960ka mk1 panaryśka :)

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
panrysiek
Posty: 330
Rejestracja: 16 listopada 2014, 20:00
Lokalizacja: Wro

960ka mk1 panaryśka :)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: panrysiek »

Witam,
Od daaawna chorowałem na Volvo, a od niedawna na staruszka Volvo. Mój pierwszy wybór to była 240ka ale po kilku miesiącach poszukiwania niezgniłego egzemplarza trafiłem w końcu na 244ką ges'a (czyli autko o ksywie 'szczur'). Odstraszyła mnie jego szczurowatość i koszty remontu blacharskiego, ale zaraziłem się bakcylem pod tytułem R6 :)
Po kilku miesiącach kupiłem taką oto sztukę:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Autko jeździ u mnie dokładnie od 18.02.2014. Uwielbia je moja żona (i jeździ nim do pracy, przesiadła się z Cinquecento 900 :lol: ) Ja jeżdżę okazyjnie.
Jak to 900ka, nie ma niemal grama rdzy. W momencie kupna miała kilka mankamentów:
-skrzynia pracowała w trybie awaryjnym (pomogła wymiana czujnika skrzyni, niestety tanio nie było),
-nie działała klimatyzacja, pomogło napełnienie jej czynnikiem (starego typu), okazała się całkiem sprawna i szczelna,
-poobdzierany jest tylny zderzak (czeka na malowanie),
-nad górną krawędzią szyby przedniej była kiedyś rdza, została usunięta i zabezpieczona ale trzeba by to kiedyś pomalować przyzwoicie,
-na drzwiach kierowcy jest niewielka wgniotka, szukam idealnych drzwi pod kolor ale wszystkie znalezione okazują się być w stanie jeszcze gorszym!
-szwankował licznik- zawieszał się, raz działał, raz nie. Został wymieniony na "nowy", niestety w milach.
-uszczelka prawych przednich drzwi była rozwarstwiona, kupiłem 'nową' u EdkaVolvo,
-brakowało plastikowej osłony prowadnicy fotela pasażera- również kupiona u Edka.
To co zrobiłem przy aucie do tej pory:
-wymiana oleju (już 2 razy) i filtr,
-wymiana oleju w skrzyni biegów,
-wymieniłem oryginalne radio kasetowe na całkiem fajnie grający zestaw- głośniki Excursion odseparowane na zwrotnicach w wygłuszonych drzwiach+tweeter na desce rozdzielczej, w bagażniku skrzynia RH Sound napędzana piecem Crunch.
-'nowa' pompa oleju+ uszczelnienie silnika,
-nowy czujnik ciśnienia oleju,
-nowy termostat,
-nowy rozrząd kompletny z pompą wody,
-nowe świece,
-światła dzienne 'Wesem', kupione jako nówki w Polmozbycie :)
-regulacja hamulca ręcznego,
-regulacja i serwis instalacji LPG,
-legalizacja butli LPG,
-nowe wtryskiwacze LPG,
-odnowienie (piaskowanie/lakierowanie proszkowe) drugiego kompletu felg jakie dostałem w aucie (właśnie wczoraj wpadły na autko wraz z nowymi zimówkami GoodYear)'
-polerka karoserii, pranie wnętrza i ogólna kosmetyka,
-czujnik cofania (jeździ żona!!!) pod kolor, niemal niewidoczny a mechaniory myślą że OEM,
-dorobione zdalne sterowanie centralnym zamkiem,
-jakieś tam jeszcze drobiazgi jak uzupełnione spinki tapicerki (kupione w ASO), czy zapasowe dywaniki na zimę od EdkaVolvo- BTW odnowiłem je preparatem do gum Vinyl coś tam coś tam i wyglądają jak nowe.
Plany:
-odnowić letnie felgi i kupić do nich opony,
-polakierować tylny zderzak i nadszybie,
-wymienić drzwi kierowcy (ew. naprawić obecne)
0 x
takijedenkuba
Posty: 1750
Rejestracja: 01 października 2014, 22:24
Lokalizacja: Ustrzyki D. Zielonka Warszawa Iława

