944 turbo - Kaban

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
Awatar użytkownika
Kaban
Posty: 317
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 03:22

Re: 944 turbo - Kaban

Post autor: Kaban »

Spoko, ale to za jakies dwa tygodnie jak mi się tacho wyczyści, bo teraz w kazdej chwili moge 'oddac' felgi z dystansami 'Krokodylowi' :D

Wysłane z telefonu.
0 x
.
Awatar użytkownika
Mareek
Posty: 2010
Rejestracja: 01 października 2014, 13:33
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: 944 turbo - Kaban

Post autor: Mareek »

A takie ładne wnętrze miało Twoje Volvo... ile koni przewidujesz pod maską, że aż tak się zbroisz?
0 x
Polecali zakup BMW, to się skusiłem
Awatar użytkownika
Kaban
Posty: 317
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 03:22

Re: 944 turbo - Kaban

Post autor: Kaban »

A to jeszcze niewiadoma wielka... Chciałbym zostawic klime i nie montowac spiekowej tarczy...

Będzie miało dalej ładne wnętrze, obiecuję :)

Wysłane z telefonu.
0 x
.
Awatar użytkownika
Kaban
Posty: 317
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 03:22

Re: 944 turbo - Kaban

Post autor: Kaban »

Zmiana planów. Szkoda mi rwać tej klimy, skór i wszystkiego... Ten egzemplarz na to nie zasługuje. :roll: Auto zostaje serią z małym plusem, będę musiał się pomęczyć takim, bo nie sądzę, aby znalazł się kupiec i zapłacił uczciwą sumę. Zwłaszcza, że to brzydki sedan, cnie? :geek:
Obrazek

Zamiast Tethysów zapodam Hydry, miały być Aurigi ale wiem, że bardziej lecicie na Hydry :lol:
Obrazek

Mógłby mi ktoś u licha podpowiedzieć, co ja kupiłem za dywaniki? Są świetnej jakości, śmiem twierdzić, że lepszej niż OE. Niestety na zdjęciu wyglądały na szare a są granatowe.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Męczyłem się chwilę z topiącym się bezpiecznikiem pompy paliwa... rozwiązanie tam, gdzie najciemniej... kwestia dwóch, starych, lekko zaśniedziałych bezpieczników.

Mam do Was kilka pytań:

1. Mam dziurę w chłodnicy klimy. Moja ma taki kształt:
http://allegro.pl/chlodnica-klimatyzacj ... 59947.html

ale ta z aukcji jest jakaś sfotoszopowana...

http://allegro.pl/chlodnica-klimatyzacj ... 59947.html

czy to nie kwestia tego czy mam chłodnicę oleju, czy nie? Chętnię taką zanabędę więc i może chłodnicę klimy zapodam tą z wycięciem?

2. Mam dalej problemy z kulturą pracy silnika na zimno, polepsza się, gdy się rozgrzeje lecz nie jest idealnie. Mam zapocenie pod przepustnicą, chyba od tego zacznę, później krokowy, zaślepienie EGR, zmierzenie czujnika temperatury dla ECU no i zostanie i przepływka, a może DV? Błędów brak.


3. Rozumiem, że już mój rocznik i w górę nie miały udziwnień w układzie hamulcowym i zaciski są zawsze takie same?

4. Łatwiej będzie wybebeszyć mój most i wstawić ALD/LSD czy zamienić mosty?

5. Czy spinki z tych listew w 1/3 wysokości drzwi są do kupienia/wymienne?

6. Czy ktoś z Was walczył z wymianą 'miechów' spod deski? To podobno winowajca mojego syczenia w kabinie w określonym ustawieniu nawiewów...
Ostatnio zmieniony 21 kwietnia 2015, 00:23 przez Kaban, łącznie zmieniany 2 razy.
0 x
.
Awatar użytkownika
Mareek
Posty: 2010
Rejestracja: 01 października 2014, 13:33
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: 944 turbo - Kaban

Post autor: Mareek »

Fotki się wysypały.
0 x
Polecali zakup BMW, to się skusiłem
Awatar użytkownika
sambo
Posty: 1034
Rejestracja: 06 października 2014, 10:49

Re: 944 turbo - Kaban

Post autor: sambo »

Kaban pisze:

2. Mam dalej problemy z kulturą pracy silnika na zimno, polepsza się, gdy się rozgrzeje lecz nie jest idealnie. Mam zapocenie pod przepustnicą, chyba od tego zacznę, później krokowy, zaślepienie EGR, zmierzenie czujnika temperatury dla ECU no i zostanie i przepływka, a może DV? Błędów brak.
...
polecam sprawdzic / wyregulowac luz zaworow. Bardzo pomaga na rownomiernosc pracy redblocka.
s.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Kaban
Posty: 317
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 03:22

Re: 944 turbo - Kaban

Post autor: Kaban »

Auto jest po operacji UPG, luzy zostaly poprawione. Nic sie nie zmienilo ws kultury pracy po/przed operacją. Zaraz poprawię fotki.

Wysłane z telefonu.
Ostatnio zmieniony 20 kwietnia 2015, 23:39 przez Kaban, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x
.
takijedenkuba
Posty: 1750
Rejestracja: 01 października 2014, 22:24
Lokalizacja: Ustrzyki D. Zielonka Warszawa Iława

Re: 944 turbo - Kaban

Post autor: takijedenkuba »

Kaban pisze:Auto jest po operacji UPG
Co to za operacja UPG?
Znam tylko poerację LPG
0 x
Awatar użytkownika
Kaban
Posty: 317
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 03:22

Re: 944 turbo - Kaban

Post autor: Kaban »

Uszczelki pod głowicą :)
0 x
.
Azariasz
Posty: 50
Rejestracja: 27 października 2014, 11:27
Lokalizacja: Szkocja

Re: 944 turbo - Kaban

Post autor: Azariasz »

Co tam słychać w temacie? :)
0 x
760 sedan - i życie jest piękne :)
Zablokowany