Volvo 740 Turbo Stal

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
Awatar użytkownika
sambo

Re: Volvo 740 Turbo Stal

Postautor: sambo » 05 kwietnia 2018, 10:54

pięknie! a to wszystko z nieoceniona pomocą Velkopopovickego Kozela :)
1 x
Obrazek

Awatar użytkownika
JoeM
Kontaktowanie:

Re: Volvo 740 Turbo Stal

Postautor: JoeM » 15 kwietnia 2018, 12:05

Ale radość ! Wczoraj zabrałem się za wskaźnik paliwa i prace zakończyły się sukcesem. Cieszyłem się jak dzieciak gdy podniosła się wskazówka paliwa.
Po zakupie auta czyli prawie półtora roku temu przelutowałem licznik biorąc zimne luty za najczyściejszej spotykaną usterkę. Nie pomogło. Porzuciłem temat. Latem sprawdziłem zbiornik paliwa. Wykręciłem pompę i pływak. Sprawdziłem kable i nic to nie dało. Podpinając zbiornik pod drugie auto na liczniku kolegi pokazał się stan. Pozostała mi sprawdzenia instalacja tył-przód i wskaźnik. To pierwsze odrzuciłem. Szukałem samego wskaźnika ale mało intensywnie i chyba mało kto rozkręca liczniki i sprzedaje same wskaźniki. Jeśli już jakiś wskaźnik był do kupienia to nie było gwarancji że dział. Miesiące mijały. W końcu przy okazji jakiś zakupów napatoczył się wskaźnik z rocznika 86. Ogarnięty Szwed sprawdził działanie i dał gwarancję. Postanowiłem zakupić i sprawdzić na nim czy wykaże mi poziom paliwa. Operacja się udała :) Zakupiony wskaźnik jest wizualnie niemal identyczny. Tarcza różni się tylko podziałką. Inny łuk, pasek rezerwy i kreska na połowie zbiornika. Zastanawiam się tylko czy była jakaś różnica w pojemności zbiorników paliwa miedzy rocznikiem 90 a 86. Nowy wskaźnik rezerwę wykazuje wzorowo. Jest prawie na końcu czerwonego paska, a paliwa mam na jakieś 60km. Ciekawi mnie tylko jakie wskazanie na podziałce będzie gdy zaleje do pełna. A jakie będzie wskazanie gdy zaleje połowę zbiornika.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
3 x

Wróć do „Pokaż swoje Volvo!”