765 ZŁOtko

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
Awatar użytkownika
Volvo744GLT
Posty: 105
Rejestracja: 26 października 2014, 12:43
Lokalizacja: Wawa

765 ZŁOtko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Volvo744GLT »

Oto czas pochwalić się nowym nabytkiem..
744, stoi póki co ze zdjętą głowicą u Kolegi, i jeszcze trochę postoi, nim dostanie nowy dół silnika..
A gdy już dostanie -będzie śmigał nią mój znajomy :)
Jest jeszcze Paździoch, ale tutaj nie o tym..
Temat jest o tyle ciekawy, że mój nowy nabytek to nie jakaś tam, pierwsza lepsza 700-ta, tylko 760 :)
Jest to 765 z 87'(model 88')
Pod maską B200 FT z 96 roku
+ stag 300, reduktor zavoli,wtryski Magic Jet
a to wszystko ze skrzynią M46 (też sprawną)
Auto wyposażone w:
ABS
Klimę automatyczną, uwaga- jest sprawna :!:
Wskaźnik temp. zewnętrznej- też sprawny
Fotel kierowcy regulowany elektrycznie- a jakże- sprawny
4x el szyby i lusterka oraz szyber elektryczny- z całego zestawu, z powodu opadów nie sprawdzałem jeszcze szybra. Jedno jest jednak pewne- nie cieknie :D
W tym aucie działa nawet wycieraczka i spryskiwacz tylnej szyby, a przecież miało jechać na złom :shock:
A było tak: przeglądając OLX natknąłem się na złote kombi na Śląsku, miało to być "740 z silnikiem od Volvo 940", już pierwsze spojrzenie na foty wzbudziło moje graniczące z pewnością podejrzenie,że to 760.. Właściciel zamierzał auto wyzłomować :o i był chętny sprzedać części. W całości wystawione było za 1500 złotych polskich..
A ponieważ tak się składało,że akurat wybierałem się na południe Kraju, nie zastanawiałem się długo- jadę do Rudy Śląskiej oglądnąć gada!
Gdy już dotarłem- miałem mieszane uczucia..auta nie dało się odpalić, wnętrze śmierdziało jak stary tapczan, podsufitka wisiała,lampa przednia też wisiała na plasterku, wszędzie błoto..a to był dopiero początek..
Ale z drugiej strony..2 komplety kół, B 200ft, niezła sekwencja ;) graty do klimy za te pieniądze..
Aaaa, i jeszcze właściciel dorzucił komplet pasków- rozrząd i do całego osprzętu- nawet sprężarki klimy oraz filtr oleju,co to miał wymieniać (dobrze,że nie podjął sie jednak tego..).
Nie zastanawiałem się dłużej niż 15 minut :) Cenę ustaliliśmy na 1400 srebrników, zostawiłem zadatek i wyruszyłem z Rudy Śląskiej (gdzie na Orlenie pracują ładne dziewczyny i wszyscy mówią : Jo!), z myślą że jakby co to silnik, klima i lpg wylądują w Paździochu,a reszta- na graty..
Minęło z półtora tygodnia i przyjechałem z Kolegą po brykę, którą po pewnych walkach wróciłem na kołach :) na lpg.
Wrażenia- mimo,że auto, od chwili zepsucia go przez 2 psychopatów, wyposażonych w narzędzia oraz garaż z kanałem stało kilka miesięcy pod chmurką- hamulce nie trzymały i działają znakomicie!
Instalacja lpg też działa bez zarzutu, choć przydałby się bardziej wydajny reduktor, gdyż przy pełnym bucie już trochę przydławia się..
Ale nim autem odjechałem..potrzebne było jakieś zasilanie elektrozaworu przy butli lpg..Na szczęście miałem dodatkowy akumulator, z którego na krótko zasiliłem zawór. Oryginalna wiązka biegnąca do butli, jak się wczoraj okazało (Kemizo, dzięki za wspólne grzebanie), było obcięta, wisiała na moście a z przodu biegun + podłączony był do przewodu od..czujnika ABS :shock:
Sprawa jest ogarnięta, ale takich cudów jest w aucie więcej..
W miejsce zewnętrznej pompy paliwa, poprzedni właściciel- naprawiacz zainstalował..pompkę max gear, taka przeznaczona do montażu wewnątrz zbiornika :evil: Więc benzyna "nie robiła"..
Po "naprawach" poprzednika przyjdzie mi zapewne wymieniać prawą piastę, gdyż psychol przy próbie wymiany kół poniszczył nakrętki i zerwał 2 szpilki na radełkach :evil:
Poza tym auto ma brudne wnętrze, tu i tam (głównie na rantach drzwi) trochę korozji ale silnik, o dziwo- zawieszenie są w dobrym stanie. Jeździ całkiem przyzwoicie :)
Z pewnością był wart swojej ceny ;)
Załączniki
a brakująca listewka jest w bagażniku ;)
a brakująca listewka jest w bagażniku ;)
V-ka12.jpg (118.1 KiB) Przejrzano 7371 razy
V-ka7.jpg
V-ka7.jpg (96.35 KiB) Przejrzano 7371 razy
V-ka8.jpg
V-ka8.jpg (126.56 KiB) Przejrzano 7371 razy
0 x
Awatar użytkownika
Mareek
Posty: 2010
Rejestracja: 01 października 2014, 13:33
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: 765 ZŁOtko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareek »

