[740] Volvo 740 GL - Prostokąt Boba.

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
Awatar użytkownika
boben
Posty: 34
Rejestracja: 18 stycznia 2017, 11:50
Lokalizacja: ŁAZY

[740] Volvo 740 GL - Prostokąt Boba.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: boben »

Postanowiłem i tu założyć temat w którym pokażę moje Volvo :). Temat niejako jest kopią tematu z innego forum, ale myślę, że tutaj pasuje o wieleee lepiej :) -> http://www.volvoforum.pl/viewtopic.php? ... 3#p1413233

Myślę, że może ktoś z was już kojarzy białego prostokąta jako, że w internecie przewija się już długo.

Autko ma pod maską B230K w całkiem przyzwoitym stanie + M47 + dołożony gazik na śrubkę

Otóż podsumowując stałem się właścicielem tego wehikułu w lutym 2016 za namową mojego dobrego przyjaciela, którego znacie. Wiele razy mijałem to auto w okolicy i zawsze mi się marzyło, żeby je mieć, koniecznie białe, koniecznie prosty nos i tak wkońcu nadarzyła się okazja, żeby kupić dokładnie ten egzemplarz. Stare fotki obecnie wygasły więc nie bardzo mam jak pokazać w jakim auto było stanie - może Wojtek (re5pect) wrzuci coś poniżej, aczkolwiek miało ono mnóstwo drutów oraz było mocno niedoinwestowane mechanicznie, mimo iż jeździło w miare bez zarzutu, jednak to nie było to co bym chciał. Poza tym mocno zapuszczone ale było do odratowania, za to blacharsko jest bardzo zadbane. Jak już Wojtek wcześniej pisał, przez bardzo długi czas jeździło ono w Hiszpani, stąd też podłoga, progi, podłużnice (nawet miejsce pod akumulatorem) nie ma korozji -żadnej, rozbierałem pół tapicerki i pod dywanami we wnętrzu, bagażniku itd. wsz luxtorpeda.

Po zakupie przystąpiłem do dzieła i oto co do tej pory wykonałem i jakie mam ciągle w planie:

Co zostało zrobione od strony kosmetycznej:
-odklejenie 123543543 przeróżnych naklejek pokrywających go i dupereli.. istną choinka był wcześniej.
-częściowy powrót do ori frontu, poprzedni właściciel miał inne upodobania. Oryginalne kierunki bosha pomarańczowe (były białe chinole) + choromowany grill
-nowy zderzak przedni
-zaprawki oraz częściowo drugi lakier na porysowane elementy
-kompleksowa polerka i czyszczenie/pranie wnętrza (prywatnie trochę się bawię w te rzeczy i pakuję w nie sporo pieniędzy :) )
-pasek vinylowy na bok
-skubnąłem felgi Rigel 15' Re5pect'owi :), zostawiłem sobie komplet zimowych stalówek 14' z chrom kołpakami w garażu
-wymiana fotela kierowcy (stary był potargany)
-wymiana części plastików wnętrza np. tunel środkowy, wnęka pod radiem(jeszcze kilku mi brak - np. prawy plastik słupka A, listwy górne bym chętnie przytulił nowe)
-naprawa podświetlenia liczników
-lutowanie przerywacza kierunkowskazów(zimne luty)
-wymiana radia na jakieś ciekawsze Alpine + bluetooth
-Żaluzja na tył
-nowe listwy boczne bo stare były poobrywane - dostałem w prezencie, jedną przydałoby się tylko wymienić na ładniejszą
-spadła mi podsufitka więc musiałem zrobić też nową
+krawat z Bobem budowniczym na lusterko! Mój magiczny talizman, który muszę mieć.

Co mam jeszcze w planie:
-Kupiłem podłokietnik ze sprawnymi cupholderami przód tył, muszę zawieźć do obszycia
-Sterowanie nawiewami straciło podciśnienie zasilające - szukam już długo i nie potrafię tego naprawić - efektem brak możliwości przesterowania nawiewu...
-Nowy dywan kierowcy
-Nowy zderzak tył + spojler dolny bo obecnie go brakuje
-Nowa lampa prawy tył bo ścieżki są posmarkane lutownicą już a do tego jest pęknięta
-Nowe obrysówki jakieś niewidoczne płaskie bo harmonijki już dziurawe po poprzednich właścicielach :P
-Klejenie deski żywicą+ miejscowe oklejenie pęknięć folią o podobnej strukturze - wygląda niebo lepiej i od 5 miesięcy się nie odkleiło więc chyba git(nie ma na foto)
-Bardzo ambitny plan na ogarnięcie klimatyzacji(R12) ale może się to okazać za dużym wyzwaniem

