[740 GL] 88' Wiśnia

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
populus

Re: [740 GL] 88' Wiśnia

Postautor: populus » 29 czerwca 2018, 10:17

Witam, wszystko idzie mozolnie z braku czasu pomiędzy pracą a remontem mieszkania, działką... Udało mi się wyciągnąć w końcu sprężarkę i przewody, teraz idzie do przeglądu i uszczelnienia.
Dzisiaj pytanie mam inne, bo chcę wykorzystać ciepłą porę roku. Chcę zacząć konserwację podwozia i porobić gdzieniegdzie zaprawki. Po fejsie czytam, że najlepiej na wyczyszczoną blachę dać APP R-Stop, na to podkład epoksydowy, szpachla a na to podkład akrylowy. Niestety nie mam dostępu do piaskarki i zamierzam walczyć włosami murzyna zdzierając starą oryginalną konserwację. Mam kilka pytań w związku z tym: 1) Czy zdzierać całkowicie starą konserwację z podwozia? 2)Jakiego podkładu epoksydowego użyć? Ogólnie polecają wszyscy NOVOL'a znalazłem jakiegoś Spectral Under 395 ale są też inne np. grubo powłokowe? Jaki użyć do podwozia a jaki np. do zaprawek na mniejszych powierzchniach? 3) Jakiego baranka? NOVOL'a? i trzymać się już tej samej marki czy szukać jednak Noxudola (jakiego?). Niestety nie posiadam kompresora jeśli miały by to być jakieś środki, które wymagają jego użycia. Dzięki za rady
0 x

Awatar użytkownika
endriugto

Postautor: endriugto » 29 czerwca 2018, 10:52

Ja bym pracował tylko tam gdzie masz rdzę. Po co zdzierać konserwę jak nic się nie dzieje. Oryginalne zabezpieczenie będzie zawsze lepsze niż takie nakładane później.
0 x

populus

Postautor: populus » 01 lipca 2018, 23:16

Witam, czy to normalne w volvo, że sprężyny w 740 były malowane (?) zarówno konserwacją jak i bazą? Obrazek U mnie na obu sprężynach z przodu jest podobna sytuacja... Niestety łączenie blach w okolicy zbiornika płynu do szyb i w okolicach akumulatora woła o pomoc Obrazek
Demontując zbiornik płynu znalazłem jakieś kable, ktoś pomoże z identyfikacją? Zapewne, któreś wolne z halogenów których nie mam w zderzaku... Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pod maską są ślady buszowania gryzoni, na zdjęciu widać pogryzione kable silniczków wycieraczek (brązowe) ale od czego jest urwany czarny kabelek?
Obrazek
Pozdrawiam
0 x

Wróć do „Pokaż swoje Volvo!”