1979 Volvo 242 DL

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: 1979 Volvo 242 DL

Post autor: dom?n »

Nic się tu jeszcze nie dzieje, nawet nie wyjechałem w tym roku z garażu, ale korzystając z umiejętności dobrych ludzi rozkodowałem VIN. Numer w formacie który jest spotykany tylko w 1980 i nigdy nie udało mi się go przez to odczytać, wszystkie dekodery znalezione w internetach nie dawały żadnej informacji.

2422A1167905

2: seria 200
4: cztery cylindry
2: dwoje drzwi
2: rok modelowy 1980
1: fabryka w Torslandzie
167906: numer seryjny budy

Rok modelowy 1980 zaczynał się w połowie 1979, więc nadal nie mam pewności czy fura jest z starsza (kody na szybach i na pasach tak wskazują) czy młodsza (mam pewną tylko datę pierwszej rejestracji jako 1980).

Takie to wszystko proste ;)
1 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Awatar użytkownika
Sinuspi
Posty: 3064
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:18

Re: 1979 Volvo 242 DL

Post autor: Sinuspi »

dom?n pisze:Nic się tu jeszcze nie dzieje, nawet nie wyjechałem w tym roku z garażu, ale korzystając z umiejętności dobrych ludzi rozkodowałem VIN. Numer w formacie który jest spotykany tylko w 1980 i nigdy nie udało mi się go przez to odczytać, wszystkie dekodery znalezione w internetach nie dawały żadnej informacji.

2422A1167905

2: seria 200
4: cztery cylindry
2: dwoje drzwi
2: rok modelowy 1980
1: fabryka w Torslandzie
167906: numer seryjny budy

Rok modelowy 1980 zaczynał się w połowie 1979, więc nadal nie mam pewności czy fura jest z starsza (kody na szybach i na pasach tak wskazują) czy młodsza (mam pewną tylko datę pierwszej rejestracji jako 1980).

Takie to wszystko proste ;)
Jest jeszcze wiele miejsc, gdzie była data. Np registror nadmuchów, poduszki siedzeń przednich, zegary...
1 x
Kanciaste VOLVO - ZAWSZE w drodze.
K-Jetronic to mój konik ;) tak samo jak nagrzewnice w 940 i małe naprawy :idea:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: 1979 Volvo 242 DL

Post autor: dom?n »

Obrazek

Grunt to wygodny dostęp do wszystkich zakamarków w Twojej furze.
7 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Awatar użytkownika
jinx
Posty: 268
Rejestracja: 18 marca 2018, 18:39
Lokalizacja: Poznań

Re: 1979 Volvo 242 DL

Post autor: jinx »

Słoń - Reaktywacja
Co tam dłubałeś?
0 x
Obrazek245 1992 B230F M47
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: 1979 Volvo 242 DL

Post autor: dom?n »

Sezon rozpoczęty.

Obrazek

Nowa linka ssania, dokładka zamontowana (ale niepomalowana), zamieniłem brzydkie nakrętki do stalówek na ładne, dedykowane do alufelg.

Kupiłem okrągłe światła, ale niestety do pierwszego przedlifta. Nie pasują do tego grilla, więc albo szukam grilla bez chromowanych listewek, albo właściwych świateł z chromowaną ramką.

PS. Fura odpaliła za pierwszym razem po dokładnie 6 miesiącach postoju!
9 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Awatar użytkownika
JoeM
Posty: 1839
Rejestracja: 23 listopada 2014, 15:49
Lokalizacja: Poznań / Wiry
Kontakt:

Re: 1979 Volvo 242 DL

Post autor: JoeM »

Super ta dokładka. Jeśli masz już lampy (reflektor i oprawę) to potrzebujesz tylko i aż to co na obrazku (ramki i dystanse)

Obrazek
3 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: 1979 Volvo 242 DL

Post autor: dom?n »

Lampy są mniejsze o pół cala, chyba nie da rady :) Ale dziękuję bardzo.
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Awatar użytkownika
JoeM
Posty: 1839
Rejestracja: 23 listopada 2014, 15:49
Lokalizacja: Poznań / Wiry
Kontakt:

Re: 1979 Volvo 242 DL

Post autor: JoeM »

Mniejsze ? A dałbym sobie rękę uciąć, że do każdej przedliftowej 200 są takie same okrągłe lampy. Volvo myślą w 78 zmieniając front do oprawy reflektora dołożono dystans wysuwając go do przodu. Wspomniana oprawa/stelaż jest identyczna. Może inny jest ring trzymający sam reflektor i wtedy daje się mniejsze szkło. Miałem pierwszy front ale nie przymierzałem tego więc nie powiem jak naprawdę jest.
0 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: 1979 Volvo 242 DL

Post autor: dom?n »

Widocznie złapałem się złudzenie optyczne, zawsze myślałem że te przedliftowe są mniejsze. Jak teraz porównuję zdjęcią to widzę, że masz rację, a mnie myliła chromowana ramka która zmniejsza ramkę i oszukiwała moje oczy. Dzięki :)

Chociaż jak sobie na niego patrzę to jakoś mi niespieszno do montowania okrągłych, taki też jest fajny, może jak mu dołożę okrągłe halogeny to się zrobi trochę mniej kwadratowy :mrgreen:

Obrazek
7 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Awatar użytkownika
nckpol
Posty: 724
Rejestracja: 05 sierpnia 2015, 15:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1979 Volvo 242 DL

Post autor: nckpol »

dom?n pisze:Widocznie złapałem się złudzenie optyczne, zawsze myślałem że te przedliftowe są mniejsze. Jak teraz porównuję zdjęcią to widzę, że masz rację, a mnie myliła chromowana ramka która zmniejsza ramkę i oszukiwała moje oczy. Dzięki :)

Chociaż jak sobie na niego patrzę to jakoś mi niespieszno do montowania okrągłych, taki też jest fajny, może jak mu dołożę okrągłe halogeny to się zrobi trochę mniej kwadratowy :mrgreen:

Obrazek
Nic nie zmieniaj! Na okrągłych straci swój urok. Na okrągłych linia naklejek przestanie mieć sens. Tak jest idealnie 8-)
1 x
Zablokowany