Od strony techniczno użytkowej również wykonano sporo prac aby autem bezpiecznie się poruszać, a więc:

-wymiana cieknącej pompy wody + pasków osprzętu
-wymiana drążków kierowniczych + zbieżność
-z przodu wpadły springi Jamex (-60mm)
-wymiana rozrządu i rolki (trzeba pilnować bo mój gaźnik ma kolizyjną głowicę) + uszczelnianie rozrządu
-kompletna regeneracja (czyszczenie) gaźnika i ustawienie u pewnego Pana aż w Łodzi, który został mi polecony przez forum, aczkolwiek ostatnio mam wrażenie że jest za bogato bo świeczki okopcone i na wolnych obrotach wydaje mi się że je zarzuca paliwem
-nowe świece
-nówki tarcze hamulcowe ate + klocki + nowy płyn + czyszczenie porządne zacisków, o dziwo tłoczki w fajnym stanie, jedynie gumki powymieniałem w zaciskach. Niestety tarcza to 260mm i to czuć, mimo to lepiej hamuje jak moje V70 TDI :D
-kopułka + palec (kable były dobre)
-uszczelnienie miski olejowej + uszczelniacz wału + pompy oleju
-nowe łożysko oporowe
-wymiany wszelkich płynów ustrojowych - oleje w silniku(+filtr), atf do skrzyni i nowy olej przekładniowy do mostu
-płukanie układu chłodzenia ( to co wypłynęło to dramat.) + nowy płym
-nowy akumulator bo stary chińczyk wg daty produkcji ledwo dwa lata wytrzymał :)
-wymiana butli gazowej (ważność)
-regeneracja reduktora LPG

Co mam jeszcze w planie:
-nowe amory z przodu bo mam wrażenie że Jamexy wykończyły mi obecne
-polibusze z przodu
-cieknie mi lekko gdzieś na łączeniu skrzynia, silnik i w okolicach wyjścia skrzyni na wał więc podejrzewam uszczelniacze skrzyni
-naprawa wydechu, wypierdziane portki z przodu - szukam już długo nowych i chyba skończy się na dorabianiu z Kwasówki + końcowy do dokupienia
-naprawa światła wstecznego - zbieram się za to jak...
-ktoś przelew za pompką paliwa przerobił powrót do baku i nie do końca mi się to podoba, wypadałoby poprawić
-poduszka silnika prawa (od strony pasażera) - nie ma dramatu ale chyba skuszę się na nową wkońcu jak ma być igła

To by było na tyle, pisałem z pamięci więc możę o czymś zapomniałem. Postaram się temat sukcesywnie uzupełniać, ponieważ uwielbiam tego mego prostokąta i nie szczędzę na nim pieniędzy mimo że to tylko gaźnik.
Przed nim miałem Lagunę III i jakoś nie potrafiła mnie ona do siebie przekonać tak jak stare Volvo :gaaam: oj, co się od rodziny nasłuchałem, że jestem poje....chany, ale po roku czasu przekonałem do niego i narzeczoną, że to była dobra decyzja!

Autem byłem najdalej w ciągu ostatniego roku m.in w Dubrowniku, natomiast cała trasę pokonałem 5150km w 14 dni - oczywiście bezawaryjnie - a widok nowych passatów mijanych na lawetach był bezcenny :)

Poniżej kilka aktualnych fot jakie robiliśmy z Wojtkiem w plenerze, ale myślę że dobrze odwzrorwują obecny stan auta. Jedynie co to fotki wnętrza są stare ale w miarę aktualne(nie ma na nich oklejenia dechy + nowej podsufitki)

Z ciekawostek to w sierpniu jadę nim do ślubu, własnego :)

Trochę przydługawo, ale może ktoś przebrnie z was przez temat.

