Volvo 960 2.0 16v turbo

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
Awatar użytkownika
knefel
Posty: 346
Rejestracja: 21 marca 2016, 19:06
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Volvo 960 2.0 16v turbo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: knefel »

znaczy sie nie polecasz eksmisji balansów ? moze głupio pytam ale na razie błądze po omacku , silnik który mam jest w dobrym stanie , nie ulany , przelotu 300 kkm jednego człowieka ale przed włożeniem chciałem go porozbierać i wyremontować ;)
w sumie zaś offtopuje , postaram sie przestać :D
0 x
Awatar użytkownika
Milco
Posty: 216
Rejestracja: 29 października 2016, 19:24
Lokalizacja: Warszawa / Kędzierzyn-Koźle

Re: Volvo 960 2.0 16v turbo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Milco »

saabauto pisze:..gówniany pasek balansów kosztujący 180 euro...
a nie czasem 180 złotych (plus minus) :?:
0 x
Awatar użytkownika
Milco
Posty: 216
Rejestracja: 29 października 2016, 19:24
Lokalizacja: Warszawa / Kędzierzyn-Koźle

Re: Volvo 960 2.0 16v turbo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Milco »

knefel pisze:..jest w dobrym stanie , nie ulany , przelotu 300 kkm jednego człowieka ale przed włożeniem chciałem go porozbierać i wyremontować ;)
Nie wiem jaki masz plan na swój silnik w temacie remontu, ale ja - gdyby mój nie miał wycieków, raczej bym go nie ruszał
(pomijając kwestię rozrządu, nowych płynów, filtrów itp.), bo wiadomo, że to koszta.
Oczywiście inna sprawa, jeśli masz wiedzę, zaplecze i sam to ogarniasz dla siebie. ;)
0 x
Awatar użytkownika
saabauto
Posty: 654
Rejestracja: 02 listopada 2014, 12:16
Lokalizacja: www.naprawavolvo.pl
Kontakt:

Re: Volvo 960 2.0 16v turbo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: saabauto »

Milco pisze:
saabauto pisze:..gówniany pasek balansów kosztujący 180 euro...
a nie czasem 180 złotych (plus minus) :?:
Złotych, racja, a dokładnie 47,5 euro plus przesyłka paczki.
0 x
--
pzdr. Mateusz Nowakowski vel George
http://www.naprawavolvo.pl
tel: 500 740 940
Awatar użytkownika
saabauto
Posty: 654
Rejestracja: 02 listopada 2014, 12:16
Lokalizacja: www.naprawavolvo.pl
Kontakt:

Re: Volvo 960 2.0 16v turbo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: saabauto »

knefel pisze:znaczy sie nie polecasz eksmisji balansów ? moze głupio pytam ale na razie błądze po omacku , silnik który mam jest w dobrym stanie , nie ulany , przelotu 300 kkm jednego człowieka ale przed włożeniem chciałem go porozbierać i wyremontować ;)
w sumie zaś offtopuje , postaram sie przestać :D
Jak już bym musiał mieć 16V i nim jeździć (a fuj!) to wywaliłbym wałki balansowe na 1 możliwej demolce, nic to nie pomaga, a z wozu który robię obecnie dowiedziałem się, że poprzedni mechanik nie miał klucza udarowego i do odkręcania kółek balansów używał różnych narzędzi (klucz Morse'a, klucz nastawny), co za ludzie :-/// pogiął i pospawał jedno z kółek, wyszczerbił, drugie ma luźną blaszkę i też muszę pospawać, mam co robić, a wystarczyło pomyśleć :-/ ale uszczelnień to ten silnik ma, niech go licho, dziś odkuwałem pastę smarną paskowo - obudowową, bo z uszczelniaczy się lało, front silnika ma 6 uszczelniaczy, brrr. Ale na plus - mała czapka z wałkami siedzi na miejscu, uszczelka chemiczna wylazła po całym obwodzie tak, jak powinna, jest szansa, że przez parę tygodni nie pocieknie. Duża głowica odkształcona o kilkanaście setek od strony grodzi, ani chybi był przegrzany kiedyś. Jutro ciąg dalszy, może nawet odpalę dziada i na podnośnik, DV rwać, taka jego mać. Dobranoc...
0 x
--
pzdr. Mateusz Nowakowski vel George
http://www.naprawavolvo.pl
tel: 500 740 940
Awatar użytkownika
Milco
Posty: 216
Rejestracja: 29 października 2016, 19:24
Lokalizacja: Warszawa / Kędzierzyn-Koźle

Re: Volvo 960 2.0 16v turbo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Milco »

