Daily 965 3.0R6 24V LPG

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
Awatar użytkownika
tomeek93
Posty: 14
Rejestracja: 31 maja 2016, 22:59
Lokalizacja: Luboń k. Poznania

Re: Daily 965 3.0R6 24V LPG

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomeek93 »

Czy ktoś wie gdzie mogę dostać wydech od końca katalizatora? Byłem w warsztacie i nie mają w ogóle nawet w katalogach wpisanego tego silnika? Czy ktoś wie jakie pasują? Za dobranie tłumików od 2.5l krzyknęli 1000 :/
0 x
Adam_Pisz
Posty: 193
Rejestracja: 09 października 2014, 19:53

Re: Daily 965 3.0R6 24V LPG

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adam_Pisz »

Jeżeli w 960 sedan 1992 r b204ft jest taki sam to Cię mogę poratować od a do Z tłumikiem :)
0 x
2x 945 b230fk + M90 98 i 96r.
V70 98 2,5 tdi
XC 70 2,4
960 B204FT :mrgreen:
Tralalalalala rozumiecie ! :D
Awatar użytkownika
saabauto
Posty: 654
Rejestracja: 02 listopada 2014, 12:16
Lokalizacja: www.naprawavolvo.pl
Kontakt:

Re: Daily 965 3.0R6 24V LPG

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: saabauto »

tomeek93 pisze:Czy ktoś wie gdzie mogę dostać wydech od końca katalizatora? Byłem w warsztacie i nie mają w ogóle nawet w katalogach wpisanego tego silnika? Czy ktoś wie jakie pasują? Za dobranie tłumików od 2.5l krzyknęli 1000 :/
Chyba znam ten wóz. Miał go Filip, mój dawny Klient. Wóz zjadał olej w hurtowych ilościach - litr na 1KKm. Tył miał wstawiony przez kogoś z rodziny z wozu ze sztywnym mostem, tenże wstawiacz go chyba zagazował. 15 litrów gazu to aż za mało jak na ten silnik. ZTCP jak jeszcze do mnie przyjeżdżał, miał regi albo valteki i gaz zapalał checka co jakiś czas. Wydech od B204 nie zawsze pasuje, choć średnicami jest zbliżony.
0 x
--
pzdr. Mateusz Nowakowski vel George
http://www.naprawavolvo.pl
tel: 500 740 940
Awatar użytkownika
JoeM
Posty: 1839
Rejestracja: 23 listopada 2014, 15:49
Lokalizacja: Poznań / Wiry
Kontakt:

Re: Daily 965 3.0R6 24V LPG

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JoeM »

Fajna sztuka. Nie widziałem na jeszcze na żywo ale póki co prezentuje się zacnie. Nie wiem czy jest do twojego ale ja kupowałem wszystko oprócz dwururki w tym sklepie:
http://bosgaraz.pl/

Do zobaczenia na Lubońskich drogach.
0 x
Awatar użytkownika
tomeek93
Posty: 14
Rejestracja: 31 maja 2016, 22:59
Lokalizacja: Luboń k. Poznania

Re: Daily 965 3.0R6 24V LPG

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomeek93 »

