Volvo 240 B230f '91

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
JanekW
Posty: 17
Rejestracja: 13 października 2014, 20:43
Lokalizacja: Warszawa

Volvo 240 B230f '91

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JanekW »

Cześć! Już od jakiegoś czasu przymierzałem się do zaprezentowania mojego Volvo na forum i mimo mało sprzyjającej pogody zrobiłem w końcu dzisiaj kilka fotek.
Słowem wstępu: od kilku lat chodził za mną pomysł kupna Volvo 240 i użytkowania go na co dzień. Finalną decyzję podjąłem jakieś pół roku temu, nie zdawałem sobie wtedy jeszcze sprawy, jak ciężko jest w Polsce kupić ładną, niezmęczoną 240:p
Szukałem egzemplarza z końca produkcji, najlepiej kombi z benzynowym silnikiem i klimatyzacją. Życie zweryfikowało plany i skończyło się na zakupie sedana z prawie zerowym wyposażeniem:p
Po kupnie wymieniłem rozrząd, pompę wody, paski klinowe, płyny i filtry w silniku. Oddałem też samochód do zakładu wykonującego zabezpieczenie antykorozyjne podwozia. Tylne światła działały jak chciały, ale okazało się, że winę za to ponoszą wypalone styki w lampach i szybko i łatwo udało mi się z tym uporać.
Na liście rzeczy do zrobienia pierwsze miejsce zajmuje teraz licznik (skarżyłem się już na niego w dziale technicznym), w którym nie działa licznik przebiegu (mimo dobrych zębatek), prędkość zawyża o jakieś 20% i jeszcze nie świeci w nim jedna żarówka podświetlenia (też pewnie kwestia wypalonych styków). Oprócz tego oczywiście trochę kosmetyki na zewnątrz i wewnątrz, ale jak na swoje lata jest całkiem ok.
Oto kilka świeżutkich zdjęć samochodu:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A na montaż czeka już radio:
Obrazek
0 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3045
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Volvo 240 B230f '91

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Tempomat Momo! Widziałem to ustrojstwo już kiedyś, też w 240 żeby było śmiesznie.

Fajny sedan, i fajnie że doprowadzasz go do oryginalności. Szyby są elektryczne? Widzę zaślepkę korbki w drzwiach.
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
JanekW
Posty: 17
Rejestracja: 13 października 2014, 20:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Volvo 240 B230f '91

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JanekW »

Tempomat niestety nie działa, ale może jeszcze uda mi się go uruchomić :)
Tak, poprzedni właściciel dołożył elektryczne szyby z przodu, działają bardzo powoli a przełączniki od nich są na panelu centralnym obok przełącznika od świateł awaryjnych - mało wygodne rozwiązanie.
0 x
deejay.ftb
Posty: 236
Rejestracja: 02 października 2014, 16:09
Lokalizacja: WWL

Re: Volvo 240 B230f '91

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: deejay.ftb »

piekny pojazd.
Momo? a ja sie smialem z tempomatu ktory moj Padre ma w Renault Scenic... :)
0 x
"he who shall be last, shall be sideways and smiling"
~Jezza, 19:3

wiele rzeczy sie skonczylo, inne jeszcze trwaja ale i to juz niedlugo
Awatar użytkownika
Mareek
Posty: 2010
Rejestracja: 01 października 2014, 13:33
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: Volvo 240 B230f '91

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareek »

Z zewnątrz mi się bardzo podoba :)
0 x
Polecali zakup BMW, to się skusiłem
Jacek
Posty: 78
Rejestracja: 16 listopada 2014, 20:37

Re: Volvo 240 B230f '91

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacek »

czy kupiłeś go w Łodzi?
0 x
Awatar użytkownika
kemizo
Posty: 620
Rejestracja: 01 października 2014, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Volvo 240 B230f '91

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kemizo »

Bardzo przyjemny ten sedan, mało zostało egzemplarzy w takim stanie. Dobra ramka rejestracji z tyłu :lol: 8-) :D
0 x
JanekW
Posty: 17
Rejestracja: 13 października 2014, 20:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Volvo 240 B230f '91

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JanekW »

Mareek , kemizo, dzięki :) W środku faktycznie nie za bardzo jest co do podobania:p
A ramka inspirowana zdjęciem, które kiedyś chodziło po internecie :lol: Obrazek
Jacek, tak, w Łodzi - ogłoszenie było na forum w dziale "Znalezione".
0 x
Jacek
Posty: 78
Rejestracja: 16 listopada 2014, 20:37

Re: Volvo 240 B230f '91

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacek »

Mam dobrą wiadomość dla ciebie ten stan licznika jest prawdziwy a wiem to ponieważ sprzedałem ten licznik a kupującemu zależało aby był taki jak oryginał i udało mi się taki dostać .Spr. czujnik przy moście bo jemu oryginalny licznik też nie działał .No i masz ramkę do radia ode mnie .
0 x
JanekW
Posty: 17
Rejestracja: 13 października 2014, 20:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Volvo 240 B230f '91

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JanekW »

stan licznika jest prawdziwy a wiem to ponieważ sprzedałem ten licznik a kupującemu zależało aby był taki jak oryginał
Ok tylko, że nie wiadomo kiedy ten licznik zatrzymał się na tych 183 tysiącach kilometrów :D
No i masz ramkę do radia ode mnie
Ramka jest super, jeszcze raz dzięki :D Tak jak Ci mówiłem, chciałem kupić ją wcześniej w salonie Volvo i okazało się, że Volvo nie sprzedaje już takich części, dziwne... Wcześniej miałem Mercedesa W124 z podobnego rocznika i nigdy nie było problemu z dostępnością części w salonie.
0 x
ODPOWIEDZ