytałem czy osłony przeciw słoneczne będą szare. Teraz masz kremowe więc jeśli zmienisz tylko podsufitkę to kiepsko to będzie wyglądać. Poza tym masz beżowe wnętrze. Szary mi tam nie leży. Czarna podsufitka i ten flok świetnie zagra i mam namyśli czarny po całości (słoneczniki itd.) Czarna podsufitka i beżowe słoneczniki+reszta plastików to wiocha ;)

ten pakiet tez wiocha wiec niech juz bedzie spójnie
2 x
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

16 GARAGE
'88 744+ @1,7bar

Awatar użytkownika
JoeM
Kontaktowanie:

Postautor: JoeM » 05 kwietnia 2018, 15:43

Poniżej masz rozpiskę wtyczek
Obrazek
1 - 3A
2 - 8A
3 - 4A
4 - 2B
5 - 5B
6 - wolny (nieznane przeznaczenie)
7 - 1B
8 - 6B
9 - 1A

A - 9B
B - 3B
C - 10B
D - 4B

Obrazek

pod wtyk 9A w gnieździe radia mam podpięty stały plus z bezpiecznikiem z akumulatora. Spróbuj go połączyć pomarańczowy nr 9 i tez powinno być ok. W sensie trzymać kod/pamięć.
Pod 10A w gnieździe radia podpinasz minus z żarówki podświetlenia klawisza np. szyberdachu
Pod 11A w gnieździe radia podpinasz plus z żarówki podświetlenia klawisza np. szyberdachu
1 x

Awatar użytkownika
JoeM
Kontaktowanie:

Postautor: JoeM » 05 kwietnia 2018, 18:22

re5pect pisze:Na zdjęciach materiał wyglądał dużo fajniej, miał podobny odcień do daszków. Teraz myślę że może trzeba było zainwestować w beżowy, sam nie wiem...

U nas w hurtowni jest niemal identyczny beż jak wychodził w oryginale. Nawet kolorystycznie lepiej wypada w porównaniu z osłonami przeciwsłonecznymi. Koszt zakupu materiału to śmiech w stosunku do pracy ile trzeba włożyć w wymianę podsufitki. Dlatego warto się nad tym zastanowić. Ja u siebie zrobił beż taki jak był. Potem żałowałem że nie zrobiłem czarnego, a nie zrobiłem bo bałem się że będzie problem z czarnymi plastikami, a jak nie mogłem czekać bo auta do przemieszczania nie miałem. Potem pojawiło się czarne sklepienie i byłem zły. Przemyśl sprawę i daj znać to podeśle ci próbki materiałów w beżu które mam.
0 x

re5pect

Postautor: re5pect » 05 kwietnia 2018, 21:17

JoeM pisze:Poniżej masz rozpiskę wtyczek
Obrazek
1 - 3A
2 - 8A
3 - 4A
4 - 2B
5 - 5B
6 - wolny (nieznane przeznaczenie)
7 - 1B
8 - 6B
9 - 1A

A - 9B
B - 3B
C - 10B
D - 4B

Obrazek

pod wtyk 9A w gnieździe radia mam podpięty stały plus z bezpiecznikiem z akumulatora. Spróbuj go połączyć pomarańczowy nr 9 i tez powinno być ok. W sensie trzymać kod/pamięć.
Pod 10A w gnieździe radia podpinasz minus z żarówki podświetlenia klawisza np. szyberdachu
Pod 11A w gnieździe radia podpinasz plus z żarówki podświetlenia klawisza np. szyberdachu

Bardzo Ci dziękuję :) Wszystko by się zgadzało, ale... U mnie przewód z numerem 3 jest pusty (kończy się zaraz za kostką), 6 jest podpięty (niebieski kabel) - tu jest właśnie moja zagadka. Gdyby nie to, spokojnie bym już wszystko zamontował. Wszystkie schematy z internetów mówią o luźnym "6", u mnie luźne jest 3, oprócz tego kolory kabelków nie pokrywają się z żadnym schematem...

Jutro wyczyszczę daszki i plastiki suftitu, położę je na materiale i obczaję czy "oczy bolo". Ale nie wykluczam że macie rację z tym że będę musiał zamówić drugi materiał...

Dzisiaj bawiłem się w klejenie podsufitki, do bani mi to idzie (były próby z włóknem szklanym). Mam inny plan, na dniach kupię materiały i będę się bawił od nowa.

Z dobrych informacji, na szybko wrzuciłem deskę do auta, siedzi stabilnie i mocno mi się podoba ;) Z innych spraw: zerwałem stare wygłuszenia, potem zacząłem mocno "dziugać" śrubokrętem w każde miejsce na podłodze które mi się nie podobało. Udało mi się wydłubać dwie małe dziurki (2x6cm + 1x4cm) także pojadę do dobrego spawacza. Oprócz tego chciałem pozbyć się całego rdzawego nalotu z podłogi, zrobić konserwację + nakleić maty wygłuszające. Jak robić to robić. Od spodu konserwacją zajmie się już specjalista ;)

Podsumowując - idziemy do przodu z wyjątkiem podsufitki...
0 x

Awatar użytkownika
JoeM
Kontaktowanie:

Postautor: JoeM » 05 kwietnia 2018, 21:46

nr 3 w kostce 9 pin to antena automatyczna. Pod 6 też mam niebieski kabel ale nie wiem co tam się podpina. Ja nie mam co tam podpiąć z radia. Może to jest + ściemniacza radia (10B) który ja poprowadziłem bezpośrednio do żarówki klawisza. Podłącz po 6 -> 10B a minus daj z jakiejś masy. Może Jarek(Fonderal) wyjaśni jeśli źle to kminie.

Z klejem nie eksperymentuj. Wybierz najlepszy z możliwych. Poproś o rade w np. w tym sklepie https://hurtownietapicerskie.pl/3_inter-tap Sam pewnie widzisz co się dzieje po latach. Dykta musi być bardzo dobrze oczyszczona przed aplikacją.
0 x

ambasador

Postautor: ambasador » 20 kwietnia 2018, 09:17

Jak tam prace z podsufitką?
0 x

re5pect

Postautor: re5pect » 20 kwietnia 2018, 14:47

ambasador pisze:Jak tam prace z podsufitką?

Do bani ;) Sezon rowerowy można powiedzieć w pełni, pogoda dopisuje, rzadko jestem w domu i szkoda mi wtedy zamykać się w garażu. Chyba jednak zlecę naprawę podsufitki komuś ogarniętemu. Dopiero 28.04 będę w rodzinnych stronach i może wtedy uda mi się zabrać podsufitkę do tapicera.

W międzyczasie zbyt dużo się nie działo, dywany uprane, część plastików wyszorowana (a przy czyszczeniu schodzi masa czasu). Maty wygłuszające na podłogę kupione. Felgi oddane do regeneracji. Coś tam jeszcze pogrzebałem pod maską ;)

Plan działania: ogarnąć na gotowo podłogę i podsufitkę + wyprać fotele i resztę plastików, wtedy będę mógł wszystko złożyć i zamknąć rozdział wnętrza. Okazało się że muszę zamówić jeszcze dwa nowe plastiki, mimo że wiedziałem jak je ściągnąć i robiłem to z wyczuciem - połamały się jak andruty :? Serio, NIE DAŁO SIĘ ich nie połamać...

Jak coś ciekawego się podzieje to na pewno wrzucę fotorelację :)
0 x

Wróć do „Pokaż swoje Volvo!”