Volvo 240 "Gustaf" i 144 "Inge"

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
Awatar użytkownika
Miś
Posty: 758
Rejestracja: 11 lipca 2016, 20:40
Lokalizacja: Kalisz, UK

Re: Volvo 240 "Gustaf" i 144 "Inge"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Miś »

Ten rok jest bardziej owocny niż poprzedni... najważniejsze, że w drodze do Cisnej będzie gdzie postawić kawkę :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
4 x
Awatar użytkownika
wujek
Posty: 954
Rejestracja: 20 października 2015, 18:51
Lokalizacja: Lublin

Re: Volvo 240 "Gustaf" i 144 "Inge"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wujek »

Wolnossak w leniuchu....nic dziwnego....jak by było turbo burbo to byś nie potrzebował uchwytu na 4 kubki żeby do Cisnej dojechać :lol:
2 x
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

16 GARAGE
'88 744+ @1,7bar
Awatar użytkownika
Bałuch 79
Posty: 268
Rejestracja: 09 kwietnia 2019, 21:37
Lokalizacja: KRA
Kontakt:

Re: Volvo 240 "Gustaf" i 144 "Inge"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bałuch 79 »

Z jakiego auta jest podłokietnik? Da się go rozłożyć?
0 x
Awatar użytkownika
Miś
Posty: 758
Rejestracja: 11 lipca 2016, 20:40
Lokalizacja: Kalisz, UK

Re: Volvo 240 "Gustaf" i 144 "Inge"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Miś »

Bałuch 79 pisze:Z jakiego auta jest podłokietnik? Da się go rozłożyć?
To akcesorium do serii 200, 700 i 900 o ile kojarzę. Ten konkretnie jezdził w 900 i byl kremowy. Dwa wkręty torx i dwa nity do rozwiercenia. Później to już tylko troszkę siły.
0 x
Awatar użytkownika
Maciek4530
Posty: 1228
Rejestracja: 07 listopada 2016, 20:12
Lokalizacja: Zakopane/Kraków

Re: Volvo 240 "Gustaf" i 144 "Inge"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek4530 »

Bałuch 79 pisze:Z jakiego auta jest podłokietnik? Da się go rozłożyć?
Jeśli to ten sam podłokietnik co na fotce poniżej jest to akcesoryjny podłokietnik tylko do 240, mega ciężka i droga sprawa :D
2.jpg
2.jpg (136.3 KiB) Przejrzano 7912 razy
0 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3039
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Volvo 240 "Gustaf" i 144 "Inge"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Ciężka może niezupełnie, bo da się to dostać na globalnej wiosce, ale ceni się bardzo.

Do 700 i 900 nie potrzeba tych metaowych elementów montażowych która w 200 chowa się pod obudową ręcznego. Sam podłokietnik chodzi po 200-300 złotych.

Są też tańsze, bez cupholderów, całe tapicerowane :)
1 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Awatar użytkownika
Miś
Posty: 758
Rejestracja: 11 lipca 2016, 20:40
Lokalizacja: Kalisz, UK

Re: Volvo 240 "Gustaf" i 144 "Inge"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Miś »

Maciek4530 pisze:
Bałuch 79 pisze:Z jakiego auta jest podłokietnik? Da się go rozłożyć?
Jeśli to ten sam podłokietnik co na fotce poniżej jest to akcesoryjny podłokietnik tylko do 240, mega ciężka i droga sprawa :D
2.jpg

Wizualnie ten sam ale można je też zamontować w innych seriach.
dom?n pisze:Ciężka może niezupełnie, bo da się to dostać na globalnej wiosce, ale ceni się bardzo.

Do 700 i 900 nie potrzeba tych metaowych elementów montażowych która w 200 chowa się pod obudową ręcznego. Sam podłokietnik chodzi po 200-300 złotych.

Są też tańsze, bez cupholderów, całe tapicerowane :)
O ile sam podłokietnik nie jest dużym problemem o tyle już te blachy są praktycznie nie do zdobycia.
Trzeba rzeźbić :roll:
0 x
Awatar użytkownika
JoeM
Posty: 1839
Rejestracja: 23 listopada 2014, 15:49
Lokalizacja: Poznań / Wiry
Kontakt:

Re: Volvo 240 "Gustaf" i 144 "Inge"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JoeM »

Będe się czepiał :) Coś nie poszło z tą podstawą podłokietnika. Na zdjęciach wygląda jakby był za bardzo do przodu przykręcony ten podłokietnik i nie widzę ogranicznika. Ten zawias trochę ordynarny. Mniejszy by się nadał i powinien być przyspawany. Te śruby to słabo wyglądają.

