Volvo 245GL 1979

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
kristo
Posty: 10
Rejestracja: 05 października 2014, 20:34

Re: Volvo 245GL 1979

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kristo »

Ha! widzieliśmy się parę tygodni temu koło Akademii Medycznej w Gdańsku bodajże na Smoluchowskiego (stałem swoim niebieskim 244 w "lesie")

Piękna fura :)

Ja w swoim podłogę robiłem. Służę radą i słowem ;)
0 x
Awatar użytkownika
heski997
Posty: 201
Rejestracja: 02 października 2014, 18:55
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Volvo 245GL 1979

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: heski997 »

kristo pisze:Ha! widzieliśmy się parę tygodni temu koło Akademii Medycznej w Gdańsku bodajże na Smoluchowskiego (stałem swoim niebieskim 244 w "lesie")

Piękna fura :)

Ja w swoim podłogę robiłem. Służę radą i słowem ;)
Ha! Pamiętam, też widziałem, nawet chciałem przystanąć, ale chyba słabo się rozglądałem i nikogo nie widziałem, liczyłem, że może gdzieś obok właściciel jest, ale niestety chyba byłem ślepy :x
W razie co chętnie się odezwę :)
0 x
kristo
Posty: 10
Rejestracja: 05 października 2014, 20:34

Re: Volvo 245GL 1979

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kristo »

No ja byłem akurat jakieś 200 metrów wcześniej po Twojej lewej stronie ;)
Śledziłem wzrokiem do końca :D
0 x
Awatar użytkownika
heski997
Posty: 201
Rejestracja: 02 października 2014, 18:55
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Volvo 245GL 1979

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: heski997 »

Volvo w 15 roboczo godzin ze schnięciem otrzymało nową szybę. Niestety przez to nie udało mi się dotrzeć na zakończenie sezonu na Ergo w Gdańsku.
Korozja w pobliżu szyby została usunięta, zakonserwowana, poszła szpachla i została wklejona nowa szyba (Stara była tak rozwarstwiona i źle wklejona, że podczas wycinania w pewnych miejscach klej nie trzymał na długościach 10-15cm w ogóle :)

Padło ogromne zdziwienie z mojej strony. Listwa, która nachodzi na szybę i jest na "napy" Została bez żadnego uszczerbku zdjęta i założona bez dokupowania niczego i bez żadnego klejenia. Siedzi obecnie ładnie na szybie i nigdzie nie odstaje :D
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Kolor po wyschnięciu i złożeniu do kupy tak naprawdę się zlał z obecnym i praktycznie nie widać dużej różnicy między nimi.

Jest to rozwiązanie, które ma wystarczyć na rok. Mieliśmy niecałe dwa dni na zrobienie wszystkiego.
Ponieważ dopiero za rok Volvo idzie do renowacji, a szyba była w stanie tragicznym, została wymieniona, na jakieś przejazdy krótkie (żeby panowie policjanci nie zabrali dowodu)

Zdjęcie z nową szybą postaram się wklepać jutro : )
Jeszcze nie zdążyłem oczyścić z resztek sylikonu i poskładać bocznych listw i zewnętrznych.
0 x
Awatar użytkownika
JoeM
Posty: 1839
Rejestracja: 23 listopada 2014, 15:49
Lokalizacja: Poznań / Wiry
Kontakt:

Re: Volvo 245GL 1979

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JoeM »

heski997 pisze:
swital pisze:
dom?n pisze:Gorzej że ja tam na zdjęciu nie widzę w ogóle odbłyśnika :)
Mam to samo u siebie w lewym kierunkowskazie, z prawej strony ktoś wymieniał cały kierunek i odbłyśnik jest.
Najgorsze jest to że ten brak odbłyśnika wygląda na seryjny :?:
U mnie są klosze na 3 sruby
To może to wyjaśnię. Kierunki robiła Hella i Cibie. W kierunkach Hella wsad był cały czarny, tylko żarówka kierunkowskazu miała w koło odblyśnik (widoczny u mnie na zdjęciu. Hella była na 2 śrubki (od 75 do początków 80 lat na pewno, czy później to nie wiem) Moja lewa lampa jest cala z 79 roku, klosz i wkładka cała. Kierunki Cibie były natomiast w środku srebrne(całe w odbłyśniku)
To są oryginalne lampy Hella (Czarne w środku na 2 śruby klosz)
Obrazek
To też oryginalne lampy (Firmy nie znam, zdjęcie pożyczyłem od Kuby, który mi je wysłał) Te natomiast są na 3 śruby i są całe w odbłyśniku (Jak lampy przednie główne)
Obrazek
zatem które są oryginalne bo się pogubiłem ? Ja mam made in france na trzy śruby. Pytam bo chciałby mieć oryginalne tzn. jesli przyjdzie do robienia blacharka to chciałbym pasować wszystko pod oryginał.
0 x
takijedenkuba
Posty: 1750
Rejestracja: 01 października 2014, 22:24
Lokalizacja: Ustrzyki D. Zielonka Warszawa Iława