Pozdrawiam wszystkich RWD maniaków!
Załączniki
image016.jpg
image016.jpg (79 KiB) Przejrzano 7129 razy
3d4b1d12c5fdbce5b880de348497d742.jpg
3d4b1d12c5fdbce5b880de348497d742.jpg (76.21 KiB) Przejrzano 7168 razy
image050.jpg
image050.jpg (83.79 KiB) Przejrzano 7168 razy
image053.jpg
image053.jpg (96.84 KiB) Przejrzano 7168 razy
dubrovnik.jpg
dubrovnik.jpg (82.83 KiB) Przejrzano 7168 razy
Ostatnio zmieniony 16 maja 2017, 13:51 przez boben, łącznie zmieniany 2 razy.
2 x
->V744 2.3Pb b230k + kuchenka gazowa
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [740] Volvo 740 GL - Prostokąt Boba.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Świetny wóz. Rigele bardzo mi robią na przedliftowych 740 :)

Pomalujesz podstawy lusterek? Trochę się wyróżniają.
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Awatar użytkownika
boben
Posty: 34
Rejestracja: 18 stycznia 2017, 11:50
Lokalizacja: ŁAZY

Re: [740] Volvo 740 GL - Prostokąt Boba.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: boben »

Dziękuję, mnie tak samo, była okazja zapakować mu po drodze kilka innych ciekawych felg ale po przeanalizowaniu za i przeciw Rigel zostanie docelowo :)

Nie, lusterka były całe czarne w oryginale, natomiast były sciuchrane solidnie i to co na zdjęciu to już pomalowane zarówno podstawy na czarno jak i obudowa. Widziałem i myślałem o tym żeby zrobić jak sugerujesz ale chyba tak mi się bardziej podoba :D
0 x
->V744 2.3Pb b230k + kuchenka gazowa
Awatar użytkownika
wujek
Posty: 954
Rejestracja: 20 października 2015, 18:51
Lokalizacja: Lublin

Re: [740] Volvo 740 GL - Prostokąt Boba.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wujek »

Jest bardzo ładny, którym jeździłbym na co dzień bez żadnych obawień!!!
0 x
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

16 GARAGE
'88 744+ @1,7bar
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: [740] Volvo 740 GL - Prostokąt Boba.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

Pikny jest! Gratulacje!
0 x
Awatar użytkownika
boben
Posty: 34
Rejestracja: 18 stycznia 2017, 11:50
Lokalizacja: ŁAZY

Re: [740] Volvo 740 GL - Prostokąt Boba.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: boben »

Dzięki!

By the way, pamiętam jakoś parę miesięcy wcześniej bardzo intensywnie rozważałem wycieczkę po (Turbo) Mariana, gdy był jeszcze "nie turbo" :) w sumie teraz nie wiem dlaczego wtedy się nie zdecydowałem, potem żałowałem :D :P
0 x
->V744 2.3Pb b230k + kuchenka gazowa
Awatar użytkownika
wujek
Posty: 954
Rejestracja: 20 października 2015, 18:51
Lokalizacja: Lublin

Re: [740] Volvo 740 GL - Prostokąt Boba.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wujek »

Twój chyba w lepszym stanie.
0 x
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

16 GARAGE
'88 744+ @1,7bar
Awatar użytkownika
boben
Posty: 34
Rejestracja: 18 stycznia 2017, 11:50
Lokalizacja: ŁAZY

Re: [740] Volvo 740 GL - Prostokąt Boba.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: boben »

To zależy, blacha może tak aczkolwiek nie wiem bo Marian też pisałeś że zdrowy, ale w tym stanie to on dopiero jest teraz po zainwestowaniu.. Jednak mechanicznie to już inna sprawa, wydaje mi się, że gorszy, a po twoich modach dużo gorszy-docelowo :) Z drugiej strony to może wszystko przede mną, gdyby nie fakt że jestem ostatnio trochę na dorobku i fanaberie trzeba trochę odstawić na bok to pakowałbym w Prostokąta b230ft bez dwóch zdań, może za parę lat...
0 x
->V744 2.3Pb b230k + kuchenka gazowa
Awatar użytkownika
sambo
Posty: 1033
Rejestracja: 06 października 2014, 10:49

Re: [740] Volvo 740 GL - Prostokąt Boba.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sambo »

Niech moc i bezawaryjność będą z Tobą
Na zlocie będziesz oczywiście ;)
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Mareek
Posty: 2010
Rejestracja: 01 października 2014, 13:33
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: [740] Volvo 740 GL - Prostokąt Boba.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareek »

Właśnie. Chcemy go na zlocie Boben
0 x
Polecali zakup BMW, to się skusiłem
ODPOWIEDZ