Obrazek
2 x
Awatar użytkownika
Miś
Posty: 758
Rejestracja: 11 lipca 2016, 20:40
Lokalizacja: Kalisz, UK

Re: Volvo 240 "Gustaf" i 144 "Inge"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Miś »

JoeM pisze:Będe się czepiał :) Coś nie poszło z tą podstawą podłokietnika. Na zdjęciach wygląda jakby był za bardzo do przodu przykręcony ten podłokietnik i nie widzę ogranicznika. Ten zawias trochę ordynarny. Mniejszy by się nadał i powinien być przyspawany. Te śruby to słabo wyglądają.

Niestety spawaczem jestem marnym a i spawarki nie mam. Pojechałem żeby to zlecić ale dla firm w Kaliszu to żadne zlecenie i terminy realizacji odległe. Stanąłem w punkcie w którym albo mogłem zrobić to na tyle ile byłem w stanie ogarnąć sam albo odłożyć to na cholera wie kiedy.

W tej sytuacji wybrałem pierwszą opcję z możliwością poprawienia w okresie zimowym... a przynajmniej moge sie cieszyc podłokietnikiem przez najbliższy czas.
Niestety już przywykłem do sytuacji w których coś robię a później to poprawiam. Za mało mam czasu do dyspozycji. Miesięcznie będzie z 5 dni kiedy jestem w Polsce z czego też chce troszkę swojego czasu poświęcić rodzinie.

Co do samego zawiasu to... wziąłem to co mieli na stanie. Taki do spawania... mniejszy, i dostosowany do szerokości mocowania zamówiłem i odebrałem dziś.

Myślę że w przerwie zimowej zdemontuję podłokietnik i poprawie całość... A jak nie to pewnie troszkę później.
1 x
Awatar użytkownika
Miś
Posty: 758
Rejestracja: 11 lipca 2016, 20:40
Lokalizacja: Kalisz, UK

Re: Volvo 240 "Gustaf" i 144 "Inge"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Miś »

Sezon zbliża się ku końcowi a to świadczy o tym, że nasza wspólna cykliczna impreza również już minęła. Jak co roku spędziliśmy ze sobą kilka miłych chwil. Nie wiem jak Wy ale ja uważam, że popełniliśmy w tym roku kilka błędów... już nie wspominam o małej ilości kiełbasy na ognisko bo to są szczegóły ale myślę, że nie powinniśmy następnym razem rozdzielać się w trakcie wspólnego przejazdu. Ten wspólny rajd jest chyba najważniejszym punktem imprezy a w tym roku wyszło to troszkę średnio i pozostawiło przynajmniej u mnie największy niesmak. Dość mała liczba pokonanych kilometrów, do tego podzieliliśmy się na kilka grupek... oj nie wiem... może przesadzam.

W każdym razie chce się z Wami podzielić kilkoma zdjęciami... a ponieważ my na zlot wyruszyliśmy kilka dni wcześniej więc moja relacja obejmie również ten czas.

Spotkanie na parkingu podziemnym hotelu w Krakowie

Obrazek

W Cisnej spędziliśmy kilka dni z ekipą z Lublina... każdego dnia wycieczki... biesiady... oj było wesoło... dzieciaki dały w kość :lol:

Obrazek

Obrazek

A kiedy już wszyscy zawitaliśmy w ośrodku zlotowym, minął wieczór integracyjny a podczas niego odbyło się jedyne w swoim rodzaju wręczenie "pierscionka" ;) ;) ;)
nadszedł czas przygotować auta do jazdy w kolumnie.

Obrazek

To spora ulga... że nie tylko ja jestem chory na punkcie czystości auta :lol:

Obrazek

W końcu ruszyliśmy...

Obrazek

Obrazek

ale nie wszyscy dali radę :twisted:

Obrazek

Zjazd to też świetna okazja żeby zobaczyć ciekawe gadżety które kryją inni użytkownicy w swoich cegłach...

Obrazek

Obrazek

A ja miałem okazję zobaczyć jak świecą moje lampy... wstyd się przyznać ale po założeniu i montażu nie miałem okazji sprawdzić ich działania w nocy...

Obrazek

Cóż wszystko co dobre musi się skończyć i nadszedł czas by ruszyć w drogę powrotną...

Obrazek

A tuż przed samym domem natknelismy się na taką małą niespodziankę. Pojechał do Poznania, ma być remontowany więc mam nadzieję że wkrótce wypłynie :D

Obrazek
8 x
ODPOWIEDZ