Volvo 740 1990 Potrzebna pomoc fachowca

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
Kuzyn Harmonof
Posty: 8
Rejestracja: 03 października 2016, 22:40

Re: Volvo 740 1990 Potrzebna pomoc fachowca

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kuzyn Harmonof »

byjek pisze:Uszczelka jest zbędna, no chyba ze dla estetyki. Jak szyber zamyka sie "równo" to przeczyszczenie odpływu załatwi sprawę. Pierdzielic wszystkich fachowców od wszystkiego, od lat każdy do którego trafie z czymkolwiek jest mega druciarzem. Zrób to sam, satysfakcja jest tak duża że będziesz miał wrażenie ze auto lepiej jeździ.
Witam, szyber zamyka sie w miarę równo ale pod koniec zahacza o owiewkę która nie zdąża się opuścić. przytrzymuje ja palcem i wtedy szyber się domyka. Co do mechaników ogólnych jestem podobnego zdania, i nie interesują mnie półśrodki a auto ma dla mnie wartośc sentymentalną
dlatego pomyslalem że na forum znajdzie sie ktos kto juz to robił i udzieli cennych wskazówek, co własnie ma miejsce :D Dziekuje Panowie,
pozstaram się wrzucac kolejne fotki w miare postepu prac na autem.
Pozdrawiam i dziekuję za pomoc.
0 x
Kuzyn Harmonof
Posty: 8
Rejestracja: 03 października 2016, 22:40

Re: Volvo 740 1990 Potrzebna pomoc fachowca

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kuzyn Harmonof »

knefel pisze:w dawcy mam szyber , mechanizm wygląda toćka w toćke jak w starych volkswagenach , i jeśli tak jest to trzeba przejrzeć prowadnice , sprawdzić silniczek czy działają wszystkie tryby otwierania i wyczyścić odpływy ale najlepiej je zdjąć i sprawdzić ich szczelność ;)
Witam, kanaly przedmuchac spręzonym powietrzem i to tak z góry na dół czy z dołu do góry? czy moze lepiej wpakować w nie drut i przepchać?
pozdrawiam :D
0 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Volvo 740 1990 Potrzebna pomoc fachowca

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

Z dołu do góry a jak nie pomoże to przepchać i znowu dmuchać. Zaklej od środka auta otwór taśmą i gazetą żeby syf do środka nie naleciał. I pamiętaj że odpływy są 4. Powodzenia.
0 x
takijedenkuba
Posty: 1750
Rejestracja: 01 października 2014, 22:24
Lokalizacja: Ustrzyki D. Zielonka Warszawa Iława

Re: Volvo 740 1990 Potrzebna pomoc fachowca

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: takijedenkuba »

Kuzyn Harmonof pisze:Witam, szyber zamyka sie w miarę równo ale pod koniec zahacza o owiewkę która nie zdąża się opuścić. przytrzymuje ja palcem i wtedy szyber się domyka.
Musisz po prostu rozebrać go i ponownie prawidłowo złożyć.
To nie jest trudne i nie trzeba być inżynierem.
Miałem podobnie w 700.
Potrzebny jest ci śrubokręt i druga osoba do pomocy.
0 x
Awatar użytkownika
Miś
Posty: 758
Rejestracja: 11 lipca 2016, 20:40
Lokalizacja: Kalisz, UK

Re: Volvo 740 1990 Potrzebna pomoc fachowca

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Miś »

Kuzyn Harmonof pisze:
Miś pisze:U mnie wiatr gwizdał aż miło. Wystarczyło tylko nasmarować gliceryną uszczelkę... która troszkę zmiękła i gwizdania nie ma. A wracajac do kolegi... fajne autko. Sądząc po rejestracji to mój sąsiad prawie... więc pewnie będzie okazja się spotkać.
Witam, chętnie podjadę do Kalisza ale jeszcze dużo pracy ze Szwedem mam :D wiem, że jest akcja klasyki nocą gdzieś pod marketem u Ciebie w miescie ale nie znam szczegółów.
Pozdrawiam
Kaliskiej Klasyki Nocą są w co drugi czwartek na placu przed "Galerią Kalisz"... to jest ta pierwsza od strony Poznania... Pleszewa... zaraz przed "okrąglakiem".

Więcej szczegółów masz na fb... link ponizej:

https://www.facebook.com/kaliskieklasykinoca/

Ja się pewnie pojawię tam dopiero w przyszłym roku.
0 x
Kuzyn Harmonof
Posty: 8
Rejestracja: 03 października 2016, 22:40

Re: Volvo 740 1990 Potrzebna pomoc fachowca

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kuzyn Harmonof »

Miś pisze:
Kuzyn Harmonof pisze:
Miś pisze:U mnie wiatr gwizdał aż miło. Wystarczyło tylko nasmarować gliceryną uszczelkę... która troszkę zmiękła i gwizdania nie ma. A wracajac do kolegi... fajne autko. Sądząc po rejestracji to mój sąsiad prawie... więc pewnie będzie okazja się spotkać.
Witam, chętnie podjadę do Kalisza ale jeszcze dużo pracy ze Szwedem mam :D wiem, że jest akcja klasyki nocą gdzieś pod marketem u Ciebie w miescie ale nie znam szczegółów.
Pozdrawiam
Kaliskiej Klasyki Nocą są w co drugi czwartek na placu przed "Galerią Kalisz"... to jest ta pierwsza od strony Poznania... Pleszewa... zaraz przed "okrąglakiem".

Więcej szczegółów masz na fb... link ponizej:

https://www.facebook.com/kaliskieklasykinoca/

Ja się pewnie pojawię tam dopiero w przyszłym roku.
Dzieki za info ja takze dopiero na wiosne sie wybiorę, duzo jescze pracy przy cegle, poza tym trochę musze opanowac jazde RWD juz bym sie kilka razy roztrzaskał :/ bede sledził na FB jak coś. Pozdrawiam
0 x
Kuzyn Harmonof
Posty: 8
Rejestracja: 03 października 2016, 22:40

Re: Volvo 740 1990 Potrzebna pomoc fachowca

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kuzyn Harmonof »

endriugto pisze:Z dołu do góry a jak nie pomoże to przepchać i znowu dmuchać. Zaklej od środka auta otwór taśmą i gazetą żeby syf do środka nie naleciał. I pamiętaj że odpływy są 4. Powodzenia.
Dziekuję to cenna rada, w przyszły weekend się za to wezmę, napisze co i jak może jakies fotki wstawie dla potomnych, Pozdrawiam
:D
0 x
ODPOWIEDZ