Volvo 245GL 1979

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
Awatar użytkownika
wujek
Posty: 954
Rejestracja: 20 października 2015, 18:51
Lokalizacja: Lublin

Re: Volvo 245GL 1979

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wujek »

Burdel red to zawsze mi się podoba w każdym wozie, a tu to już całkiem rodzynek 8-)
0 x
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

16 GARAGE
'88 744+ @1,7bar
Awatar użytkownika
Mareek
Posty: 2010
Rejestracja: 01 października 2014, 13:33
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: Volvo 245GL 1979

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareek »

Miło popatrzeć na reaktywację eleganckiego Volvo
0 x
Polecali zakup BMW, to się skusiłem
Awatar użytkownika
heski997
Posty: 201
Rejestracja: 02 października 2014, 18:55
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Volvo 245GL 1979

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: heski997 »

Brus pisze:
heski997 pisze:Brusowi silnik dostarczyłem i nawet nie przysiadł :D
Zgadza się, wcale nie było po nim widać, że ma 150kg na pace.

Niestety tylko w nocy miałem okazję rzucić okiem na tą bordową cegłę, ale już wtedy wyglądała bardzo przyzwoicie!
Przyjedź do nas któregoś dnia przed zmierzchem, może się do czegoś doczepimy :D.


Jest parę rzeczy, do których sam bym się przyczepił, ale przeliczając robotę na czas, wyszło dobrze.
Sama podłoga jest zrobiona bez zastrzeżeń jak dla mnie i jest bardzo dobrze zabezpieczona, natomiast estetyka gdzieniegdzie troszkę kuleje :D Ale łatwiej jest poprawić niż budować w tym wypadku.

sambo pisze:super cegła! Dobra robota!
Jeszcze chlapacze (fartuchy) oraz snowcap ;)
sambo


Chlapaczy mam 4 sztuki, całkiem o nich zapomniałem :shock:
Też zamontuję jak chwilka będzie.
Snowcap też by się przydał
0 x
Awatar użytkownika
clarksontop
Posty: 887
Rejestracja: 05 stycznia 2015, 22:28
Lokalizacja: KRA

Re: Volvo 245GL 1979

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: clarksontop »

Pięknie się prezentuje!
0 x
Awatar użytkownika
JoeM
Posty: 1839
Rejestracja: 23 listopada 2014, 15:49
Lokalizacja: Poznań / Wiry
Kontakt:

Re: Volvo 245GL 1979

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JoeM »

Wnętrze ogień. Jak zaadoptowałeś tylną kanapę z sedana ? Tapicer przerabiał tył, w sensie przeszywał tył oparcia z kombiaka ? Fajna jest ta kedra. Na zdjęciu wydaje się być szara. Przydało by się wymienić ten winyl na nadkolach tylnych. Fajnie że masz tą półeczkę pod zegarem. Trudno zdobyć ten bajer do przedlifta. Nie widzę zaślepek śrub lusterek i kieszeni na drzwiach przednich ale zapewne są. Chyba dałeś ciała z przednim podszybiem od środka. Nie widzę tam uszczelki o profilu P, miedzy metalową częścią deski a szybą. Powinna ona być przyklejona do tej metalowej deski. Pomijając kwestie estetyki (zasłania klej szyby) to w jakimś tam stopniu zmniejsza prace połączenia metalu z metalem. Sądzę że jak odkręcisz kilka śrub i poluźnisz belkę pod kolumna kierowniczą to powinieneś ją upchnąć. Przyklej to na taśmę dwustronną i zostaw nadmiar papieru aby go pociągnąć po osadzeniu uszczelki.

Obrazek

Z zewnątrz z tym lakierem, lusterkami i bagażnikiem wygląda mega dobrze! Gratuluje.
0 x
Awatar użytkownika
heski997
Posty: 201
Rejestracja: 02 października 2014, 18:55
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Volvo 245GL 1979

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: heski997 »

JoeM pisze:Wnętrze ogień. Jak zaadoptowałeś tylną kanapę z sedana ? Tapicer przerabiał tył, w sensie przeszywał tył oparcia z kombiaka ? Fajna jest ta kedra. Na zdjęciu wydaje się być szara. Przydało by się wymienić ten winyl na nadkolach tylnych. Fajnie że masz tą półeczkę pod zegarem. Trudno zdobyć ten bajer do przedlifta. Nie widzę zaślepek śrub lusterek i kieszeni na drzwiach przednich ale zapewne są. Chyba dałeś ciała z przednim podszybiem od środka. Nie widzę tam uszczelki o profilu P, miedzy metalową częścią deski a szybą. Powinna ona być przyklejona do tej metalowej deski. Pomijając kwestie estetyki (zasłania klej szyby) to w jakimś tam stopniu zmniejsza prace połączenia metalu z metalem. Sądzę że jak odkręcisz kilka śrub i poluźnisz belkę pod kolumna kierowniczą to powinieneś ją upchnąć. Przyklej to na taśmę dwustronną i zostaw nadmiar papieru aby go pociągnąć po osadzeniu uszczelki.

