960 Kredki

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
ana
Posty: 205
Rejestracja: 16 czerwca 2017, 15:07
Lokalizacja: Pomorskie

Re: 960 Kredki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ana »

macie kesz? pisze:
ana pisze:
clarksontop pisze:ładny,
mimo, że sedan ;)
Piękne są sedany :roll:
Pomimo iż mam sedana to przy kombi jest słabiutko :D Sedan w 700tce robi robotę, 960 już taki nijaki mix z nowością.
Auto super fajne niech służy jak najdłużej :)
Nie mówię że nie, są gusta i guściki, a z nimi nie dyskutuję. Ja akurat nie miałam wyboru, ale patrząc na auta z tego forum, to są 2 kombi w których można się zakochać. Ale pewnie jeszcze wszystkich nie widziała, ponieważ brak fotek lub nie ogarnęłam .... :|
0 x
Awatar użytkownika
kredka44ta
Posty: 46
Rejestracja: 21 września 2017, 18:19
Lokalizacja: Chorzów

Re: 960 Kredki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kredka44ta »

Muszę się przyznać, że też wolę kombi, bo to jest cały klimat volvo :-) ale trafiło się to, a ja lubię podejmować decyzje spontanicznie i kręci mnie trochę pewnego rodzaju ryzyko, dlatego z dnia na dzień zdecydowałam się kupić 960 w sedanie totalnie w ciemno. I jestem zadowolona bardzo :-)

A co do oglądania - za dnia lakier jakby psuje odczucia na temat auta jako całości, dlatego zapraszam na wiosnę :D o ile prace pójdą zgodnie z planem oczywiście... :-)
0 x
Awatar użytkownika
wujek
Posty: 954
Rejestracja: 20 października 2015, 18:51
Lokalizacja: Lublin

Re: 960 Kredki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wujek »

kredka44ta pisze:
Mareek pisze:W czołgu będziesz się czuła bezpiecznie :) Uwaga na mokrym i śliskim :)
Parafrazując - z niejednego rwd czerpało sie już przyjemność :D
Ta skrzynia lubi sobie zrzucic bieg kiedy nie trzeba. Ja 96o zostawilem na przepuscie betonowym :)
0 x
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

16 GARAGE
'88 744+ @1,7bar
Awatar użytkownika
kredka44ta
Posty: 46
Rejestracja: 21 września 2017, 18:19
Lokalizacja: Chorzów

Re: 960 Kredki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kredka44ta »

wujek pisze: Ta skrzynia lubi sobie zrzucic bieg kiedy nie trzeba. Ja 96o zostawilem na przepuscie betonowym :)

JA PIERDOLE, TAK! Ostatnio zjeżdżając na DTŚ w Chorzowie skrzynia powiedziała w najmniej oczekiwanym momencie ajkillju :D Po 1,5 tysiąca kilometrów myślałam, że mnie już tak nie zaskoczy, ale zaskoczyła :D na początku miałam pełne gacie :D

BTW - widziałam pod Decathlonem w Chorzowie/Katowicach ładne 245 na bytomskich rejestracjach, czy to ktoś z grupy? Wydawało mi się, ze je gdzieś na zdjęciu widziałam, ale teraz nie umiem odszukać :(

A tu zdjęcie z niedzielnej przejażdżki
Obrazek
6 x
Awatar użytkownika
wujek
Posty: 954
Rejestracja: 20 października 2015, 18:51
Lokalizacja: Lublin

Re: 960 Kredki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wujek »

Piękne sztuczki nie ma co :) Stare sedany to jest jednak klimat i klasa.
0 x
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

16 GARAGE
'88 744+ @1,7bar
Awatar użytkownika
Sinuspi
Posty: 3064
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:18

Re: 960 Kredki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sinuspi »

kredka44ta pisze:
wujek pisze: Ta skrzynia lubi sobie zrzucic bieg kiedy nie trzeba. Ja 96o zostawilem na przepuscie betonowym :)

JA PIERDOLE, TAK! Ostatnio zjeżdżając na DTŚ w Chorzowie skrzynia powiedziała w najmniej oczekiwanym momencie ajkillju :D Po 1,5 tysiąca kilometrów myślałam, że mnie już tak nie zaskoczy, ale zaskoczyła :D na początku miałam pełne gacie :D
:lol: :lol: :lol: jak......stringi to kleks na fotelu :lol: :lol: :D

;)
2 x
Kanciaste VOLVO - ZAWSZE w drodze.
K-Jetronic to mój konik ;) tak samo jak nagrzewnice w 940 i małe naprawy :idea:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
kredka44ta
Posty: 46
Rejestracja: 21 września 2017, 18:19
Lokalizacja: Chorzów

Re: 960 Kredki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kredka44ta »

Sinuspi pisze: :lol: :lol: :lol: jak......stringi to kleks na fotelu :lol: :lol: :D


;)

Idąc tym tropem, to nawet dwa kleksy :D :D :D i skóra nagle w odcieniu brązu :D
0 x
Awatar użytkownika
kredka44ta
Posty: 46
Rejestracja: 21 września 2017, 18:19
Lokalizacja: Chorzów

Re: 960 Kredki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kredka44ta »

Ale się poroobiiiiiłooo...

