Volvo 940 by Fazer

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
Awatar użytkownika
fazer113
Posty: 8
Rejestracja: 28 października 2014, 11:23
Lokalizacja: Poznań

Volvo 940 by Fazer

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fazer113 »

Witam wszystkich forumowiczów :)

Od jakiegoś czasu jestem właścicielem Volvo 940GL B230FB w automacie z '91 roku . Przygoda z Volvo trwa już dobrych kilka lat z tym, że dopiero teraz jest to RWD. W garażu stoi jeszcze V70 z '97r w wersji USA .
Co do 940-tki to jestem jej 3 właścicielem, a drugim w Polsce. Facet który użytkował go przede mną miał go miesiąc , niby z oficjalnej informacji wynikło , że samochód za dużo pali i nie może go utrzymać dlatego go sprzedaje ,a mniej oficjalnie po kupnie okazało się, że samochód na biegu jałowym i zimnym silniku trochę "przebiera", a podczas deszcze gaśnie. Po oględzinach okazało się, że poprzedni właściciel wymienił cały układ zapłonowy i nie przyniosło to efektu,a awaria leżała po stornie sondy lambda z tego nie równa praca silnika na biegu jałowym. Co do gaśnięcia w deszczu to okazało się, że uszczelka przy grodzi jest strasznie sparciała i przepuszcza wodę która skapuje na kopułkę i palec rozdzielacza powodując gaśnięcie. Tak o to za rozsądne pieniądze stałem się właścicielem wymarzonej cegiełki, której już sporo czasu szukałem. Oczywiście blacharka w świetnym stanie, oryginalne felgi , wszystkie naprawy wykonywane w serwisie do kwietnia 2014 roku , przebieg 308 tyś. Co do wyposażenia to chyba podstawa czyli elektryczne szyby, podgrzewane siedzenia, szyberdach "na korbkę" , wspomaganie, ABS no i to by było na tyle ale to mi wystarcza :)

W załączniku dodaję zdjęcia tylko niestety są jeszcze z portalu aukcyjnego , bo nawał pracy nie pozwala mi w spokoju zrobić zdjęć ale obiecuję , że w weekend wrzucę jakieś "własnej produkcji" :)

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 30 października 2014, 10:31 przez fazer113, łącznie zmieniany 4 razy.
0 x
Awatar użytkownika
Mareek
Posty: 2010
Rejestracja: 01 października 2014, 13:33
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: Volvo 940 by Fazer

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareek »

Bardzo eleganckie Volvo na tych dwóch zdjęciach, ale oczywiście 2 fotki nam nie wystarczą :D
0 x
Polecali zakup BMW, to się skusiłem
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3045
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Volvo 940 by Fazer

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Nadzwyczaj lubię te felgi na 940. Postarzają to auto o 5 lat, ale może dlatego są fajne. Sedany 940 to takie fajne, niedoceniane auta które może są mniej klasyczne niż 744, ale mają swój własny fajny klimat :)
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Awatar użytkownika
fazer113
Posty: 8
Rejestracja: 28 października 2014, 11:23
Lokalizacja: Poznań

Re: Volvo 940 by Fazer

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fazer113 »

Oczywiście fotek będzie o wiele więcej :)

Szczerze to moje pierwsze Volvo w sedanie ,aczkolwiek nie szukałem konkretnie jakiejś wersji nadwoziowej, byle stan był dobry :)

Trzeba w Poznaniu poszukać jakiegoś fajnego miejsca na zdjęcia lub kogoś z klasycznym Volvo i zrobić jakąś sesje :)
0 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3045
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Volvo 940 by Fazer

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

W Poznaniu... sesja foto... chyba nie czytałeś dokładnie mojej sygnaturki tutaj :mrgreen: (hint: link do dekwadrat w podpisie)
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Awatar użytkownika
fazer113
Posty: 8
Rejestracja: 28 października 2014, 11:23
Lokalizacja: Poznań

Re: Volvo 940 by Fazer

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fazer113 »

Wszystko wiem, kojarzę Cię nawet z volvoforum :)

Jeśli znajdziesz trochę czasu to można się gdzieś umówić na jakąś sesję :)
0 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3045
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Volvo 940 by Fazer

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Jeśli znajdziemy do kompletu jakieś ładne 740/760 do kompletu to wiem gdzie, o której i jakie zdjęcia zrobimy :mrgreen:
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Awatar użytkownika
fazer113
Posty: 8
Rejestracja: 28 października 2014, 11:23
Lokalizacja: Poznań

Re: Volvo 940 by Fazer

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fazer113 »

No to trzeba wszcząć poszukiwania :evil:
0 x
deejay.ftb
Posty: 236
Rejestracja: 02 października 2014, 16:09
Lokalizacja: WWL

Re: Volvo 940 by Fazer

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: deejay.ftb »

tylko ja nie widze zdjec?
0 x
"he who shall be last, shall be sideways and smiling"
~Jezza, 19:3

wiele rzeczy sie skonczylo, inne jeszcze trwaja ale i to juz niedlugo
Awatar użytkownika
Mareek
Posty: 2010
Rejestracja: 01 października 2014, 13:33
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: Volvo 940 by Fazer

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareek »

fazer113, może skorzystaj z photobucket zamiast zapodajcośtam co by zdjęcia nie znikały. U mnie na 3 przeglądarkach również nie widać.
0 x
Polecali zakup BMW, to się skusiłem
ODPOWIEDZ