944 turbo - Kaban

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
Awatar użytkownika
Volvo 745 turbo
Posty: 734
Rejestracja: 04 października 2014, 19:05

Re: 944 turbo - Kaban

Post autor: Volvo 745 turbo »

Ładne ładne. Czym czyściłeś?
0 x
Jest 745 87' B230FT USA
Awatar użytkownika
Brus
Posty: 182
Rejestracja: 10 października 2014, 00:02

Re: 944 turbo - Kaban

Post autor: Brus »

Mareek pisze:Twój egzemplarz jest dowodem na to, że Volvo nie musi być kombi. Pięknie się prezentuje!
Deskę ma równie dobrą co kombi :D.

Faktycznie porządki robią wrażenie!
Tylko ta osłonka na kierownicy mi tu zupełnie nie pasuje.
0 x
karax
Posty: 74
Rejestracja: 06 października 2014, 21:50

Re: 944 turbo - Kaban

Post autor: karax »

Kaban pisze:Trochę dziś odszczurzyłem kanta:
Ładnie wyszło.
I blachy masz jedyne słuszne :D

Tylko ten pokrowiec na kierownice ...
Chcesz dobry kontakt do obszycia tej kiery?
Mam też już zaklepaną M90, akcja przekładka na wiosnę ;)
Automat już się kończy, że chcesz przekładać?
0 x
Awatar użytkownika
Kaban
Posty: 317
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 03:22

Re: 944 turbo - Kaban

Post autor: Kaban »

To tylko glinka i wosk :? Korekta na wiosnę, aczkolwiek nie wiem czy ruszać, bo jakimś cudem nigdzie nie znalazłem na nim wiecej jak 60-70um :( i skończy się to wizytą u lakiernika...

Skórka na fajerce też mi się nie widzi, ale jak już zrobi się ciemno to jeździ się zdecydowanie lepiej z nią niż na tym plastiku :P Szukam kierownicy fabrycznie w skórze, ale to ciężki temat... Nie wiem czy tą da radę tak wykończyć, żeby wyglądała na OE.

Jakbym chciał automat, to kupiłbym Lexa albo Merca :D tu przy takim spalaniu i możliwościach b230fk jest niedopuszczalny :P
0 x
.
karax
Posty: 74
Rejestracja: 06 października 2014, 21:50

Re: 944 turbo - Kaban

Post autor: karax »

Kaban pisze:To tylko glinka i wosk :? Korekta na wiosnę, aczkolwiek nie wiem czy ruszać, bo jakimś cudem nigdzie nie znalazłem na nim wiecej jak 60-70um :( i skończy się to wizytą u lakiernika...
Ja robiłem jakoś pod koniec lata. U mnie też warstwa lakieru cieniutka więc i korekta była mega delikatna.
Na to 3 warstwy wosku i do lata powinno wytrzymać.
W lato zmycie całości porządne i albo znów kilka warstw wosku zwykłego, albo zarzucę jakiś dobry koloryzujący.
Lakierowania nie chcę robić.
Skórka na fajerce też mi się nie widzi, ale jak już zrobi się ciemno to jeździ się zdecydowanie lepiej z nią niż na tym plastiku :P Szukam kierownicy fabrycznie w skórze, ale to ciężki temat... Nie wiem czy tą da radę tak wykończyć, żeby wyglądała na OE.
Szukaj. niektórym się udało :]
Jakbym chciał automat, to kupiłbym Lexa albo Merca :D tu przy takim spalaniu i możliwościach b230fk jest niedopuszczalny :P
To trzeba było od razu manual kupić 8-)
0 x
Awatar użytkownika
Kaban
Posty: 317
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 03:22

Re: 944 turbo - Kaban

Post autor: Kaban »

Mało czasu, mało się dzieje... :cry:

"Jurek z Olx" przywiózł komplet swapa na M90 do redblocka, staby na wzór, lampy do regeneracji, gwizdki seryjne w podszybie... Niby nie grają a jednak różnica i chociaż wiadomości idzie teraz posłuchać. (Dzięki Jurku :))

Czapka poszła w górę iiii okazało się, że w Polsce zdążyli oprócz głośników w półce, zdemontować głowę z motoru, oczom ich ukazała się uszczelka do roboty, więc złożyli to z powrotem i nalali wody. Głowica miała zarąbiste wżery a uszczelka kruszyła się w palcach.