Obrazek

Z zewnątrz z tym lakierem, lusterkami i bagażnikiem wygląda mega dobrze! Gratuluje.



Tylna kanapa z sedana to była miesięczna walka. Robiłem to sam z ojcem (bez pomocy tapicerów). Sam "poddupnik" poszedł gładko, tylko kwestia ułożenia i trochę tam docięcia.
Gorzej było z oparciem. W sedanie oparce jest na gąbce, a u mnie był metalowy stelaż ze sprężynami na cięgnach pionowych czy coś tam. Trochę cięliśmy gąbkę, pasowaliśmy i nie wiem, ale jakoś w końcu weszło i się zgrało dobrze. Podłokietnik wpasował się na styk. Samo oparcie jest grubsze o jakieś 1-2cm, ale jest zajebiście wygodne i w niczym nie przeszkadza.

Na nadkola z tyłu w środku będzie czerwona skaja pod kolor, ale nie miałem czasu jeszcze tego założyć.
Na lusterka zasłonek od środka i od zewnątrz też zabrakło czasu, ale mam je i czekają na założenie :D

Właśnie jeżeli chodzi o podszybie to dopiero po wklejeniu skapnąłem się, że gdzieś zgubiłem tę uszczelkę "P" :(
Nie wiem gdzie ona jest, a górna zasłonka plastikowa przy podsufitce mi się połamała jak leżała z gratami.
Będę coś tam kombinował. Uszczelkę zapewne znajdę w sedanie w bagażniku, a plastik przy podsufitce po prostu dokupie cały nie połamany.
Tak samo potrzebuję gumy na tylny zderzak, bo mam tam brzydką dziurę.

Cegła tak naprawdę jest po prostu zdatna, ale potrzebuje jeszcze przynajmniej tygodnia poprawek, bo jak widać nie wszystko jeszcze zamontowałem i nie wszystko poukładałem i wyczyściłem.
Na razie po prostu bardzo chciałem nim pojeździć i zrobić przegląd :D
0 x
Awatar użytkownika
heski997
Posty: 201
Rejestracja: 02 października 2014, 18:55
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Volvo 245GL 1979

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: heski997 »

Ze względu na to, że to tylko moje wstępne myśli, nie ustawiam niczego na giełdę.
Otóz zbliża się taki czas, że rozmyślam sprzedażą mojego Volvo (to na razie wstępne plany do których się przymierzam).

Są to tylko wstępne myśli (sprawdzenie zainteresowania, na razie tylko na forum RWD)

Volvo wymaga paru dociągnięć (drzwi np. i rogi tylnej klapy)
Ale są też rzeczy, które zrobione są bardzo dobrze i nie będą długo wymagać żadnych interwencji (podwozie).

Wszystkie informacje o volvo są zamieszczone na forum (w tym wątku)
Nie chcę się za dużo rozpisywać (wolę gadać i wszystko pokazać, bo samochód robiłem od podszewki i byłem przy wszystkim i wiem co pokazać i powiedzieć).

Sprzedaż tylko wraz z 244dls (którego zakupiłem i obecnie jest wyzłomowany, pocięty na ćwiartki i rozebrany)

I bardzo dużo częśći do przedlifta takich jak (chromowane ramki od telewizorów "GL", boczki kremowe, przednie kremowe fotele, deska, skrzynia m45, maska, podszybie pod 6 cylindrowe przedlifty, chromy na drzwi nagrzewnice i właścicie wszystko to co miał 244DLS)
Mam też jeszcze pozostałość bazy w kolorze cegły (W razie potrzeb na drzwi, które wypadałoby poprawić)

Jeżeli chodzi o cenę wstępnie byłby to początek 5cyfrowej ceny. Wszystkie elementy pociiętego sedana i wszystkie cześci jakie mam mogę dotransportować w każde miejsce polski.

Kombi dojedzie na kołach (również w każde miejsce)
Kombi jest sprawne i nic mu nie dolega mechanicznie (trochę wycieku spod pokrywy zaworów)
Jeździ jak mam tylko czas, żeby pośmigać po mieście.
Po prostu wymaga trochę dopieszczenia.

W razie co zapraszam na wiadomości prywatne, bądź
500-7osiem7-553.

Nie rezyguję z marki, ani starych RWD, po prostu mam pewne plany :)
0 x
byjek
Posty: 168
Rejestracja: 02 stycznia 2016, 22:19
Lokalizacja: Myślenice

Re: Volvo 245GL 1979

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: byjek »

Jakie masz plany, może sie zamienimy :D myślalem ze nie, ale potrzebuje kombiaka jak cholera ;)
0 x
Jak do kogoś nie doszła odpowiedz na PW tzn. że wpisałem ją ponownie w pole "dodaj odborcę" :lol: :lol: :lol:
Nie wiem czemu to robię :mrgreen: :|
ODPOWIEDZ