To ten, złoty strzał był po prostu strzałem, bo o ile wszystko się kupy-dupy trzyma, to w ubiegłym roku po przewiezieniu pełnego składu pasażerów 70km x2, nivo po raz pierwszy nie wstało. Drugi raz nie wstało po przewiezieniu kół i zaczęły się kombinacje alpejskie.
Jako, że czas jest towarem deficytowym, to było już za późno, by nivo próbować zregenerować (chociaż i to podobno jest problematyczne), w związku z tym zza kałuży został ściągnięty zestaw naprawczy w postaci:

Obrazek

Zwyczajnie plug nad play, żeby nie dopasowywać po kolei co z czego pasuje - ma być wjazd, wyjazd.

I to było w lutym tego roku. W kwietniu rozmnożyły nam się auta, w związku z czym chwilowo przesiadłam się na coś co pali równie dużo, jak i nie więcej, ale w gazie :roll: plan był taki, by pojeździć gazolotną Omegą, do momentu aż się nie sprzeda, bo jazda volvo jako dupowóz była super ekstra, ale jednak zżerała mocną część dochodu comiesiecznego.
I to był błąd.

Jednego dnia Omega powiedziała "wujciwżić zrób mi alternator JUŻ", więc potulnie idę do volvo, a volvo mi "chechłu chechłu niezachechłu". Brak kompresji, zero reakcji, no nic, rozrząd pewnie przeskoczył, lament, płacz, dolary mi przed oczami leciały.

Po jakiś 6 tygodniach focha mojego na volvo, a volvo na mnie, wsiadłam do niego by powyciągać płyty CD, co by urozmaicić sobie trochę drogę do pracy, a tu coś mi lotokoło nosa. Okazało się, że osa i to niejedna, a całe gniazdo w wykroju drzwi sobie uwiły. I tak mijały tygodnie, miesiące, gniazd przybywało, przygód z pozostałymi samochodami również, moje serce już skamieniało, już nawet nie płakałam na widok narastającego auta na parkingu.

Przyszedł październik, październik miesiącem lawety na warsztat.
Po pochyleniu się nad autem, okazało się, że rozrząd generalnie to może jest ciut źle ustawiony, ale na pewno nie zerwany. I teraz NAJLEPSZE - zalałam dziada tak, że nie umiał załapać. I pół roku było opłakiwane, że umarło, a on w zwykłą śpiączkę wpadł...

Mało tego, po półrocznym postoju nagle przestały popychacze klepać i chodzi jak w zegarku.

WTF

Przy okazji został zmieniony rozrząd, wymienione lampy na nowe, uzupełnione trochę wnętrza, naprawiony licznik (tak, bo w tym wszystkim licznik powiedział dość i pogadał ze skrzynią, żeby weszła w tryb awaryjny), do tego zostało wyprane wnętrze, zakonserwowana skóra i od wczoraj cieszę się nim na nowo. Panowie i Panie, cieszę się jakby miała nowe auto!
7 x
Awatar użytkownika
gruszka2
Posty: 482
Rejestracja: 08 lutego 2017, 12:00
Lokalizacja: Łódź

Re: 960 Kredki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gruszka2 »

Co mają w sobie te paskudne kanty ;) Gdy raz pojedziesz to już nie chcesz wysiadać ?
1 x
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów…

945 B230FB 90r.
Awatar użytkownika
kredka44ta
Posty: 46
Rejestracja: 21 września 2017, 18:19
Lokalizacja: Chorzów

Re: 960 Kredki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kredka44ta »

gruszka2 pisze:Co mają w sobie te paskudne kanty ;) Gdy raz pojedziesz to już nie chcesz wysiadać ?
nie wiem ale TAK :D wygodniejszego auta nigdy nie miałam, do tego ma właściwości uspokajające, w ogóle mi się nie chce tam deptać po gazie :)
1 x
ODPOWIEDZ