Cześć.
Coś tam się zadziało w ostatnim czasie.
Samochód póki co odebrany, więc teraz wypadałoby nim trochę pojeździć.
Zobaczymy czy będzie to to działać jak należy, czy też nie.
O części prac pisał wcześniej Mateusz u siebie na fb, jak i chyba tutaj.
Z grubszych rzeczy, to rozrząd kpl., uszczelnienie silnika i związane z tym planowanie małej głowicy, uszczelnienie wydechu (uszczelka kolektora).
Poza tym było 'pare'..innych pierdół takich jak: centralny zamek, wkłady lusterek, niektóre przewody cieczy, wymiana, a raczej uzupełnienie brakującego 1 pasa pod zbiornikiem paliwa. Było też trochę zaniedbań.
Jeśli chodzi o mój czysty kaprys, to poprosiłem o wymianę altka i pomalowanie pokrywy zaworów. Póki co, zostawiłem całą czarną, może później się zeszlifuje napisy, a może tak zostanie.
O wszystkim chyba nie będę pisał, bo musiałbym wkleić 2 kartki A4. Chętnie odpowiem bardziej szczegółowo, jakby ktoś chciał.
W najbliższym czasie czeka mnie jeszcze wymiana łożyska podpory wału (już przyszło) + pewnie coś jeszcze.
Samochód dostał nowy olej / filtr, olej w skrzyni, płyn chłodn., świece, żarówki i wycieraczki.
Póki co pracuje równo i gładko. Mam wrażenie, że z każdymi przejechanymi kilometrami, ciszej. Oczywiście porównując do tego, co było, to jest bardzo duża różnica na plus oczywiście. Jak zrobię więcej kilometrów, wypowiem się szerzej w temacie.
;)
Załączniki
5.jpg
5.jpg (173.16 KiB) Przejrzano 7126 razy
0 x
Awatar użytkownika
V945turbo
Posty: 782
Rejestracja: 16 listopada 2014, 23:09
Lokalizacja: Lublin/ Piaski

Re: Volvo 960 2.0 16v turbo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: V945turbo »

A jednak robisz skarbonkę? Zastanawiam się nad sensem takiej roboty, auto z tego co pamiętam było w marnym stanie bo wiem z doświadczenia swojego jak i ludzi którzy brali ode mnie graty że ratowanie takiego auta nie ma sensu ani finansowego ani psychicznego. Nie żeby zniechęcał ale auto cieszy jak jeździ ,a ciągła walka z bzdetami i o zgrozo blachą w aucie to koszmar.
0 x
89' 744 B230FT+
89' 744 B234F
Awatar użytkownika
Milco
Posty: 216
Rejestracja: 29 października 2016, 19:24
Lokalizacja: Warszawa / Kędzierzyn-Koźle

Re: Volvo 960 2.0 16v turbo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Milco »

V945turbo pisze:Zastanawiam się nad sensem takiej roboty,..
Ależ ja zupełnie nie rozumiem po co sobie zaprzątasz tym głowę? Nie Twój samochód, pieniądze i problem. Reszta się zgadza. Auto wymaga wkładu i tak jeszcze długo będzie. Nigdy tego z resztą nie ukrywałem. Poza tym napisałem gdzieś tam na początku, że wiem o pewnych rzeczach, oraz o tym, że auto znane przez niektórych. Na razie moje stanowisko jest takie jak w 1-szym poście tego wątku. Kolejność prac, którą tam zawarłem również staram się zachować. Jak naprawy nie będą dawały rezultatów, silnik wyzionie nagle i gwałtownie ducha, albo funduszy zabraknie i auto stanie się problemem - wtedy wiadomo pomyślę o tak zwanej 'opłacalności'. ..tylko co to takiego? Dla każdego coś innego.. Póki co, zgodnie z planem.
4 x
Awatar użytkownika
FWDisForPussies
Posty: 40
Rejestracja: 28 marca 2015, 18:46
Lokalizacja: Poznań

Re: Volvo 960 2.0 16v turbo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: FWDisForPussies »

Milco pisze:tylko co to takiego? Dla każdego coś innego..
Absolutnie. Ktoś kto zastanawia się nad opłacalnością w przypadku naszych samochodów powinien od razu przesiąść się do Skody.
W moje 965, które kupiłem prawie 6 lat temu za ok. 7500 zł, włożyłem już ponad 25000 zł (wliczając w to reanimację po kraksie i wybuchu dwóch poduszek). Opłacalność? :lol:

Za każdym razem jak wchodzę do mojego samochodu, serce bije mi szybciej. I to chyba o to właśnie w tym chodzi.
Cegły for life.
7 x
965 (I) 93r. B6304S
matibobi
Posty: 239
Rejestracja: 31 marca 2016, 11:35
Lokalizacja: Leszno, Wlkp

Re: Volvo 960 2.0 16v turbo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matibobi »

Je, je, je...miałem teraz chrapkę na v70. Dla młodej. Bo nowocześniejszy, bo jej będzie się lepiej jeździło. Jakiż byłem zdziwiony gdy młoda mi powiedziała, że jej się jeździ 945 bardzo dobrze i nie potrzebuje nic lepszego. No może mocy brakuje. Kupiłem już te v70 i będzie zaraz na sprzedaż. Będę więc szukał 965 :D Nie będę już uszczęśliwiał Pięknej na siłę. No chyba, że szczęśliwsza będzie w 965!!!
0 x
Pozdrawiam !!!
690-018-111
matibobi
PV 544 '61 B16, 240 '89 B230F, 740 '92 B230F, 940 '92 B230FB, 850 '96 B5244S, XC90 '06 D5…
ex. ,S80 royal executive, s80 d5
6x240 `80, 2x`82, `84, `89, 93
940 ‚92`94, 92, 92, 92, 960 `91
V70 99, 01,
850 96
340 88
ODPOWIEDZ