744 b230ft+

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
ambasador
Posty: 131
Rejestracja: 22 grudnia 2017, 23:22

744 b230ft+

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ambasador »

Zgodnie z obietnicami składanymi w innych tematach wrzucam kilka zdjęć mojego sedana.
Auto znane pewnie kilku osobom z forum,wróciło do Warszawy z końcem zeszłego roku,obecnie zimuje na ogrzewanej hali gdzie staram się doprowadzić je do ideału 8-)
Poprzedni właściciele sporo rzeczy zaczęli,ale brakło chyba wytrwałości,w związku z czym jest parę tematów do skończenia lub poprawienia. Na szczęście nie widać druciarstwa,auto wygląda bardzo solidnie.
Silnik b230ft,turbo 16t cnc,det3,skrzynia aw71,skóra,klima,szyber..
Ostatnio dzięki Mateuszowi auto dostało blokadę ald,w końcu zaczęło jechać ,a nie mielić kółeczkiem.
W chwili obecnej walczę z nierównymi obrotami,podsufitką,szyberdachem(regulacja) i audio.
W planach na ten rok mam jeszcze utwardzenie zawieszenia(b6).




Obrazek
Obrazek
Obrazek
3 x
MiKi:)
Posty: 158
Rejestracja: 19 marca 2017, 19:18

Re: 744 b230ft+

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MiKi:) »

Fajne, bardzo fajne :)
Jakie sprężyny będziesz wkładał?
I co to za urządzenie pod radiem?
0 x
ambasador
Posty: 131
Rejestracja: 22 grudnia 2017, 23:22

Re: 744 b230ft+

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ambasador »

nad sprężynami jeszcze się zastanawiam,ma być tylko trochę niżej od serii(30-40mm)
pod radiem jest OEMowy equalizer volvo EQ-611,na montaż czeka jeszcze najfajniejszy gadżet-podajnik na kasety ;)
Obrazek
1 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: 744 b230ft+

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Zawsze mi się wydaje że ten wóz jest skończony, a potem ktoś wyskakuje i rozwija go w jakimś nowym, fajnym kierunku. Wow. Trzymam kciuki :)
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
ambasador
Posty: 131
Rejestracja: 22 grudnia 2017, 23:22

Re: 744 b230ft+

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ambasador »

Prawdę mówiąc,to podejmując dezyzję o kupnie tego samochodu też myślałem,że jest skończony.
Szybko doszła podsufitka,przeciągająca biegi skrzynia,nie działająca antena,brak zbieżności,luz na maglownicy(swoją drogą dziwię się jak można było tak do tej pory jezdzić-auto ściągało i cięło opony).
Największą rozkminkę mam jednak z niestabilnymi obrotami,trzeba chyba będzie uzbroić tego det"a we właściwe czujniki i wystroić to na nowo.
0 x
re5pect
Posty: 666
Rejestracja: 20 listopada 2014, 21:39

Re: 744 b230ft+

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: re5pect »

Fajnie że auto trafiło na dobrego właściciela. Z tego co wiem to prace szybko idą i co najważniejsze w dobrym kierunku ;)

P.S. zapomniałem o maglownicy :cry:
0 x
Awatar użytkownika
clarksontop
Posty: 887
Rejestracja: 05 stycznia 2015, 22:28
Lokalizacja: KRA

Re: 744 b230ft+

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: clarksontop »

:) wóz jak bumerang wraca na forum.
0 x
ODPOWIEDZ