945 b230fk 1995'

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
tomek
Posty: 13
Rejestracja: 17 lutego 2016, 01:23
Lokalizacja: Wrocław

945 b230fk 1995'

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomek »

Siema!

Pochwalę się moim dupowozem. Auto kupione trochę przypadkiem ale chyba dobrze się stało, że na nie trafiłem (odpukać). Szukałem V70II 2,4T ale nie mogłem znaleźć nic sensownego. Volvo było dosyć tanie (chyba), kosztowało 4kzł. Kupiłem żeby mieć czym jeździć i kontynuować poszukiwania V70, jak narazie temat zawieszony 940 okazało się przyjemniejsze od swogo następcy (prawnuka?:). Najechane ma niby 340kkm i chyba tyle rzeczywiście może mieć. Blacharsko jest ok, w wolnej chwili muszę oczyścić i poprawić tylną końcówkę progu. Raczej nie miało przeszłości wypadkowej, przynajmniej nic na to nie wskazuje. Napędza je b230fk z sekwencyjnym LPG BRC. Skrzynia M90. Na początku powychodziło kilka mniejszych i większych kwiatków. Największym było UPG, wydech do roboty i trochę bałaganu w elektryce. Do ogarnięcia została właściwie kosmetyka i wymiana sprzęgła. Niestety na parkingu jakaś parówa wjechała mi w przedni narożnik i przód wymaga drobnego liftingu.
Czy polecacie jakiegoś blacharza w okolicy Wrocławia który podjąłby się takiej upierdliwej roboty? Trzeba rozebrać przód, coś podklepać i spasować. Bez malowania i większej rzeźby.

Jeżdżę nim już 3ci miesiąc i dalej mam radochę. Niby 135KM ale w jeździe miejskiej odpycha się całkiem raźnie, bagażnik daje komfort psychiczny, że zmieści się w nim wszystko. Motoryzacyjnie moją pasją są zabytkowe skutery Vespa. Mam ich małe stadko i zdążyłem przetestować, że skuter w całości mieści się bez problemu :)
Największym fanem volvo jest chyba mój pies- w końcu ma do dyspozycji furę miejsca i panoramiczne widoki w trakcie jazdy. Do wad zaliczę spalanie w mieście i brak klimy. Nie można mieć wszystkiego :)

Reasumując miało być to auto kupione na chwilę ale chyba zostanie na dłużej.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

pzdr!
Ostatnio zmieniony 24 maja 2016, 22:40 przez tomek, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x
Awatar użytkownika
JoeM
Posty: 1839
Rejestracja: 23 listopada 2014, 15:49
Lokalizacja: Poznań / Wiry
Kontakt:

Re: 950 b230fk 1995'

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JoeM »

Siema

Wrzuć mi jedno zdjęcie tych Vesp (może być na PW). Bardzo jestem ciekaw bo też jestem fanem choć nie praktykującym i nie przytuliłem żadnej zabytkowej sztuki. Swoja przygodę z Vespą zakończyłem 8 lat temu sprzedając PXa :cry:

P.s. przyzwoita 9setka
0 x
Awatar użytkownika
Mareek
Posty: 2010
Rejestracja: 01 października 2014, 13:33
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: 950 b230fk 1995'

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareek »

Ale że 950 od razu?
0 x
Polecali zakup BMW, to się skusiłem
Adam_Pisz
Posty: 193
Rejestracja: 09 października 2014, 19:53

Re: 950 b230fk 1995'

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adam_Pisz »

Mareek pisze:Ale że 950 od razu?
Z racji braku klimy... ;P
0 x
2x 945 b230fk + M90 98 i 96r.
V70 98 2,5 tdi
XC 70 2,4
960 B204FT :mrgreen:
Tralalalalala rozumiecie ! :D
tomek
Posty: 13
Rejestracja: 17 lutego 2016, 01:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: 945 b230fk 1995'

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomek »

ale faux pass na wstępie- poprawiony temat :)

Co do vesp mam 6 jeżdżących + kolejkę złomów oczekujących na odbudowę. Należę do Vespa Club Polska i Full Manetas Vespa Gang :twisted:
PXa używam na co dzień. Vespy są o tyle urodziwe (poza wyglądem), że ich tuning jest w miarę tani, prosty w wykonaniu i daje dużo radochy.
Kilka gratów:
PX80 Lusso 1990' z kitem Malossi 139cc, lepszym wydechem, dłuższym przełożeniem i większym gaźnikiem. Leci +110km/h ale nie hamuje.
@ JoeM jeśli chcesz kiedyś wrócić do PXa sugeruję się spieszyć. Zaczęły drożeć, ciężko już o okazje. Czasy kiedy to był niechciany złom niestety minęły bezpowrotnie.
Obrazek
Vespa 50N 1969' DR 85cc - ta szara na pierwszym planie
Obrazek
GS160 na przedzie :) Tu z szacunku dla zabytku tuningu nie ma poza lepszym wydechem.
Obrazek

pzdr!
0 x
Awatar użytkownika
JoeM
Posty: 1839
Rejestracja: 23 listopada 2014, 15:49
Lokalizacja: Poznań / Wiry
Kontakt:

Re: 945 b230fk 1995'

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JoeM »

Zazdroszczę kolekcji. Gratuluje. Znam club. Byłem w nim. Stare, dobre czasy :)
Niestety do Vespy szybko nie wrócę. Obecnie mam inny obiekt westchnień co do dwóch kółek.
0 x
panrysiek
Posty: 330
Rejestracja: 16 listopada 2014, 20:00
Lokalizacja: Wro

Re: 945 b230fk 1995'

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: panrysiek »

Siema! Odezwij się na priv to dam Ci namiary na lakiernika/blacharza pod Wrocławiem. Ja robiłem w 960 drobiazgi ale kolega kompleksowy remont blacharski Citroena CX 83' i wyszło bardzo fajnie a i skóry nie zdarł. BTW Czy pracujesz może w Smolcu? Widuję tam Vespę z naklejkami klubowymi pod biurowcem na Lipowej.
0 x
tomek
Posty: 13
Rejestracja: 17 lutego 2016, 01:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: 945 b230fk 1995'

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomek »

Siema!

Napisałem na priv. Ten CX to złoty diesel? Poważnie się do niego przymierzałem ale ostatecznie jednak zrezygnowałem z powodu silnika :) W Smolcu pracuje kolega- Metus. Jeździ czarnym PX200.

pzdr!
0 x
panrysiek
Posty: 330
Rejestracja: 16 listopada 2014, 20:00
Lokalizacja: Wro

Re: 945 b230fk 1995'

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: panrysiek »

Hej! Złoty diesel to byłe auto innego kolegi :) Swoją drogą usera tego forum i właściciela 245ki. Ten o którym mówię to czarny 2.5 benzyna w wersji long (prestige)
BTW Jeśli chcesz zobaczyć pracę lakiernika to wpadaj w czwartki o 20 na dach Castoramy przy CH Magnolia na spoty Petrolhearts. Bywam ja oraz właściciel owego CXa.
Obrazek
Obrazek
0 x
Awatar użytkownika
clarksontop
Posty: 887
Rejestracja: 05 stycznia 2015, 22:28
Lokalizacja: KRA

Re: 945 b230fk 1995'

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: clarksontop »

fajna 900-tka i skutery
0 x
ODPOWIEDZ