saabauto pisze:
tomeek93 pisze:Czy ktoś wie gdzie mogę dostać wydech od końca katalizatora? Byłem w warsztacie i nie mają w ogóle nawet w katalogach wpisanego tego silnika? Czy ktoś wie jakie pasują? Za dobranie tłumików od 2.5l krzyknęli 1000 :/
Chyba znam ten wóz. Miał go Filip, mój dawny Klient. Wóz zjadał olej w hurtowych ilościach - litr na 1KKm. Tył miał wstawiony przez kogoś z rodziny z wozu ze sztywnym mostem, tenże wstawiacz go chyba zagazował. 15 litrów gazu to aż za mało jak na ten silnik. ZTCP jak jeszcze do mnie przyjeżdżał, miał regi albo valteki i gaz zapalał checka co jakiś czas. Wydech od B204 nie zawsze pasuje, choć średnicami jest zbliżony.
To ten sam wóz. Doj**any jest do bandy.
Bardziej to się zastanawiam czy tego oleju nie gubi, bo niebiesko za mną nie jest, spaliny pachną benzyną a nie olejem, a obcieknięty jest gruuubo, cała pokrywa zaworów u góry pływa w oleju. Automat ma to do siebie, że delikatnie obchodząc się z gazem i dojeżdżając do punktów zatrzymania można duuuużo wcześniej puszczać nogę z gazu i się kulać bo strasznie słabo wytraca prędkości. Chociaż wczoraj tankowałem i 17,5l wyszło.
Ponoć zawieszenie w tym modelu nie wychodziło z wielowahaczem? (dopiero od S/V90, od 94r, tak?) to jak to jest? Aczkolwiek widać że jakąś nietypową drogą idzie wydech bo jest pospawany w różnych miejsach i mija most (chyba) górą jeśli dobrze kojarzę.
Gaz żadnych checków nie wywala, ma nowiutką mape, filtry, jest dobrze.
JoeM pisze:Fajna sztuka. Nie widziałem na jeszcze na żywo ale póki co prezentuje się zacnie. Nie wiem czy jest do twojego ale ja kupowałem wszystko oprócz dwururki w tym sklepie:
http://bosgaraz.pl/

Do zobaczenia na Lubońskich drogach.
Dzięki, ale póki co jest w takim stanie, że mam mieszane uczucia.
Co do wydechu, to nie wiem teraz jaki wziąć przez to zawieszenie z tyłu :/
Chyba podjadę jeszcze do Kalińskiego w Poznaniu.
A miałeś okazję zobaczyć na spocie w minioną niedzielę :)
Obrazek (Widać zdjęcie?)

Do zobaczenia na drodze w takim razie :)
Jutro wstawię fotki wnętrza - czas na mycie, wstawienie do garażu i nawoskowanie jak wyschnie.
0 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Daily 965 3.0R6 24V LPG

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

Kaliński jest turbo drogi. Polecam luma Przeźmierowo.
0 x
Awatar użytkownika
tomeek93
Posty: 14
Rejestracja: 31 maja 2016, 22:59
Lokalizacja: Luboń k. Poznania

Re: Daily 965 3.0R6 24V LPG

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomeek93 »

Obrazek
Chyba mam dokładnie taki układ mimo wszystko :P
endriugto dzięki, ale to jest sama hurtownia z tego co widzę, a chciałbym po prostu odstawić auto, żeby zamówili, zrobili i oddali auto. Na mokrej w Luboniu zaśpiewali 1000zł - za 2 tłumiki które bosala widzę, że kosztują 500zł... to za pospawanie i kawałek normalnej rury pomiędzy 500 to chyba kurna trochę przegięcie.
0 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Daily 965 3.0R6 24V LPG

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

Luma ma warsztat i wszystko robią na miejscu. Robili mi nawet kolektor z kwasówki na zamówienie.
0 x
Awatar użytkownika
tomeek93
Posty: 14
Rejestracja: 31 maja 2016, 22:59
Lokalizacja: Luboń k. Poznania

Re: Daily 965 3.0R6 24V LPG

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomeek93 »

To zmienia postać rzeczy - dzięki za informację :) Jutro tam podjadę.

Poza tym - już mi głupie myśli chodzą po głowie - jeździ tu ktoś na sprężynach Jamexa -35mm i mógłby się podzielić wrażeniami? Mocno bije się z myślami bo w przyszłym tygodniu znów mają być dostępne :P -35mm chyba mocno na komfort by nie wpłynęły a nie bujał by się aż tak na boki :)
0 x
Awatar użytkownika
V945turbo
Posty: 782
Rejestracja: 16 listopada 2014, 23:09
Lokalizacja: Lublin/ Piaski

Re: Daily 965 3.0R6 24V LPG

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: V945turbo »

-35 to mało!! kładź -60 przó i tył -40 wtedy coś będzie widać:)
0 x
89' 744 B230FT+
89' 744 B234F
ODPOWIEDZ