Re: 960ka mk1 panaryśka :)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: takijedenkuba »

Cześć Rysiek.
Ustawiam się w kolejce jako pierwszy jak będziesz sprzedawał ;)
Fajna gablota.
0 x
Awatar użytkownika
Mareek
Posty: 2010
Rejestracja: 01 października 2014, 13:33
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: 960ka mk1 panaryśka :)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareek »

Lubię tego sedana, środek w eleganckim stanie i ładnej specyfikacji. Nie dziwię się, że Ci kobieta zabiera notorycznie to auto :)
0 x
Polecali zakup BMW, to się skusiłem
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: 960ka mk1 panaryśka :)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Fajny kant, na halogeny już narzekałem ;) Jest coś fajnego w sześciogarowych dziewięćsetkach.
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
takijedenkuba
Posty: 1750
Rejestracja: 01 października 2014, 22:24
Lokalizacja: Ustrzyki D. Zielonka Warszawa Iława

Re: 960ka mk1 panaryśka :)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: takijedenkuba »

dom?n pisze: Jest coś fajnego w sześciogarowych dziewięćsetkach.


Najfajniejsze jest trzy litry ;)
0 x
panrysiek
Posty: 330
Rejestracja: 16 listopada 2014, 20:00
Lokalizacja: Wro

Re: 960ka mk1 panaryśka :)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: panrysiek »

Dziś odebrałem zestaw kół po renowacji (piaskowanie i malowanie proszkowe), wcześniej odnowiłem też drugi zestaw kół jaki dostałem "w gratisie" przy kupnie samochodu (przed i po):
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
0 x
Awatar użytkownika
Mareek
Posty: 2010
Rejestracja: 01 października 2014, 13:33
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: 960ka mk1 panaryśka :)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareek »

Miałem taki widok 2 lata temu. Novy są bardzo eleganckie, szczególnie w nienagannym stanie :D
0 x
Polecali zakup BMW, to się skusiłem
panrysiek
Posty: 330
Rejestracja: 16 listopada 2014, 20:00
Lokalizacja: Wro

Re: 960ka mk1 panaryśka :)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: panrysiek »

W Wigilię , korzystając z podwórka mamy, postanowiłem doładować akumulator, normalnie jest to kłopotliwe pod blokiem. Przy odpinaniu prostownika usłyszałem syk pod maską. Okazało się, że puściła jedna z metalowych opasek zaciskowych i wężyk w instalacji LPG nie dolegał do trzpienia i syczał jak wąż. Próbowałem to przykręcić- bezskutecznie. Następnego dnia wyżebrałem identyczną opaskę od lokalnego wiejskiego majstra wyszukaną w tzw. pierdolniku, i wyciek naprawiłem. W sumie drobiazg, ale 1.cieszy fakt że można liczyć na czyjąś pomoc nawet w święta, 2.cieszy, że nie jestem zależny od assistance (są i tacy co do padniętego aku i kapcia wołają lawetę) 3.mama wkurBiała się, że grzebię przy aucie w święta :lol:
0 x
Awatar użytkownika
Volvo744GLT
Posty: 105
Rejestracja: 26 października 2014, 12:43
Lokalizacja: Wawa

Re: 960ka mk1 panaryśka :)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Volvo744GLT »

Gratuluję,Ryszardzie :) ładna 960
Jakkolwiek auto to pełne wad, tak samo jak uroku- gratuluję, trafiłeś ładnie utrzymany egzemplarz.
Czarna skóra wewnątrz- wypas :)
0 x
panrysiek
Posty: 330
Rejestracja: 16 listopada 2014, 20:00
Lokalizacja: Wro

Re: 960ka mk1 panaryśka :)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: panrysiek »

Mały spot basenowo-myjniowo-domowy z kolegą Jensen, właścicielem białej 245ki i naszymi pociechami (nie mówię tu tylko o autach ;) ) Sorry za jakość zdjęć ale mój aparat więcej nie potrafi.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
0 x
ODPOWIEDZ