[740 GL] 88' Wiśnia

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
Awatar użytkownika
populus
Posty: 64
Rejestracja: 05 marca 2017, 23:41

Re: [740 GL] 88' Wiśnia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: populus »

Witam, wszystko idzie mozolnie z braku czasu pomiędzy pracą a remontem mieszkania, działką... Udało mi się wyciągnąć w końcu sprężarkę i przewody, teraz idzie do przeglądu i uszczelnienia.
Dzisiaj pytanie mam inne, bo chcę wykorzystać ciepłą porę roku. Chcę zacząć konserwację podwozia i porobić gdzieniegdzie zaprawki. Po fejsie czytam, że najlepiej na wyczyszczoną blachę dać APP R-Stop, na to podkład epoksydowy, szpachla a na to podkład akrylowy. Niestety nie mam dostępu do piaskarki i zamierzam walczyć włosami murzyna zdzierając starą oryginalną konserwację. Mam kilka pytań w związku z tym: 1) Czy zdzierać całkowicie starą konserwację z podwozia? 2)Jakiego podkładu epoksydowego użyć? Ogólnie polecają wszyscy NOVOL'a znalazłem jakiegoś Spectral Under 395 ale są też inne np. grubo powłokowe? Jaki użyć do podwozia a jaki np. do zaprawek na mniejszych powierzchniach? 3) Jakiego baranka? NOVOL'a? i trzymać się już tej samej marki czy szukać jednak Noxudola (jakiego?). Niestety nie posiadam kompresora jeśli miały by to być jakieś środki, które wymagają jego użycia. Dzięki za rady
0 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: [740 GL] 88' Wiśnia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

Ja bym pracował tylko tam gdzie masz rdzę. Po co zdzierać konserwę jak nic się nie dzieje. Oryginalne zabezpieczenie będzie zawsze lepsze niż takie nakładane później.
0 x
Awatar użytkownika
populus
Posty: 64
Rejestracja: 05 marca 2017, 23:41

Re: [740 GL] 88' Wiśnia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: populus »

Witam, czy to normalne w volvo, że sprężyny w 740 były malowane (?) zarówno konserwacją jak i bazą? Obrazek U mnie na obu sprężynach z przodu jest podobna sytuacja... Niestety łączenie blach w okolicy zbiornika płynu do szyb i w okolicach akumulatora woła o pomoc Obrazek
Demontując zbiornik płynu znalazłem jakieś kable, ktoś pomoże z identyfikacją? Zapewne, któreś wolne z halogenów których nie mam w zderzaku... Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pod maską są ślady buszowania gryzoni, na zdjęciu widać pogryzione kable silniczków wycieraczek (brązowe) ale od czego jest urwany czarny kabelek?
Obrazek
Pozdrawiam
0 x
Awatar użytkownika
populus
Posty: 64
Rejestracja: 05 marca 2017, 23:41

Re: [740 GL] 88' Wiśnia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: populus »

Witam po przerwie,
trochę się dzieje we wnętrzu, trochę i pod samochodem.
Piszę posta z nadzieją o pomoc dotyczącą świateł w drzwiach. Do tej pory nie udało mi się znaleźć przyczyny (bezpiecznik OK, kable, żarówki, piny nie zaśniedziałe, kable też wygladają w porządku. Wczoraj wypinałem komputer spod schowka bo smarowałem wentylator wnętrza i nie wiem do końca czy to to czy nie to, ale dzisiaj o dziwo świeciły mi się światła drzwi ale tylko po lewej stronie. Zająłem się inną rzeczą jak wymiana żarówek podświetlenia licznika, zdjąłem też osłonę spod kierownicy i jakimś cudem nie wyjaśnionym światła w drzwiach po zmontowaniu ww. znów nie świecą? Co to za cholerstwo?!
0 x
Awatar użytkownika
nckpol
Posty: 724
Rejestracja: 05 sierpnia 2015, 15:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: [740 GL] 88' Wiśnia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nckpol »

U mnie są podobne "jazdy" - jedyne do czego doszedłem to to, że światła progowe i drzwiowe zapalają się losowo po dłuższym otwarciu choćby jednych drzwi (choć ja mam tylko 2) - tak min 10 minut - ale nie mam siły póki co szukać czego to wina
0 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [740 GL] 88' Wiśnia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

A tyczy się to tylko świateł w drzwiach czy też tego na podsufitce?
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Awatar użytkownika
wujek
Posty: 954
Rejestracja: 20 października 2015, 18:51
Lokalizacja: Lublin

Re: [740 GL] 88' Wiśnia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wujek »

Co to światła progowe?
0 x
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

16 GARAGE
'88 744+ @1,7bar
Awatar użytkownika
nckpol
Posty: 724
Rejestracja: 05 sierpnia 2015, 15:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: [740 GL] 88' Wiśnia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nckpol »

wujek pisze:Co to światła progowe?
lampki w progach - w wewnętrznych listwach plastikowych, inaczej lampki podświetlenia nóg / podłogi
0 x
Awatar użytkownika
wujek
Posty: 954
Rejestracja: 20 października 2015, 18:51
Lokalizacja: Lublin

Re: [740 GL] 88' Wiśnia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wujek »

nckpol pisze:
wujek pisze:Co to światła progowe?
lampki w progach - w wewnętrznych listwach plastikowych, inaczej lampki podświetlenia nóg / podłogi
hmm u mnie tego nie ma, możliwe to?
0 x
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

16 GARAGE
'88 744+ @1,7bar
Awatar użytkownika
nckpol
Posty: 724
Rejestracja: 05 sierpnia 2015, 15:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: [740 GL] 88' Wiśnia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nckpol »

populus pisze:Witam po przerwie,
trochę się dzieje we wnętrzu, trochę i pod samochodem.
Piszę posta z nadzieją o pomoc dotyczącą świateł w drzwiach. Do tej pory nie udało mi się znaleźć przyczyny (bezpiecznik OK, kable, żarówki, piny nie zaśniedziałe, kable też wygladają w porządku. Wczoraj wypinałem komputer spod schowka bo smarowałem wentylator wnętrza i nie wiem do końca czy to to czy nie to, ale dzisiaj o dziwo świeciły mi się światła drzwi ale tylko po lewej stronie. Zająłem się inną rzeczą jak wymiana żarówek podświetlenia licznika, zdjąłem też osłonę spod kierownicy i jakimś cudem nie wyjaśnionym światła w drzwiach po zmontowaniu ww. znów nie świecą? Co to za cholerstwo?!
Spróbuj poczytać to: https://www.volvoclub.org.uk/faq/Electr ... Horns.html
wujek pisze:
nckpol pisze:
wujek pisze:Co to światła progowe?
lampki w progach - w wewnętrznych listwach plastikowych, inaczej lampki podświetlenia nóg / podłogi
hmm u mnie tego nie ma, możliwe to?
w sumie to nigdy nie zwróciłem na to uwagi - może tylko 780 je ma?
0 x
ODPOWIEDZ