Podpis ostatniego zdjęcia mnie przekonuje "V-ka8" :D a na poważnie to będzie z tego piękny wóz
0 x
Polecali zakup BMW, to się skusiłem
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3045
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: 765 ZŁOtko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Niezwykle mi się podoba to auto. Jeszcze bardziej podoba mi się pomysł kupowania jakiegoś rupiecia za cenę pralki. Najbardziej podoba mi się to, co w nim jest w środku i kolorystyka. Chyba muszę sobie kiedyś kupić 760 za 1400 :mrgreen:

Trzymam kciuki, mega fajne auto, jeśli będziesz chciał je kiedyś wypuścić z rąk to wiesz gdzie mnie szukać!
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Awatar użytkownika
fullsize
Posty: 564
Rejestracja: 08 października 2014, 20:21
Lokalizacja: Warszawa (WK)

Re: 765 ZŁOtko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fullsize »

Kombi+ front 940 + kolor + wnętrze - rewelacja!
Jak ja lubię takie klimaty, jak ktoś kupuje stare żelazo za cenę roweru, ogarnia i jeździ dalej 8-) Ciekawe dlaczego... ;)
0 x
Chevy Caprice Wagon '88
_______________________
Ex: Volvo 945 B230FK '98
Ex: Volvo 945 B200F '94
Ex: Volvo 945 B230FK '97
Ex: Volvo 945 B200F '93
Ex: MB W123 240D '78
Ex: Oldsmobile Delta 88 Royale '84
Ex: MB W123 240D '84
Ex: Chevy Caprice Wagon '86
Awatar użytkownika
DarthVader
Posty: 197
Rejestracja: 21 października 2014, 12:26
Lokalizacja: GA

Re: 765 ZŁOtko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DarthVader »

Nie ma to jak 760 :D
0 x
760 GLE D24T
Awatar użytkownika
Volvo744GLT
Posty: 105
Rejestracja: 26 października 2014, 12:43
Lokalizacja: Wawa

Re: 765 ZŁOtko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Volvo744GLT »

Cholerne zło :evil: Żaden samochód nie sprawił mi jeszcze tylu problemów..
Ma toto równolegle 2 wiązki silnikowe, w dziwny sposób spięte ze sobą, góra druta jednym słowem :x
Jeśli dziś nie ogarnę tego syfu- wyciągam go z garażu od Kemizo i osobiście pokroję łajzę kątówką.
Przynajmniej będzie trochę fajnych gratów :mrgreen:
0 x
grzesiekosmos
Posty: 760
Rejestracja: 21 listopada 2014, 11:14

Re: 765 ZŁOtko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzesiekosmos »

Będzie jeździł ogarniesz to tylko się zbieraj bo zaraz noc będzie :!: :mrgreen:
0 x
Awatar użytkownika
Volvo744GLT
Posty: 105
Rejestracja: 26 października 2014, 12:43
Lokalizacja: Wawa

Re: 765 ZŁOtko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Volvo744GLT »

grzesiekosmos pisze:Będzie jeździł ogarniesz to tylko się zbieraj bo zaraz noc będzie :!: :mrgreen:
Grzesiek, nie marudź ;)
Mam dziś "rewolucyjny" nastrój :!:
0 x
grzesiekosmos
Posty: 760
Rejestracja: 21 listopada 2014, 11:14

Re: 765 ZŁOtko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzesiekosmos »

grzesiekosmos pisze:Mam dziś "rewolucyjny" nastrój
oho to ja w takim razie zostaje w domu :P :mrgreen:
0 x
Awatar użytkownika
Mareek
Posty: 2010
Rejestracja: 01 października 2014, 13:33
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: 765 ZŁOtko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareek »

jak masz taki nastrój to może podskocz do mnie na bronxa, a nie sie tu na łosiu chcesz wyładować :)
0 x
Polecali zakup BMW, to się skusiłem
ODPOWIEDZ