Re: Volvo 245GL 1979

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: takijedenkuba »

Obydwie wersje to oryginały.
Skompletuj parę i będzie git.
Pozdro
0 x
Awatar użytkownika
heski997
Posty: 201
Rejestracja: 02 października 2014, 18:55
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Volvo 245GL 1979

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: heski997 »

Może trochę uaktualnię temat cegiełki.
W ostatnią niedzielę trafiło mi się radio Volvo CR-606 za 15zł :) Czystym przypadkiem będąc na giełdzie w Pruszczu gdańskim znalazłem w jakimś kartonie z rupieciami.
Obrazek
Radio oczywiście było zakodowane, ale poradziłem sobie z odkodowaniem wycinając odpowiednie diody i korzystając z kodera. Radio oczywiście okazało się 100% sprawne. Super odbiera stacje oraz kasety odbiera bezproblemowo.

Jeżeli ktoś ma problem z zakodowanym radiem serii CR (603,608,709,802,905) Jestem w stanie utworzyć temat pomocniczy, który pokaże jak poradzić sobie w prosty sposób z odkodowaniem radia.

W ostatnim czasie udało mi się zakupić "przeszczepowe" blachy oraz lampy tylne przedliftowe z dawcy 245 niebieskiego, który był na części.

No i ostatnio (może nie każdy będzie zadowolony :| ) wziąłem się za polerkę. Utleniony lakier przykryty ostrym matem jest dosyć specyficzny. Zostawały na nim dziwne białe rysy, zawsze był brudny, nie ważne czym go myłem. No i sam z siebie chciałem zobaczyć co będę w stanie wydobyć z cegły, gdyż do lakierowania zostało mi koło 6 miesięcy a i na zlot się wybieram na Ergo.
Obrazek

Pomimo polerowania, cegła dalej ma kolor ceglasty, tylko wreszcie coś się odbija od lakieru i samochód wygląda trochę żywiej i sprawniej. Jak na razie zrobiłem tylko przód (maskę, błotniki). Resztę zamierzam zrobić w najbliższym czasie. Jak skończę to na pewno podziele się zdjęciami, co z tego wyszło.
0 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3045
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Volvo 245GL 1979

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

No mi zawsze szkoda spatynowanych aut, bo one są fajne jak są matowe, ale skoro będziesz robił blacharskie rzeczy to i tak by trzeba było to zrobić... Pokaż jak wyjdzie całe auto :)
heski997 pisze: Jeżeli ktoś ma problem z zakodowanym radiem serii CR (603,608,709,802,905) Jestem w stanie utworzyć temat pomocniczy, który pokaże jak poradzić sobie w prosty sposób z odkodowaniem radia.
Ja to bardzo chętnie obejrzę!
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Awatar użytkownika
Mareek
Posty: 2010
Rejestracja: 01 października 2014, 13:33
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: Volvo 245GL 1979

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareek »

już lepiej tego radia ująć na zdjęciu nie mogłeś :lol: Popieram Dom?na szkoda patyny, ale skoro nie sprzedasz i będziesz robił... :D
0 x
Polecali zakup BMW, to się skusiłem
Awatar użytkownika
heski997
Posty: 201
Rejestracja: 02 października 2014, 18:55
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Volvo 245GL 1979

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: heski997 »

dom?n pisze:Ja to bardzo chętnie obejrzę!
Jutro jeżeli czas mi na to pozwoli wrzucę do działu "bieżąca obsługa aut"
Mareek pisze:już lepiej tego radia ująć na zdjęciu nie mogłeś :lol:
Tak teraz się pokapowałem z tym zdjęciem... Jutro podmienię, bo faktycznie nie nadaje się na forum ze stadem chłopów sprzeczających się o rozmiary.... Alufelg :lol:

No mi też szkoda. Na początku bardzo mi się to podobało, tylko było parę ale:
-Samochód wyglądał dobrze (ale tylko z 15 metrów)
-Na elementach robiły się dziwne białe kreski, które nawet po myciu były widoczne (a po polerce nic nie ma)
-Maska, dach miały dziwny brud, który nie schodził nawet przy szorowaniu (na co polerka również pomogła)
A tak czy siak będzie lakierowany planowo w sierpniu, więc właściwie nic nie tracę, a jak już nacieszyłem się matem a mogę go trochę odmienić za małą kasę to zawsze jakaś zmiana :)
0 x
ODPOWIEDZ