Volvo 740 1990 Potrzebna pomoc fachowca

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
Kuzyn Harmonof
Posty: 8
Rejestracja: 03 października 2016, 22:40

Volvo 740 1990 Potrzebna pomoc fachowca

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kuzyn Harmonof »

Witam,
Jestem w trakcie renowacji Volvo 740 , rok 1990,
blacharsko jest niemal idealne, niestety z racji wieku i kilku lat postoju w garażu, boryka się z usterkami mechanicznymi, sporo rzeczy juz wymienilem ale co chwila wychodzą nowe problemy aktualnie poszukuję osoby(najlepiej z wielkopolski), która pomogła by mi z szyberdachem, który działa ale jest nieszczelny, wolałbym nie brać się za to sam ani dawać mechanikowi bez doświadczenia w temacie. Podejrzewam ze nowa uszczelka będzie konieczna, oraz jakaś regulacja mechanizmu.
pozdrawiam wszystkich miłośników cegieł :D
Załączniki
volvo 740.jpg
volvo 740.jpg (146.52 KiB) Przejrzano 6520 razy
1 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Volvo 740 1990 Potrzebna pomoc fachowca

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

Bodajże w Luboniu koło Poznania jest jakiś szpec od szyberdachów. Mam do niego gdzieś kontakt zapisany. Ja będę do tematu podchodził na wiosnę. Podstawa to kompresor i przedmuchanie odpływów w przeciwnym kierunku. Po tym zabiegu powinno przestać ciec chyba ze uszczelki nie masz w ogóle.
0 x
Awatar użytkownika
knefel
Posty: 346
Rejestracja: 21 marca 2016, 19:06
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Volvo 740 1990 Potrzebna pomoc fachowca

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: knefel »

w dawcy mam szyber , mechanizm wygląda toćka w toćke jak w starych volkswagenach , i jeśli tak jest to trzeba przejrzeć prowadnice , sprawdzić silniczek czy działają wszystkie tryby otwierania i wyczyścić odpływy ale najlepiej je zdjąć i sprawdzić ich szczelność ;)
0 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Volvo 740 1990 Potrzebna pomoc fachowca

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

Tak czy inaczej gratulacje pięknej sztuki. Pod maską zatrważający porządek i czystość.
Skąd jesteś? Pleszew?
0 x
byjek
Posty: 168
Rejestracja: 02 stycznia 2016, 22:19
Lokalizacja: Myślenice

Re: Volvo 740 1990 Potrzebna pomoc fachowca

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: byjek »

Uszczelka jest zbędna, no chyba ze dla estetyki. Jak szyber zamyka sie "równo" to przeczyszczenie odpływu załatwi sprawę. Pierdzielic wszystkich fachowców od wszystkiego, od lat każdy do którego trafie z czymkolwiek jest mega druciarzem. Zrób to sam, satysfakcja jest tak duża że będziesz miał wrażenie ze auto lepiej jeździ.
2 x
Jak do kogoś nie doszła odpowiedz na PW tzn. że wpisałem ją ponownie w pole "dodaj odborcę" :lol: :lol: :lol:
Nie wiem czemu to robię :mrgreen: :|
Awatar użytkownika
knefel
Posty: 346
Rejestracja: 21 marca 2016, 19:06
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Volvo 740 1990 Potrzebna pomoc fachowca

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: knefel »

polać mu wódki bo dobrze gada
niestety
0 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Volvo 740 1990 Potrzebna pomoc fachowca

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

Uszczelka to fakt bardziej do wyciszenia jest żeby w szczelinach wiatr nie hulał...
0 x
Awatar użytkownika
Miś
Posty: 758
Rejestracja: 11 lipca 2016, 20:40
Lokalizacja: Kalisz, UK

Re: Volvo 740 1990 Potrzebna pomoc fachowca

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Miś »

U mnie wiatr gwizdał aż miło. Wystarczyło tylko nasmarować gliceryną uszczelkę... która troszkę zmiękła i gwizdania nie ma. A wracajac do kolegi... fajne autko. Sądząc po rejestracji to mój sąsiad prawie... więc pewnie będzie okazja się spotkać.
0 x
Kuzyn Harmonof
Posty: 8
Rejestracja: 03 października 2016, 22:40

Re: Volvo 740 1990 Potrzebna pomoc fachowca

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kuzyn Harmonof »

endriugto pisze:Tak czy inaczej gratulacje pięknej sztuki. Pod maską zatrważający porządek i czystość.
Skąd jesteś? Pleszew?
Witam, tak mieszkam w Pleszewie, dziękuję za szybka odpowiedź :D sprawdzę odpływy w najbliższym czasie. Moja uszczelka jest na miejscu ale jakby się węższa zrobiła i nie wypelnia ścisle szczeliny miedzy dachem a szyberdachem spróbuję ją gliceryną nasmarować powinno trochę pomóc. :D
0 x
Kuzyn Harmonof
Posty: 8
Rejestracja: 03 października 2016, 22:40

Re: Volvo 740 1990 Potrzebna pomoc fachowca

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kuzyn Harmonof »

Miś pisze:U mnie wiatr gwizdał aż miło. Wystarczyło tylko nasmarować gliceryną uszczelkę... która troszkę zmiękła i gwizdania nie ma. A wracajac do kolegi... fajne autko. Sądząc po rejestracji to mój sąsiad prawie... więc pewnie będzie okazja się spotkać.
Witam, chętnie podjadę do Kalisza ale jeszcze dużo pracy ze Szwedem mam :D wiem, że jest akcja klasyki nocą gdzieś pod marketem u Ciebie w miescie ale nie znam szczegółów.
Pozdrawiam
0 x
ODPOWIEDZ