944 turbo - Kaban

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
Awatar użytkownika
Kaban
Posty: 317
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 03:22

944 turbo - Kaban

Post autor: Kaban »

Dzień dobry!

Przedstawiam Wam swoje pierwsze Volvo produkcji czysto szwedzkiej. Jest to 944 z 95r w paskudnym nadwoziu sedan. Motor b230fk zespolony z automatem AW. Auto ma prawie ćwierć miliona przebiegu, w 2013 przyjechało ze Szwecji. Stety, niestety wpadło w ręce młodzieńca, którego było stać na KAR AŁDIO w tylnej półce ale dzięki temu, nie zostało mu na rejestrację auta i zbytnio nim nie poszalał :lol: I ja z tą rejestracją miałem niewyobrażalne problemy - moja wina, nie dopilnowałem dokumentów, czy wszystkie są i JAK wypełnione... Przez to auto kosztowało mnie w sumie prawie 3x tyle co za nie zapłaciłem.

Auto kupione szybko, bez chwili zastanowienia. A miało być e34... :roll: Jest mocno zapuszczone, wymaga sporo pracy, ale baza myślę jest supcio. Lakierek 417 Nautic Blue Metallic, prawdopodobnie nie miało nawet stłuczki, wszędzie wygląda na oryginał. Zmierzę go zaraz po świętach miernikiem. Stan wnętrza jest bardzo zadowalający. Z wyposażenia posiada: climatronic, grzane tyłki, wycieraczki na lampach, czujnik temp zewnętrznej, skórzaną tapicerkę, centralny zamek, abs oczywiście, 4x el. szyby, lusterka.

Wrzucę kilka zdjęć, jakiego go pod domem zastałem (sprowadził go mój ojciec, ja byłem w tym czasie w trasie).

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Plany co do auta mam ambitne, nie będę ich tu szczegółowo ujawniał, nie jest to jakaś tajemnica, ale nie chcę krakać, chciałbym to w ciągu 2015 ogarnąć. Auto ma zachować klasyczny wygląd, ma być w pełni funkcjonalne ale nie wolniejsze niż T5 i pozwolić na jakieś zabawy podczas trackday's.


Nie znam się na tych autach kompletnie, przesiadłem się z v70 Igen. Trochę Was pomęczę, ale postaram się śmiecić tylko tu, w swoim wątku :oops:

I tak:
1. Co to za spust? Jakaś samoróbka? (Jest idealnie na środku zdjęcia.)
Obrazek

2. Niestety, mam 100% brak szpery. :(
Obrazek

3. Czy te dwa ucięte kabelki znaczą, że ktoś pożyczył sobie czujnik temp. zewnętrznej?
Obrazek

4. Świeci mi się kontrolka przepalonej żarówki, już gdy włączę postojowe. A wszystkie do cholery świecą. Możliwe, że to kwestia którejś żarówki albo oprawki? No albo świeci, albo nie...

5. Wczoraj zauważyłem, że zmieniając kierunek nawiewu syczy coś delikatnie spod deski... Sterowanie klapkami jest tu podciśnieniowe? Czeka mnie zwalanie dechy? :evil: Na początku tego nie było, delikatnie go przegoniłem i zaczęło syczeć.


Wiecej zdjęć już po świętach. Dotychczas wymieniłem tylko bat anteny, założyłem radio i odkurzyłem, odszczurzyłem środek. Teraz czas na glinkowanie, wosk, jedną zapraweczkę itp itd 8-)
A kierunek kuźwa zbiła mi sarna. Podczas pierwszej przejażdżki po kilku km. Widziałem, że stoją dwie młode ale wcale nie miały zamiaru uciekać. Chciałem je ominąć, jechałem ok 20-30km/h a ona na wysokości mojego przodu stwierdziła, że lepiej 'uciekać', szkoda tylko, że nie w tym kierunku i wpieprzyła mi się w róg auta. :evil: Ma szczęście, że to tylko kierunek...

