[66/100/200/300/700/900] Kosmetyka dla laika

Miejsce dla autorów, którym niestraszne jest pisać dłuższe posty.
Online
Awatar użytkownika
Maciek4530
Posty: 1235
Rejestracja: 07 listopada 2016, 20:12
Lokalizacja: Zakopane/Kraków

[66/100/200/300/700/900] Kosmetyka dla laika

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek4530 »

Cześć! :D

Jako iż zapuściłem trochę swoją cegłę od strony czystości zewnętrznej (o wewnętrznej nie wspominając) planuję w najbliższym czasie poprawić ten stan... :? I tutaj liczę/zachęcam do podzielenia się domowymi sposobami czyszczenia oraz zabezpieczenia samochodu.
maxresdefault.jpg
maxresdefault.jpg (184.84 KiB) Przejrzano 1865 razy
Osobiście muszę zabrać się za lakier: doprowadzenie do czystości maksymalnie jak się tylko da oraz zabezpieczenie powłoki aby nie wyglądała okropnie jak tylko wysycha...
Doczyszczenie szyb z nalotu brudu i kamienia (płyn do szyb i szmaty nie pomagają, a jak nawet to tymczasowo).
Wyszorowanie każdego plastiku wewnątrz samochodu, podsufitki, daszków - dodatkowo moje fotele od lat nie były czyszczone nie mówiąc o jakimkolwiek środku do skóry...
Koła próbowałem doszorować tenzi truck, czymś od rr customs... O ile front jest okej o tyle tył nosi czarne ślady - w tym przypadku chyba czeka mnie regeneracja - nie mniej jednak dowiem się czym i jak czyścić oraz zabezpieczać ich powierzchnię

Jeśli znajdą się chętni do udziału w wątku myślę że fajnie by było posegregować swoje porady/opinię wedle zasady:
[Karoseria]: Płyn x -nakładany szmatką x, Wosk y - nakładany aplikatorem y

Dla przykładu jedną z nielicznych rzeczy które zrobiłem i mogę polecić to:

[Opony/Plastiki zewnętrzne/Wewnętrzne]: CARTEC VINYL TP-49 (dobry do wyblakłych plastików w 240) - nakładany gąbką/aplikatorem na suchą powierzchnię opony/listw, efekt na kołach 1 sezon natomiast w przypadku plastików większość trzyma się bardzo ładnie :D

Może znajdą się chętni do podzielenia informacją co, gdzie i jak użyć by w rozsądnych pieniądzach wóz pachniał i wyglądał wewnątrz, a z zewnątrz był odpowiednio chroniony a lakier prezentował się na satysfakcjonującym poziomie ;)
2 x
Mitek91
Posty: 178
Rejestracja: 17 stycznia 2021, 16:35

Re: [66/100/200/300/700/900] Kosmetyka dla laika

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mitek91 »

[Opony/Plastiki zewnętrzne/Wewnętrzne]:Meguiar's Quik Interior Detailer- nakładany na dwie mikrofibry- jedna zwilżoną płynem przecieramy, drugą w razie potrzeby wycieramy do sucha. Usuwa tysiącletni nawet błysk Plaka, przywraca oryginalną fakturę tworzyw, tzn nie robi nadmiernego matu i nie nabłyszcza, do skór też się nadaje, ogólnie uniwersalna rzecz. Trzeba tylko psikać na mikrofibre, nie na czyszczony element bo atomizer wali na bogato i szybko można zużyć cały flakon. Bardzo fajnie pachnie.

[Szyby wewnętrzne/zewnętrzne]: Polytop glas-klar classic- ponownie na dwie mikrofibry, mam taki problem, że mega przeszkadzają mi smugi, dlatego po wielu innych środkach w moim przekonaniu ten płyn jest debesta. Domowe środki typu Clin nie dają takich efektów, do zewnetrznych szyb ew.
Autoglym glass polish- znow dwie fibry, nakladamy cienką warstwę, wysycha, wycieramy do sucha, bardzo szybka robota bez smug, do wnętrza nie polecam bo sypie się wysuszone mleczko i ciężko to odkurzyć.
1 x
Awatar użytkownika
baron
Posty: 663
Rejestracja: 02 sierpnia 2019, 13:58

Re: [66/100/200/300/700/900] Kosmetyka dla laika

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: baron »

to jest bardzo dobre:

https://sklep.audi.pl/torba-z-zestawem-kosmetykow

swego czasu kupowałem te kosmetyki w ASO po 50zł/torba.
uczciwa cena jak za taką ilość chemii.
0 x
The Saab 900: built like a Merc, safe as a Volvo and so much cooler than a BMW
Online
Awatar użytkownika
Maciek4530
Posty: 1235
Rejestracja: 07 listopada 2016, 20:12
Lokalizacja: Zakopane/Kraków

Re: [66/100/200/300/700/900] Kosmetyka dla laika

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek4530 »

baron pisze:to jest bardzo dobre:

https://sklep.audi.pl/torba-z-zestawem-kosmetykow

swego czasu kupowałem te kosmetyki w ASO po 50zł/torba.
uczciwa cena jak za taką ilość chemii.
Czyli że zestaw takiego pokroju pozwoli ogarnąć furę w środku i na zewnątrz? :shock:
0 x
Awatar użytkownika
baron
Posty: 663
Rejestracja: 02 sierpnia 2019, 13:58

Re: [66/100/200/300/700/900] Kosmetyka dla laika

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: baron »

Maciek4530 pisze:
baron pisze:to jest bardzo dobre:

https://sklep.audi.pl/torba-z-zestawem-kosmetykow

swego czasu kupowałem te kosmetyki w ASO po 50zł/torba.
uczciwa cena jak za taką ilość chemii.
Czyli że zestaw takiego pokroju pozwoli ogarnąć furę w środku i na zewnątrz? :shock:
ahaś.
1 x
The Saab 900: built like a Merc, safe as a Volvo and so much cooler than a BMW
ODPOWIEDZ