Volvo 740 Turbo Intercooler - oldie but goldie.

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
re5pect

Volvo 740 Turbo Intercooler - oldie but goldie.

Postautor: re5pect » 14 marca 2018, 11:49

Ostatnio stwierdziłem że miałem w życiu za dużo 7setek i że niebieskie 760 w 100% mi wystarczy. Zacząłem robić wyprzedaż garażową, pozbyłem się masy części do przedlifta.
Nie skończyłem wyprzedawać części i co? Norma. Kupiłem przedlifta.
Parę tygodni temu dostałem info że jest na sprzedaż 744 turbo i że można zobaczyć je w Zakopanem. Tak się składało że akurat miałem zaplanowany wyjazd do Zakopanego w najbliższy weekend, także nic nie zaszkodziło żeby jechać na oględziny. Zima w pełni, jedziemy. Na miejscu ujrzałem:
Obrazek
Zobaczyłem, pojeździłem, biorę. Zapłacone, auto miałem odebrać za parę dni lawetą. W międzyczasie działo się tyle spraw, że byłem w stanie wynająć lawetę dopiero za 2 tygodnie (ostatnia sobota). Oczywiście tu tez nie obyło się bez przygód ale auto wylądowało na lawecie:

Obrazek
Po czym odwiozłem je do domku rodzinnego:
Obrazek
Ogólnie historia auta, historia zakupu oraz historia ściągania go do Zawiercia były na tyle ciekawe że można by o tym napisać książkę, ale przejdźmy do samego samochodu.
Volvo 744 Turbo Intercooler, b230ft, skrzynia m46, złoty, beżowa turbo półskóra (jedno z moich ulubionych wnętrz), no i wisienka na torcie: body kit Theis K1 na które mam pełne papiery i TUV’y.
Auto jest zaniedbane, brudne, śmierdzi grzybem, czyli to co lubię najbardziej. Szybka sesja zaraz po zakupie:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i dokumentacja (tylko mała część):
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Plany? Bardzo dużo. Każdy etap remontu jest już zaplanowany. Auto będzie robione porządnie, ale bez wodotrysków jak w przypadku 760 – tam już wszystko za daleko poszło. Raczej powrót do stanu fabrycznego bez nadmiernych tuningów i rarytasów (jednak kilka fantów na pewno wpadnie). Baza jest naprawdę świetna. Bardzo dużo nowych części jest do mnie w drodze, garażowe zapasy też się nie zmarnują. Największy problem – czas. Auto stoi w domu rodzinnym gdzie bywam średnio raz na 2 tygodnie. Z początkiem kwietnia będę około 5 dni z rzędu w domu, także wtedy sporo się podzieje.
Plan nr1: ogarnąć i odgrzybić środek, muszę wyciągnąć całe wnętrze, w tym deskę rozdzielczą i podsufitkę. Do połowy kwietnia chciałbym żeby wnętrze było w 100% gotowe.

Deadline na gotowe auto: czerwiec 2019.
3 x

David

Re: Volvo 740 Turbo Intercooler - oldie but goldie.

Postautor: David » 14 marca 2018, 12:40

Pokaż dokładniej patent tej gałki, bo widzę że przycisk od OD gdzieś na boku jest, jak to jest zrobione?
0 x
Kupię dyfer 3.31 do 700 lub zamienie na dyfer 3.73. PW.

Awatar użytkownika
clarksontop

Postautor: clarksontop » 14 marca 2018, 12:43

No powiem Ci, że masz nosa do tych 700-tek :) . Fajna sztuka.
Może bym podjechał na początku kwietnia w wiadomej sprawie ;) i przy okazji zobaczył auto?
0 x

Awatar użytkownika
sambo

Postautor: sambo » 14 marca 2018, 13:11

B. fajna siedemseta. Koniecznie do stanu fabrycznego. Powodzenia!!
0 x
Obrazek

Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: dom?n » 14 marca 2018, 13:11

:shock: :shock: :shock:

Niemożliwe.
0 x
'79 volvo 242 DL · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą

re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D

re5pect

Postautor: re5pect » 14 marca 2018, 13:18

David pisze:Pokaż dokładniej patent tej gałki, bo widzę że przycisk od OD gdzieś na boku jest, jak to jest zrobione?

Czekam na nową, oryginalną gałkę, także jakbyś chciał taką "ósemkę" to na pewno się dogadamy ;) Za około 2-3tyg ósemka będzie leżała luzem.

clarksontop pisze:No powiem Ci, że masz nosa do tych 700-tek :) . Fajna sztuka.
Może bym podjechał na początku kwietnia w wiadomej sprawie ;) i przy okazji zobaczył auto?

Na stałe urzęduję w Katowicach, do Zawiercia jak najbardziej zapraszam ;)

sambo pisze:B. fajna siedemseta. Koniecznie do stanu fabrycznego. Powodzenia!!

Dzięki. Tak będzie, mają być żółte blachy. Ale na pewno nie oprę się lekkim modyfikacjom typu gleba / mbc :)

dom?n pisze::shock: :shock: :shock:

Niemożliwe.

Sam się nie spodziewałem :)
0 x

Awatar użytkownika
nckpol

Postautor: nckpol » 14 marca 2018, 17:29

ależ ten pakiet jest ohydny... i piękny jednocześnie
2 x

Adam_Pisz

Postautor: Adam_Pisz » 14 marca 2018, 19:28

Podziwiam :) 1 zaklepałem wóz w grudniu chyba 5 minut po dodaniu ogłoszenia na fejsa.... i później tam jakieś chore akcje się tworzyły :O
0 x
2x 945 b230fk + M90 98 i 96r.
V70 98 2,5 tdi
XC 70 2,4
960 B204FT :mrgreen:
Tralalalalala rozumiecie ! :D

re5pect

Postautor: re5pect » 14 marca 2018, 19:40

Właśnie też pisałem w grudniu o to auto z fejsbukowego ogłoszenia, ale było niby nieaktualne, miał być kupiec "jutro". No to trudno, odpuściłem.

Po kilku miesiącach właściciel się odezwał ;) Także los tak chciał ;)
1 x

Awatar użytkownika
Maciek4530

Postautor: Maciek4530 » 14 marca 2018, 19:45

Czyli jednak zakopiańskie 7xx poleciało w świat :) Mam nadzieję że powróci do żywych i pozostanie w oryginale :)
0 x

Wróć do „Pokaż swoje Volvo!”