Wesołych świąt!
Ostatnio zmieniony 24 grudnia 2014, 22:10 przez Kaban, łącznie zmieniany 2 razy.
0 x
.
Awatar użytkownika
V945turbo
Posty: 784
Rejestracja: 16 listopada 2014, 23:09
Lokalizacja: Lublin/ Piaski

Re: 944 turbo - Kaban

Post autor: V945turbo »

pierwszy :twisted: :twisted:

Popraw sznurki bo foty nie banglają.
0 x
89' 744 B230FT+
89' 744 B234F
Awatar użytkownika
Volvo 745 turbo
Posty: 734
Rejestracja: 04 października 2014, 19:05

Re: 944 turbo - Kaban

Post autor: Volvo 745 turbo »

Nadal nic nie widać.
0 x
Jest 745 87' B230FT USA
takijedenkuba
Posty: 1750
Rejestracja: 01 października 2014, 22:24
Lokalizacja: Ustrzyki D. Zielonka Warszawa Iława

Re: 944 turbo - Kaban

Post autor: takijedenkuba »

Klikasz prawym przyciskiem myszy na zdjęcie które chcesz wkleić.
Następnie klikasz lewym "kopiuj adres obrazka"
Następnie klikasz nad oknem w którym piszesz posta ikonkę "IMG"
Wklejasz pomiędzy skopiowany adres obrazka.
Wysyłasz posta i zdjęcia powinny być widoczne.
Pozdro
Kuba
0 x
Awatar użytkownika
Kaban
Posty: 317
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 03:22

Re: 944 turbo - Kaban

Post autor: Kaban »

Poprawione, widać IMG Dropboxa nie łyka.
0 x
.
Awatar użytkownika
Brus
Posty: 182
Rejestracja: 10 października 2014, 00:02

Re: 944 turbo - Kaban

Post autor: Brus »

Hej! Na wstępie, fajna 9seta! Świetny zespół napędowy do tej budy w kontekście pojeżdżawek i normalnej, codziennej jazdy.
Sam chcę coś w ten deseń zbudować, ale w normalnej budzie. Kombi :D.
Kaban pisze:I tak:
1. Co to za spust? Jakaś samoróbka? (Jest idealnie na środku zdjęcia.)
Nie przyglądałem się żadnemu FK od dołu, ale w FT tego zaworka z króćcem nie widziałem.
Niemniej fajna opcja do spuszczenia oleju... :)
Kaban pisze:2. Niestety, mam 100% brak szpery. :(
Jeśli nie zrywa przyczepności na asfalcie stojąc jednym, a drugim kołem na czymś luźnym to faktycznie jest lipa.
Tak czy inaczej.
W 745 zmieniłem most 1030 na 1031, oba bez blokad i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że drugi raz też bym to zrobił, nawet bez jakiejkolwiek blokady wewnątrz.
Kaban pisze:3. Czy te dwa ucięte kabelki znaczą, że ktoś pożyczył sobie czujnik temp. zewnętrznej?
Jeśli są żółto-zielone to tak...
Ale kumpel zamawiał raptem 2 tygodnie temu nowy z aso. Zapłacił ca 85pln.
Kaban pisze:4. Świeci mi się kontrolka przepalonej żarówki, już gdy włączę postojowe. A wszystkie do cholery świecą. Możliwe, że to kwestia którejś żarówki albo oprawki? No albo świeci, albo nie...
Problem z masą, najpewniej przy tylnych oprawkach i dystrybutorze przy karoserii.
Nie zaszkodzi oprócz przeczyszczenia styków i zabezpieczenia ich jakimś kontakt szprajem podmienić, gdybyś był w posiadaniu ten przekaźnik.
W moim przypadku dopiero wymiana przekaźnika poprzedzona czyszczeniem styków usunęła podobnym problem. Zapalająca się ikona awarii żarówki przy każdym wciskaniu hamulca. Po paru miesiącach i tak wrócił...

