Volvo 760 Turbo Intercooler

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
Awatar użytkownika
saabauto
Posty: 654
Rejestracja: 02 listopada 2014, 12:16
Lokalizacja: www.naprawavolvo.pl
Kontakt:

Re: Volvo 760 Turbo Intercooler

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: saabauto »

ambasador pisze:nie rozumiem co ma skyrznia do stabilności ładowania?
W Twoim przypadku jeszcze nic, bo nie jest zamordowana. Im mocniej odpuszczona linka kickdown, tym większy uślizg czyli większa strata mocy na niesprawności skrzyni.
0 x
--
pzdr. Mateusz Nowakowski vel George
http://www.naprawavolvo.pl
tel: 500 740 940
re5pect
Posty: 666
Rejestracja: 20 listopada 2014, 21:39

Re: Volvo 760 Turbo Intercooler

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: re5pect »

W temacie cisza od dłuższego czasu, ale to nie znaczy że nic się nie działo :) Żyję, auto też.

W wielkim skrócie:
760 po przygodach z dwoma spalonymi AW71 ma założone M90. Miało być miło i przyjemnie, skończyło się na kewlarowej tarczy, podwójnym docisku, zmodyfikowanym wysprzęgliku i na stuningowanej pompie sprzęgła :D Nie było łatwo ale koniec końców jest OK.

Co dalej: skrzynia m90 obudziła we mnie jeszcze bardziej sportowe zacięcie. Auto śmigało na Gt28 z 1.7bar w peaku, stabilnie około 1.5bar.
Efekt - silnik zaczął wchłaniać płynu chłodniczego niewiele mniej niż paliwa. Decyzja - zmiana silnika.

Ale po co to komu, a dlaczego?! Stary silnik miał remont kapitalny u Dziaka, od czasu remontu chodził jak diesel. Dźwięk po prostu mnie wkurzał.

Kupiłem nowy/używany kompletny silnik b230ft z 1998 roku z nalotem 170tys km. Natrysk na denka tłoków zawsze wporzo, okrągłe zęby rozrządu również zawsze wporzo :)

Akcja zmiany silnika: nowy silnik dostał nowe uszczelki, GT28 zostało na swoim miejscu, wałek A, musiałem kupić nowe regulowane kółko pod okrągłe zęby. Po przeszczepie (akcja w jeden weekend) auto odpaliło od strzała :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

To tak w wielkim skrócie. Jeden post o zmianie skrzyni z automata na manual + o zmianie silnika :lol:

Oprócz tego miałem masę przygód, mógłbym napisać książkę "Ja i moje 760. Miłość bez odwzajemnienia" :lol:

No ale to nie wszystko. 1 czerwca bieżącego roku auto dzielnie zawiozło mnie do ślubu (już z M90, jeszcze na starym silniku).
Jakieś foto na dowód:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Także nierówna walka/pasja ciągle trwa. Trochę mniej się udzielam w środowisku Volvo przez wiele zmian w życiu, ale 760 zawsze cieszy mi gębę :lol:

Ogólnie auto stało tyle czasu przez skrzynię/silnik i inne przygody że kupiłem sobie daily FWD (moje dziesiąte Volvo, pierwsze FWD, pierwsza nie seria 700, pierwsze auto młodsze ode mnie :roll: ):
Obrazek
Miało być daily, miałem nic z nim nie robić, miało być auto do bicia dla żony.

Sprawa jednak wygląda tak, że Rka się dopieszcza, a 760 nieustannie służy jako daily :lol:
Obrazek

Pozdro!
9 x
Awatar użytkownika
clarksontop
Posty: 887
Rejestracja: 05 stycznia 2015, 22:28
Lokalizacja: KRA

Re: Volvo 760 Turbo Intercooler

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: clarksontop »

no i pieknie!
Gratulacje!!!
1 x
Awatar użytkownika
Mareek
Posty: 2010
Rejestracja: 01 października 2014, 13:33
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: Volvo 760 Turbo Intercooler

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareek »

Najlepszego na nowej drodze
1 x
Polecali zakup BMW, to się skusiłem
ODPOWIEDZ