VOLVO 240 POLAR '92

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
Awatar użytkownika
Miedziany
Posty: 70
Rejestracja: 10 listopada 2016, 10:10
Lokalizacja: Świątkowa Wielka
Kontakt:

VOLVO 240 POLAR '92

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Miedziany »

Święta to idealny moment na wyciszenie się, spędzenie czasu z rodziną, relaks przy dobrej książce i..

..napisanie w końcu paru słów o swoim nowym nabytku:)

Właścicielem pierwszego w życiu kawałka szwedzkiej stali stałem się jakiś miesiąc temu, wcześniej moją dorożką był ten oto leciwy dżentelmen:

Obrazek

który woził mnie koło komina i nawet trochę dalej poza horyzont (5500km na Sycylię w z powrotem). No ale apetyt rośnie w miarę jeżdżenia, więc trzeba było pomyśleć o czymś szybszym, bardziej komfortowym, gdzie bez problemu załadujesz walizki, swoją kobietę i ruszysz przed siebie bez obaw o krwawienie z uszu wywołane hałasem lub remont silnika na poboczu drogi w romantycznych okolicznościach przyrody.

Poszukiwania zawęziły się do 2 aut: Merca W123 300TDT, o którym trochę już wspomniałem w "Powitalni" i Volvo 245. Przerzucałem kursor pomiędzy zakładkami forum Beczki i Cegły przez kilka miesięcy, wypytywałem ludzi i - nie chcąc za bardzo słodzić, ale taka jest prawda - o wyborze zdecydowała atmosfera wśród posiadaczy Volvo. Mam jeszcze starą Hondę Africę Twin i jeśli chodzi o środowisko użytkowników to dzięki temu motocyklowi zdobyłem wielu wspaniałych znajomych - wzajemne wsparcie, pomoc w problemach technicznych i podobny sposób patrzenia na świat i rozwój motoryzacji ma dla mnie niebagatelne znaczenie. Szczególnie wielkie dzięki dla Dominika który mnóstwo czasu poświęcił opisując swoje Volvo i sam model i niestety tylko kasy zabrakło żeby wejść w posiadanie jego wymuskanej perełki.

No ale bez przedłużania, oto moje Volvo 240 Polar tuż po sprowadzeniu:

Obrazek

Ogólnie akcja kupna przebiegła całkowicie w moim stylu: przy porannej owsiance sprawdzam ogłoszenia, wiedzę nowe z Holandii, wystawione 12 minut wcześniej, piszę do właściciela, kontakt spoko, był piątek więc umawiam się na poniedziałek rano. W niedzielę wieczorem wyjeżdżam blablacarem do Tulipanów, kima w aucie, rano na miejscu kawka, oględziny i wypisywanie papierów, wsiadam w auto, 2 baki pełne więc nawet nie muszę tankować, wysiadam pod domem - z wyjazdem zamknąłem się w 30 godzinach:)

O aucie:
230F w oryginale
fabryczna instalacja gazowa Vialle
kratka przestrzeni ładunkowej
pancerny hak
golas, ale z tempomatem!
alarm volvo, niesprawdzany, pewnie do demontażu
nalot konkretny:

Obrazek

Obecnie jest u mechanika i robi się na bóstwo, trochę jest do pogrzebania rzeczy, których sam nie potrafiłbym ogarnąć (2gi bieg znalazłem w połowie Niemiec, jedynkę dopiero pod domem, wcześniej ruszałem z trójki:)), auto jest zadbane, ale po prawie 600tys km należy mu się porządne sanatorium, dzięki pomocy Sambo trafił w dobre ręce do Gliwic.

Plany na przyszłość:
auto ma służyć mi i dziewczynie w czasie dłuższych wyjazdów jako substytut kampera. W związku z tym cieszę się, że nie ma za dużo elektronicznych ułatwiaczy (szyby, klima), bo jestem zwolennikiem mechanicznych rozwiązań - trudniej popsuć, łatwiej naprawić. Jedyną rzeczą jaką przed kupnem rozważałem do zainstalowania był tempomat i.. udało mi się trafić na egzemplarz stworzony pode mnie:) W przeciągu kilku lat planuję pójść lekko w stronę 245 XC, może nie aż tak hardkorowo jak kolega Troyson i jego 245 Adventure, bo nie chcę tracić możliwości autostradowych, ale jestem ogromnym fanem jego projektu (polecam: http://expeditionportal.com/tuusula-fin ... n/#content). Rozważam jakieś szperacze/doświetlacze na grill lub zderzak, sprężyny overload/heavy duty, wzdycham do stabilizatorów iPd, które zakładał u siebie Sambo i większych opon (195/80R15 wejdą bez przycierek i dystansów? wiem, że to balony ale nie zamierzał być królem zakrętów). Nie pogniewałbym się, gdyby udało mi się osiągnąć taki efekt:

