Volvo 940 kombi B230FK M90 1996 r.

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
Awatar użytkownika
fonderal
Posty: 1280
Rejestracja: 09 października 2014, 10:10
Lokalizacja: WK i WL

Re: Volvo 940 kombi B230FK M90 1996 r.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fonderal »

No właśnie, dlatego jak dla mnie to standard w redblokach.
0 x
Iwan
Posty: 69
Rejestracja: 16 kwietnia 2021, 10:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Volvo 940 kombi B230FK M90 1996 r.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Iwan »

Wczoraj ogarnięty termometr - w sensie przelutowałem sam wyświetlacz sam z tego co kupiłem nieco inny typ. I pokazuje chyba dobrze. Wyświetlacz trochę wylany tylko, w miarę czytelny.

I ogarnięte mocowania rolety, poskładany bagażnik.

Wcześniej była tam lekka rzeźba z zaczepami rolety i też z haczykami do zaczepienia rolety w stanie rozwiniętym - tutaj, żeby było całkiem ładnie, potrzebuję szarych plastików na słupki D, te co są, zostały nieco "zmodyfikowane", bo ktoś miał inną wizję przykręcenia haczyków niż oryginalnie. Gdyby ktoś gdzieś miał owe plastiki, to chętnie.

Następne roboczogodziny skieruję na wymianę radia.
Załączniki
Zdjęcie0476.jpg
Zdjęcie0476.jpg (202.8 KiB) Przejrzano 3653 razy
1 x
Iwan
Posty: 69
Rejestracja: 16 kwietnia 2021, 10:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Volvo 940 kombi B230FK M90 1996 r.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Iwan »

No to póki co wpadła do auta gazownia KME, mogę rozpisać po kolei co i jak. Montaż u Pana Ficka w Krakowie. Butla weszła 56 L, czyli zatankowało się 46 L gazu. Będzie ok. Została ławka z dodatkowymi 2 miejscami.
Kupione felgi stalowe pod zimówki, odnowione - piaskowanie + malowanie proszkowe, na to opony Nokian WR4 poszły. Cały zestaw całkiem zgrabny.
Hak Westfalia pomalowany proszkowo, na razie belka. Jeszcze instalację haka z gniazdem muszę dorzeźbić.

Poza tym na robotę czeka pompka sprzęgła, czuć że puszcza jak się trzyma sprzęgło - ostatecznie auto zaczyna samo ruszać jak długo noga na sprzęgle. Zamówiłem reparaturkę Autofren.

Klimatyzacja nabita, ruszyła.

Coraz bardziej jestem zadowolony :)
1 x
AOW
Posty: 419
Rejestracja: 30 lipca 2020, 11:03

Re: Volvo 940 kombi B230FK M90 1996 r.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AOW »

Kurczę, zazdroszczę Ci tej ławeczki....
0 x
Jest: Volvo S70 TDI 97' 940 Classic 98'+ S90 D5 AWD 20'
Było: FSO Polonez 2000, BMW E-28 520i, Citroen C5 X7,
Iwan
Posty: 69
Rejestracja: 16 kwietnia 2021, 10:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Volvo 940 kombi B230FK M90 1996 r.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Iwan »

Ostatecznie wlazł zbiornik 630x225 czy 230 wysokość, generalnie nominalnie 56 L, tankuje się 45,8-46 L..
Zrobiliśmy wyjazd wakacyjny Kraków - Borowice k. Karpacza, potem na Wolin, potem powrót.
Na baku udało się przejechać od ok 300 do prawie 360 km. Zależy jakie drogi, jak załadowane auto.
Zasadniczo na trasach pomiędzy miejscami wypoczynku auto wiozło 5 osób + psa + 5 rowerów (3 na dachu, 2 na haku) + prawie pełny bagażnik. Jechałem z tym powiedzmy na ekspresówce/ autostradzie ok. 110 km/h.
Wyjazd bez niespodzianek, samochód się sprawił. Tuż przed wyjazdem był przegląd gwarancyjny instalacji gazowej, żadne babole nie wyszły.
Jedynie co to coś tam poszło wody z klimatyzacji do środka, przytkał się odpływ jakimś syfem. Pogoda była luks, dywany podniosłem i wyschło. Odpływ przetkany. Jak miałem chwilę, to wyjąłem silnik dmuchawy i jakieś tam liście itd. wyciągnąłem.
Przy okazji zauważyłem że pucha cała nawiewów/ klimy przy klimie ręcznej jest inna. Kiedyś w innym aucie dobierałem się do tego przy klimie automatycznej i udało mi się coś tam pamiętam odkręcić, że lekko było widać parownik klimy i czyściłem go z jednej strony szczoteczką do zębów :)
W sumie przejechane już autem ok. 4 tys km. Jest gitara, odpukać, nic nie wyłazi, nie licząc incydentu z przytkanym odpływem klimy, ale to dawno używane chyba nie było i jak przyszła woda, to jakiś syf zabrała.

Póki co hak mam "nielegalny"... W SKP poprosili o kwit od homologacji. Hak używany z ogłoszenia, zasadniczo bez korozji, po piaskowaniu, malowaniu proszkowym, tabliczka znamionowa jest. Może ktoś coś podpowie jak to ogarnąć. Z góry dzięki.
1 x
Iwan
Posty: 69
Rejestracja: 16 kwietnia 2021, 10:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Volvo 940 kombi B230FK M90 1996 r.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Iwan »

Wczoraj dzień warsztatowy + mycie z zewnątrz.
Zrobione:
- poratowana i przykręcona osłona dolna silnika (wzmocnienia dorzeźbione z 1 mm blachy alu, nitowane do plastiku - zdecydowałem się ratować oryginalną osłonę, bo doświadczenia z zamiennikiem montowanym w dieslu były kiepskie);
- przykręcona dolna belka pomiędzy podłużnicami;
- poprawione położenie wydechu (pospawana obejma na wysokości łączenia silnika ze skrzynią, rura z katalizatorem nieco podniesiona i dalej ułożony wydech do tego);
- poprawiony styk głośnika w drzwiach LT, jedna wtyczka była luźna i coś tam się odzywał jak się mu chciało,
- wymienione gumy stożkowe na łączeniu wahacza z drążkiem - obie strony;
- wymieniona jedna żarówka reflektorowa;
- przykręcone zaczepy kraty do oparcia kanapy, trzyma się jak należy;
- założony plastik u góry za podsufitką (stety/ niestety udało się dorwać tylko czarny).

W SKP załatwiony przegląd haka.

Potem mycie z zewnątrz i na szybkości ręczne pastowanie Tempo lekkościerna. Plus że auto czyste, minus - wyszły wszelkie babole na lakierze, a konkretnie ubytki klaru.
Załączniki
wydech.jpg
wydech.jpg (255.33 KiB) Przejrzano 2985 razy
wahacz.jpg
wahacz.jpg (245.13 KiB) Przejrzano 2985 razy
oslona2.jpg
oslona2.jpg (155.67 KiB) Przejrzano 2985 razy
oslona1.jpg
oslona1.jpg (125.84 KiB) Przejrzano 2985 razy
2 x
AOW
Posty: 419
Rejestracja: 30 lipca 2020, 11:03

Re: Volvo 940 kombi B230FK M90 1996 r.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AOW »

No naprawa osłony fajnie wyszła, serio. Chyba będzie się trzymać lepiej niż fabrycznie. Daj zdjęcia auta po polerce.
0 x
Jest: Volvo S70 TDI 97' 940 Classic 98'+ S90 D5 AWD 20'
Było: FSO Polonez 2000, BMW E-28 520i, Citroen C5 X7,
ODPOWIEDZ