Volvo 240 "Gustaf" i 144 "Inge"

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
Awatar użytkownika
Miś
Posty: 758
Rejestracja: 11 lipca 2016, 20:40
Lokalizacja: Kalisz, UK

Re: VOLVO 240 "Gustaf"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Miś »

Były takie? Nie wiedzialem :shock:




Zerknąłem na internety i faktycznie chociaż temat może być bardziej niż trudny... ale gra jest warta świeczki 8-)

A tak póki nie znajdę ori to jak zamontować to co już mam? Są jacyś mądrzy? :lol:
0 x
Awatar użytkownika
Podmuch Wiatru
Posty: 33
Rejestracja: 27 września 2015, 20:48
Lokalizacja: SLU
Kontakt:

Re: VOLVO 240 "Gustaf"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Podmuch Wiatru »

Przede wszystkim, to sprawa częstotliwości tego cb radia. Jeżeli jest ono oryginalnie z USA, to pracuje w tzw. "piątkach", a w Polsce pracujemy w "zerach" (końcówka częstotliwości poszczególnych kanałów) Czeka Cię przestrojenie radyjka.
0 x
Awatar użytkownika
JoeM
Posty: 1839
Rejestracja: 23 listopada 2014, 15:49
Lokalizacja: Poznań / Wiry
Kontakt:

Re: VOLVO 240 "Gustaf"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JoeM »

Do tej kieszeni jest taki stelaż na radio i są oryginalne ramki pasujące do konsoli

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
0 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: VOLVO 240 "Gustaf"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Ostatnie oryginalne CB Radio dedykowane do 240 widziałem na ebayu. Kosztowało koło trzech tysięcy złotych. No ja bym sobie podarował :D
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Awatar użytkownika
Miś
Posty: 758
Rejestracja: 11 lipca 2016, 20:40
Lokalizacja: Kalisz, UK

Re: VOLVO 240 "Gustaf"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Miś »

Podmuch Wiatru pisze:Przede wszystkim, to sprawa częstotliwości tego cb radia. Jeżeli jest ono oryginalnie z USA, to pracuje w tzw. "piątkach", a w Polsce pracujemy w "zerach" (końcówka częstotliwości poszczególnych kanałów) Czeka Cię przestrojenie radyjka.
Tak, wiem... z tym nie ma problemu ;) w 2002 kończyło się technikum o profilu elektronik :lol: :lol: :lol:
dom?n pisze:Ostatnie oryginalne CB Radio dedykowane do 240 widziałem na ebayu. Kosztowało koło trzech tysięcy złotych. No ja bym sobie podarował :D
Przetrzepalem wszystko i aktualnie chyba nici... tak myślałem, że cena może próbować mnie zabić... no powiedzmy przestraszyc :D
Zobaczymy... może się trafi jak będę miał jakąś extra gotówkę o której nie wie ta Pani, co tuż obok właśnie na drutach mi sweterek robi :twisted:
JoeM pisze:Do tej kieszeni jest taki stelaż na radio i są oryginalne ramki pasujące do konsoli
Hmmm... taki czyli jaki?
Szukałem na necie i jedyne co znalazłem to jak przerobić ta zabudowę co mam... a tym chyba nie jestem zainteresowany. No powiedzmy w ostateczności ale tylko jak kupie drugą :idea:
0 x
Awatar użytkownika
JoeM
Posty: 1839
Rejestracja: 23 listopada 2014, 15:49
Lokalizacja: Poznań / Wiry
Kontakt:

Re: VOLVO 240 "Gustaf"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JoeM »

dom?n pisze:Ostatnie oryginalne CB Radio dedykowane do 240 widziałem na ebayu. Kosztowało koło trzech tysięcy złotych. No ja bym sobie podarował :D
3 tysie ? Wariactwo. To chyba za nowe ?

http://www.ebay.com/itm/161898040942

widziałem raz za 50$ bez pokręteł

Może w Rosmalen się trafi. Nigdy nic nie wiadomo. Nie zbadane są wyroki boże :)
0 x
Awatar użytkownika
JoeM
Posty: 1839
Rejestracja: 23 listopada 2014, 15:49
Lokalizacja: Poznań / Wiry
Kontakt:

Re: VOLVO 240 "Gustaf"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JoeM »

Miś pisze:
JoeM pisze:Do tej kieszeni jest taki stelaż na radio i są oryginalne ramki pasujące do konsoli
Hmmm... taki czyli jaki?
Szukałem na necie i jedyne co znalazłem to jak przerobić ta zabudowę co mam... a tym chyba nie jestem zainteresowany. No powiedzmy w ostateczności ale tylko jak kupie drugą :idea:
Jutro spróbuje podesłać zdjęcie
0 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: VOLVO 240 "Gustaf"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

JoeM pisze: 3 tysie ? Wariactwo. To chyba za nowe ?
Za nowe. Ze wszystkim co przychodziło w serwisie. Fajny komplet, chyba na Traderze był.
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Awatar użytkownika
JoeM
Posty: 1839
Rejestracja: 23 listopada 2014, 15:49
Lokalizacja: Poznań / Wiry
Kontakt:

Re: VOLVO 240 "Gustaf"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JoeM »

Chodziło mi o taką ramkę, w której wycinasz odpowiedni otwór.

Obrazek

Stelaża nie mogę znaleźć. Musiałbym poryć w kartonach. Wygląda to mniej więcej jak na rysunku. Ma to na celu zapewnić sztywne trzymanie w pozomie. Boczne płaskowniki wchodzą w rowek w kieszeni. Dzięki temu przedni panel leży prosto.

Obrazek
0 x
Awatar użytkownika
Miś
Posty: 758
Rejestracja: 11 lipca 2016, 20:40
Lokalizacja: Kalisz, UK

Re: VOLVO 240 "Gustaf"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Miś »

Poryć w kartonach??? Masz może taka w nadmiarze? 8-)

Już gdzieś widziałem taka ramkę. .. pewnie na eBayu. Dzięki za poświęcony czas. Myślę, że jak twoja ramka nie będzie na sprzedaż to w ruch pójdzie laser i tig :twisted:
0 x
ODPOWIEDZ