Obrazek
źródło: Pinterest

Z innych spraw, już bardziej typu "widzimisię": oddam nerkę za czarny podłokietnik z cupholderami, przydałoby się pasujące radio, coś typu CR-906 i może jakieś dodatkowe wskaźniki: ekonometr, voltomierz.. Chętnie bardziej zmatowię lakier, ale to przyjdzie z czasem:)



To tyle ględzenia, Radosnej końcówki Świąt dla Wszystkich, bezwypadkowego Nowego Roku i do zobaczenia na trasie!

Robert vel Miedziany
Ostatnio zmieniony 22 czerwca 2021, 11:47 przez Miedziany, łącznie zmieniany 4 razy.
4 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: VOLVO 240 POLAR '92

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

Lubię czerwone. Gratulacje!
0 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3045
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: VOLVO 240 POLAR '92

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Cześć Robert! Fajnie że zawitałeś. Zazdroszczę przebiegu :)

Miałem kiedyś 185/85/14 na tylnej osi i wszystko się zgadzało.
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
takijedenkuba
Posty: 1750
Rejestracja: 01 października 2014, 22:24
Lokalizacja: Ustrzyki D. Zielonka Warszawa Iława

Re: VOLVO 240 POLAR '92

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: takijedenkuba »

Ja bym nerki nie oddał za widzimisia
0 x
jacek0306
Posty: 13
Rejestracja: 22 grudnia 2016, 12:17

Re: VOLVO 240 POLAR '92

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacek0306 »

Cześć, dobrze rozumiem, że skoro auto trafiło do Gliwic, to jesteś gdzieś z okolic?
0 x
Awatar użytkownika
Miedziany
Posty: 70
Rejestracja: 10 listopada 2016, 10:10
Lokalizacja: Świątkowa Wielka
Kontakt:

Re: VOLVO 240 POLAR '92

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Miedziany »

@takijedenkuba to z nerką to taka aluzja do cen oryginalnych akcesoriów, zamierzam polować i jak się trafi okazja to kupię

@jacek0306 tak, z Katowic - pojawię się kiedyś pod Ikeą, ale niestety wieczory poniedziałkowe mam zajęte i nie będzie tak łatwo
0 x
jacek0306
Posty: 13
Rejestracja: 22 grudnia 2016, 12:17

Re: VOLVO 240 POLAR '92

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacek0306 »

Miedziany pisze: @jacek0306 tak, z Katowic - pojawię się kiedyś pod Ikeą, ale niestety wieczory poniedziałkowe mam zajęte i nie będzie tak łatwo
Mam dokładnie to samo, od ponad pół roku próbuję się tam wybrać :lol:
0 x
Awatar użytkownika
clarksontop
Posty: 887
Rejestracja: 05 stycznia 2015, 22:28
Lokalizacja: KRA

Re: VOLVO 240 POLAR '92

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: clarksontop »

To na wiosnę fajny zlot 200-tek w Katowicach będzie:)
Gratki z zakupu i ciekawą opis
0 x
re5pect
Posty: 666
Rejestracja: 20 listopada 2014, 21:39

Re: VOLVO 240 POLAR '92

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: re5pect »

clarksontop pisze:To na wiosnę fajny zlot 200-tek w Katowicach będzie:)
To i 740/760 zawita ;)
0 x
Awatar użytkownika
Sinuspi
Posty: 3080
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:18

Re: VOLVO 240 POLAR '92

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sinuspi »

Rzóg ma fajne tablice, to i 200seta tez musi mieć takowe + łośki ;)
0 x
Kanciaste VOLVO - ZAWSZE w drodze.
K-Jetronic to mój konik ;) tak samo jak nagrzewnice w 940 i małe naprawy :idea:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego
ODPOWIEDZ