960 Kredki

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
Awatar użytkownika
kredka44ta
Posty: 46
Rejestracja: 21 września 2017, 18:19
Lokalizacja: Chorzów

960 Kredki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kredka44ta »

Przyjechało!
Dokładnie miesiąc temu roztargniony kierowca dostawczaka wjechał mi w tył mojej 850-tki i wbił mnie w poprzedzającego mnie golfa. Był płacz, lament, długie L4 i pytanie "co teraz?"... Osiemseta po zmiażdżeniu wyglądała nawet nieźle, ale po tym jak zostawiła 4 ślady, to została spisana na straty.
Okazało się, że sąsiad ściąga hobbystycznie auta zza wszelkich granic Polski, padło hasło "poszukaj fajnego volvo" i już tydzień po zdarzeniu robiłam przelew za moje nowe auto. W końcu przyjechało do Polski, dobiło do Bierunia, wsiedliśmy w lawetę i oto co mam:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

960 3.0, za książką serwisową wersja Ambassador. Odkupione od pierwszego właściciela. Facet kupił Volvo w Danii, przyjechał nim o Holandii i tam przez 24 lata pozostawało w rodzinie :) W momencie, gdy przyjechał do mnie miał przejechane 391 720 km i wnętrze wciąż jest w rewelacyjnym stanie. Ogromna przepaść w wykonaniu pomiędzy 850 a 960! Wszystkie pokrętła chodzą płynnie i delikatnie przeskakują, elektryczne fotele działają w każdym zakresie, pamięć pozycji fotela też działa, elektrycznie podgrzewane fotele - działają, skrzynia automatyczna - bez zarzutu, klima nabita - działa (na nowy czynnik), skórzane fotele niepopękane, a skóra dalej miękka, potencjometr przy liczniku działa - rewelacja! Do tego zawieszenie w bardzo dobrym stanie (pomijając lewy przód). Na wyposażeniu mam oryginalny Volvo Guard Alarm System i volvowską zmieniarkę na 6 płyt, co mnie baaaardzo cieszy :D Wśród wszelkich książek i książeczek do auta mam nawet intrukcję do radia (które akurat dupy nie urywa), instrukcję do alarmu i formularze szkody na drogach europejskich wydane przez volvo. Takie tam smaczki 8-)

Na dzień dobry stanie w warsztacie na pełen serwis hamulców, zawieszenie z przodu i poprawienie mankamentów lakierniczo-blacharkskich. Wraz z autem przyjechała mała puszka lakieru (wygląda, że też była kupiona w serwisie :roll: ) - poprzedni właściciel zakropkował odpryski parkingowe od uderzeń z drzwi innych aut i parę rysek, co wygląda fatalnie... Do tego na nadkolach pojawia się trochę nalotu rdzawego, w miejscu gdzie lakier jest ewidentnie wypiaskowany. Auto też przez ostatni czas posługi u poprzedniego właściciela nie było garażowane, a na pewno jakiś czas stało niejeżdżone - słońce oparło się na lakierze z jednej strony, a do tego na dachu schodzi klar. Na pierwszy ogień to pójdzie do zrobienia, bo narazie więcej mankamentów mechanicznych nie odkryto :) Mimo tego, że lakier nie jest idealny, to cały zakup uważam za złoty strzał. Jestem pod wrażeniem :)
3 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: 960 Kredki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

No i fajnie. Gratulacje!
0 x
Awatar użytkownika
kredka44ta
Posty: 46
Rejestracja: 21 września 2017, 18:19
Lokalizacja: Chorzów

Re: 960 Kredki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kredka44ta »

endriugto, widzę że Twoje też za śmieszne pieniądze kupione :D moje parę dyszek ojrosów więcej :) a tak poza tym to dzięki! Wreszcie marzenie spełnione :)
0 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: 960 Kredki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Ładny wóz!

Tylko czemu mu tak rzyć obwisa?
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Awatar użytkownika
kredka44ta
Posty: 46
Rejestracja: 21 września 2017, 18:19
Lokalizacja: Chorzów

Re: 960 Kredki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kredka44ta »

Właśnie wróciłam z pucowania volvo i tez mnie ta dupa zmartwiła :(
0 x
Awatar użytkownika
kredka44ta
Posty: 46
Rejestracja: 21 września 2017, 18:19
Lokalizacja: Chorzów

Re: 960 Kredki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kredka44ta »

P.S. Obwisła bo Volvina nie robiła przysiadów 8)
0 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: 960 Kredki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

kredka44ta pisze:Właśnie wróciłam z pucowania volvo i tez mnie ta dupa zmartwiła :(
Nie ma co się przejmować. To są proste rzeczy do ogarnięcia. Mechanik zrobi to z uśmiechem na twarzy :)
0 x
Awatar użytkownika
kredka44ta
Posty: 46
Rejestracja: 21 września 2017, 18:19
Lokalizacja: Chorzów

Re: 960 Kredki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kredka44ta »

Ja wiem, że mechanik zrobi to z uśmiechem na ustach, bo z mechanikiem mieszkam :D niestety należę do ludzi niecierpliwych :)
0 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: 960 Kredki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

I jeszcze masz to nie ogarnięte?
0 x
Awatar użytkownika
kredka44ta
Posty: 46
Rejestracja: 21 września 2017, 18:19
Lokalizacja: Chorzów

Re: 960 Kredki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kredka44ta »

Jeszcze nie jest zarejestrowane, więc z podwórka nie wyjeżdża :)
0 x
ODPOWIEDZ