Volvo 245 DL AUTOMATIC 1980 r.

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
Awatar użytkownika
JoeM
Posty: 1839
Rejestracja: 23 listopada 2014, 15:49
Lokalizacja: Poznań / Wiry
Kontakt:

Re: Volvo 245 DL AUTOMATIC 1980 r.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JoeM »

Nowy sezon rozpoczęty. Na warsztat poszła instalacja przy silniku. Przewody zaczęły się kruszyć w łapach. Nową wiązkę ułożyłem z przewodami grubszymi niż były na oryginalnych rurkach izolacyjnych wyciągniętych z wnętrza auta dawcy. Są miękkie i wyglądają jak nowe. Zakończenia, wtyki itd. zgodnie z ori a przynajmniej te widoczne. Wizualnie wiązka wygląda jak oem ale w celu ochrony pojedynczych przewodów dołożyłem nieco więcej cienkich rurek na końcowych rozgałęzieniach. Uwielbiam to auto za jego prostotę bo wiele rzeczy mogę zrobić sam.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 30 maja 2023, 17:59 przez JoeM, łącznie zmieniany 1 raz.
2 x
Awatar użytkownika
JoeM
Posty: 1839
Rejestracja: 23 listopada 2014, 15:49
Lokalizacja: Poznań / Wiry
Kontakt:

Re: Volvo 245 DL AUTOMATIC 1980 r.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JoeM »

Poczyniłem pierwsze przymiarki w kierunku zmiany frontu. Długo wyczekiwane pomarańcze z USA dotarły wczoraj dzięki uprzejmość Sambo (jeszcze raz dziękuje).

Obrazek


Radość nie trwała długo. Cały w skowronkach chciałem strzelić fotę żeby się pochwalić, zrobiłem o jeden krok w tył za dużo. Rok poszukiwania używanej ładnej, jednolitej pary, u jednego sprzedawcy, za rozsądne pieniądze psu w doopę :(

Obrazek
Ostatnio zmieniony 30 maja 2023, 23:52 przez JoeM, łącznie zmieniany 2 razy.
0 x
Awatar użytkownika
clarksontop
Posty: 887
Rejestracja: 05 stycznia 2015, 22:28
Lokalizacja: KRA

Re: Volvo 245 DL AUTOMATIC 1980 r.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: clarksontop »

No ładnie z tą pomarańczą. Niefart duży też. Sambo będzie miał dodatkowy argument do wyciągnięcia do Rosmalen ;)
0 x
Awatar użytkownika
JoeM
Posty: 1839
Rejestracja: 23 listopada 2014, 15:49
Lokalizacja: Poznań / Wiry
Kontakt:

Re: Volvo 245 DL AUTOMATIC 1980 r.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JoeM »

Podobają mi się wielce te klosze. Założyłem posklejany i tak sobie patrze na foty bo tylko na nich dobrze wygląda :) Posklejałem go wczoraj w złości bez najmniejszej nadziej że będzie to dobrze wyglądać. Zrobiłem to niedbale klejem typu kropelka który zabielił się na łączeniu. Pozostaje mi polować na nowy prawy bo lewy mam. Nowe są sporo ciemniejsze i słabo to wygląda w parze z używanym.

Obrazek

Obrazek
0 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Volvo 245 DL AUTOMATIC 1980 r.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

Widać posklejane pęknięcia czy zbielało na około?
0 x
Awatar użytkownika
Mareek
Posty: 2010
Rejestracja: 01 października 2014, 13:33
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: Volvo 245 DL AUTOMATIC 1980 r.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareek »

Brzydki odcinek o kierunkach. Współczuję, mam nadzieję, że możesz w nocy jakoś zasnąć :)
0 x
Polecali zakup BMW, to się skusiłem
Awatar użytkownika
JoeM
Posty: 1839
Rejestracja: 23 listopada 2014, 15:49
Lokalizacja: Poznań / Wiry
Kontakt:

Re: Volvo 245 DL AUTOMATIC 1980 r.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JoeM »

endriugto pisze:Widać posklejane pęknięcia czy zbielało na około?
Tak widać. Nalot jest na połączeniu. Nie na wierzchu. Nie da się spolerować. Musiałbym to złamać i użyć właściwego kleju. Nie będę tego ruszał. Jutro przestane na to zwracać uwagę a docelowo będzie tam inny.

Obrazek
0 x
Awatar użytkownika
JoeM
Posty: 1839
Rejestracja: 23 listopada 2014, 15:49
Lokalizacja: Poznań / Wiry
Kontakt:

Re: Volvo 245 DL AUTOMATIC 1980 r.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JoeM »

Mareek pisze:Brzydki odcinek o kierunkach. Współczuję, mam nadzieję, że możesz w nocy jakoś zasnąć :)
Po rozmowie z psychologiem i silnych lekach udało mi się zasnąć. Zacząłem chodzić na terapie, a cała rodzina mnie wspiera. Będzie dobrze. Już nie płaczę. Obawiam się jednak że już nigdy nic sam nie zrobię przy Łosiu. Będę wzywał serwis. Dziękuje za troskę Mareczku ;)
3 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Volvo 245 DL AUTOMATIC 1980 r.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

A jakbyś spróbował zalać te pęknięcia klejem. Może ponakłówać igłą od strzykawki i wprowadzić klej w wolne przestrzenie? Ja tak ratowałem tylną lampę w 745 i ślady widać tylko jak na prawdę dobrze się przyjrzysz.
0 x
Awatar użytkownika
JoeM
Posty: 1839
Rejestracja: 23 listopada 2014, 15:49
Lokalizacja: Poznań / Wiry
Kontakt:

Re: Volvo 245 DL AUTOMATIC 1980 r.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JoeM »

endriugto pisze:A jakbyś spróbował zalać te pęknięcia klejem. Może ponakłówać igłą od strzykawki i wprowadzić klej w wolne przestrzenie? Ja tak ratowałem tylną lampę w 745 i ślady widać tylko jak na prawdę dobrze się przyjrzysz.
Zalewał już to klejem ale on nie wnika. Zalałem żeby uzyskać pełna szczelność bo w przeciwnym razie parowałby. Ciała dałem z klejem szybko wiążącym. Pierwsze o czym pomyślałem to to że musi być równo sklejone i jeśli będzie idealna gładź i połysk to będzie git. Mam klej do plastików tzw. spawanie ale długo wiąże i go olałem. Kropelkowałem na te połączania tez nitro ale też nie wnikało. Olać. Idę pojeździć na rowerze :)
1 x
ODPOWIEDZ