Obrazek
Obrazek

Oprócz tego, była w perfekcyjnym stanie dlatego postanowiłem ją zostawić, oddać do spawania. Koszt 270zł z planowaniem. Dwa zaworki zostały dotarte, nowe uszczelniacze oraz absorbery. Wałek został seryjny. Zero modyfikacji.
Obrazek

Po złożeniu, jeździe próbnej płyn unosił się pod sam korek. Test na CO2 nie wykazał 'spieprzonej roboty' więc skoczyłem po korek do ASO i wreszcie zapomniałem o problemach z upg. Zalane Prestone'm, olej Shell Helix 5w40 (dużo dodatków myjących, na zimę styknie). Nowy układ zapłonowy, została tylko cewka, nowa pompa wody, filtry, UPG Goetze z zestawu Payen, śruby Victor Reinz. Przez automat przeleciało też 7,5l nowego Dextrona III Valvoline. Do wymiany została poduszka pod skrzynią, powinna wpaść w poniedziałek.

Wyciąłem kata i odwiedziłem hamownię z mbc. Nie wiadomo czemu, nie dochodziłem jeszcze do tego ale w serii wyszło całe 116km na kołach. Z sondą w wydechu i zastrzeżeniem, że ma być mega bezpiecznie wyszło 160km i ponad 300nm. Nie mam pojęcia na jakim doładowaniu. AFR nie przekracza 11,5. Maska zatrzaśnięta' i plan jest taki, żeby otwierać ją tylko w celu dolania płynu do spryskiwaczy aż do kolejnej zimy. 8-)

Obrazek

I tak te auto powinno jeździć w serii. No dobra, wałek powinien wylecieć, widać jak pięknie moment leci w dół a tylko momentem te auto jedzie. Zmierzona kompresja, od rozrządu: 12; 11.8; 12; 12.3. Sprawdzę jeszcze szczelność dolotu jak dosztukuję sobie zaślepki i zaworek.

Nie mogłem znaleźć fajery w skórze, więc obszyłem obecną. Oczywiście pojawiła się na Olx takowa tego samego dnia, co przyszła obszyta. :evil:
Obrazek

Podłokietnik od Michała, który też powinien być montowany w każdej 900. Swoją drogą, cupholdery w nim są tak delikatne, że strach wsypywać cukier do kawy.
Obrazek

Rozgrzebałem dziś hamulce z tyłu, są nowe TRW ale przeraźliwie piszczały. Już jest cisza :ugeek:
Obrazek

Udało się upolować grill turbo:
Obrazek

Zamówiłem końcówki, drążki, osłony do magla. Przed wyjazdem już tego nie zrobię, więc znów będę musiał liczyć na łaskę kumpla. Ja w tym czasie mogę kompletować zawias, a za to trochę beknę... :roll: I koła na wiosnę z oponami by się zdały... Damy radę :D

PS. Może ktoś ma M90 do whiteblocka a potrzebuje do redblocka?
0 x
.
Awatar użytkownika
V945turbo
Posty: 782
Rejestracja: 16 listopada 2014, 23:09
Lokalizacja: Lublin/ Piaski

Re: 944 turbo - Kaban

Post autor: V945turbo »

Dziwna sprawa z tym pomiarem, ze 135 zostało 116 a teraz 160 i 320Nm to masz jakieś na oko 0,7-0,8.

Na wykresie widać dwie rzeczy jak pięknie ciągnie seryjne wałek na dole.... i jak szybko umiera, on jednak jest warty nie więcej jak 2zł(3kg x 0,5zł/kg= 1,5zł). Wkładaj jakiś męski wałeczek i poczuj jak się jeździ tym pontonem.

Jaki zawias??? Jakiż to? No zdradź mi!
0 x
89' 744 B230FT+
89' 744 B234F
Awatar użytkownika
Kaban
Posty: 317
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 03:22

Re: 944 turbo - Kaban

Post autor: Kaban »

A to co znowu... :ugeek:



Obrazek
0 x
.
grzesiekosmos
Posty: 760
Rejestracja: 21 listopada 2014, 11:14

Re: 944 turbo - Kaban

Post autor: grzesiekosmos »

z czego to ? brzydkie :mrgreen:
0 x
Awatar użytkownika
Kaban
Posty: 317
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 03:22

Re: 944 turbo - Kaban

Post autor: Kaban »

Z takiego auta z duuuużym spojlerem :D
0 x
.
Zablokowany