Kaban pisze:5. Wczoraj zauważyłem, że zmieniając kierunek nawiewu syczy coś delikatnie spod deski... Sterowanie klapkami jest tu podciśnieniowe? Czeka mnie zwalanie dechy? :evil: Na początku tego nie było, delikatnie go przegoniłem i zaczęło syczeć.
Owszem, sterowanie jest podciśnieniowe - Schemat dla 960, ale w 940 jest podobnie. W 760 uszczelnienia klapy nawiewu sparciały ze starości i dolna sekcja trochę posykiwała. Może to samo jest W Twoim przypadku.
Kaban pisze:Wesołych świąt!
Wesołych :D!
0 x
Awatar użytkownika
voglt
Posty: 90
Rejestracja: 13 października 2014, 19:51

Re: 944 turbo - Kaban

Post autor: voglt »

Brus pisze:Kaban napisał(a):
I tak:
1. Co to za spust? Jakaś samoróbka? (Jest idealnie na środku zdjęcia.)
To spust płynu z układu chłodzenia.Te węże gumowe dochodzą do chłodniczki oleju przy filtrze oleju. 100% oryginał.
Fajna bryka ,szkoda tylko że boczki pomarszczone.
Brus pisze:4. Świeci mi się kontrolka przepalonej żarówki, już gdy włączę postojowe. A wszystkie do cholery świecą. Możliwe, że to kwestia którejś żarówki albo oprawki? No albo świeci, albo nie...
Miałem tak gdy jedna z żarówek postojowych tylnych miała 10W zamiast 5W.
0 x
grzesiekosmos
Posty: 760
Rejestracja: 21 listopada 2014, 11:14

Re: 944 turbo - Kaban

Post autor: grzesiekosmos »

Wnętrze bardzo fajne ale z zewnątrz tak brzydki jak mój :mrgreen: ogarniaj go i niech śmiga
0 x
Awatar użytkownika
Volvo744GLT
Posty: 105
Rejestracja: 26 października 2014, 12:43
Lokalizacja: Wawa

Re: 944 turbo - Kaban

Post autor: Volvo744GLT »

Niezły :)
Fajne fotele. Ta 944 stała chyba w Wejherowie, czy gdzieś w tamtych okolicach, na niebrzydkich alusach.
Myślałem o niej- gdyby była to 945 pewnie ubiegłbym Cię ;)
Cóż, Kolego- tragedii tam zapewne nie ma, powodzenia w dopieszczaniu wozu.
Ps. Ostatnio mnie też zaatakowała sarna- na Mazurach, tylko trochę bardziej, niż w Twoim przypadku poniszczyła Paździocha. Może też dlatego, że jechałem jakieś 140 km/h.. ale zderzak wytrzymał, są tylko ślady..
0 x
Awatar użytkownika
Kaban
Posty: 317
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 03:22

Re: 944 turbo - Kaban

Post autor: Kaban »

Dzięki Brus za pomoc, to tylko kilka z wieeelu pytań :oops:

Szpery brak, jedno kółko wesoło się kręci na zakrętach... Idzie to postawić bokiem, ale ciężko go w tym stanie utrzymać. Automat nie pomaga (swoją drogą wylatuje jak tylko ptaszki zaczną śpiewać).

Kabelki są właśnie w tych kolorach. Kostki i tak nie mam, może wystarczy którykolwiek od volvo? Poniewiera mi się gdzieś z v70 I...

Jak tylko opadną już świąteczne emocje daję nura do garażu go ogarnąć z zewnątrz, sprawdzić co jest nie halo z tą kontrolką i syczeniem, dziękuję za b. przydatne linki. Lądują w zakładkach :)

grzesiekosmos, no brzydki no, co poradzisz. :lol:

Volvo744GLT, tak, to dokładnie ta z Wejherowa. Dałem za nią 3700. Papierzyska a właściwie częściowy ich brak, złe daty itp sprawiły, że do tej pory jest już ponad 7k a jeszcze OC, docelowe tablice, 2% w US i recykling. Byłem już myśli, że jestem przegrany i utopiłem. Ale wszystko wskazuje na to, że będzie cacy formalnie.
Taaa, ta sarna można rzec, że to ona na mnie wpadła a nie ja ją potrąciłem. Przydałby mi się teraz kierunek OE w zacnym stanie. Dostałem od gostka z Komorowa jeden, ale jest mooocno wypiaskowany i też na dole lekko ukruszony.

A boczki się zrobi wszystkie 4 ;) razem z fajerką (której szukam, bo mam plastik), podłokietnikiem, parapetem i fotelami.
0 x
.
Zablokowany