Regulacja / Regeneracja Gaźników, Silesia

Namiary i opinie o warsztatach, specach i magikach
thisistomorrow
Posty: 22
Rejestracja: 05 lutego 2016, 11:31

Regulacja / Regeneracja Gaźników, Silesia

Postautor: thisistomorrow » 23 kwietnia 2018, 15:39

Cześć, czy znacie jakieś zakłady (lub mechaników) którzy zajmują się regulacją i też regeneracją gaźników. Chodzi o typowego Stromberga 175. Może jakieś opinie o zakładzie Jap Auto na Kruszcowej w Chorzowie? Często pojawiają się na forach ale opinie są raczej mieszane. Interesuję mnie tylko okolica Katowic i Metropolii oraz ewentualnie Rzeszowa.

Dzięki!
Marcin
0 x

Awatar użytkownika
Bałuch 79
Posty: 267
Rejestracja: 09 kwietnia 2019, 21:37
Lokalizacja: KRA
Kontaktowanie:

Re: Regulacja / Regeneracja Gaźników, Silesia

Postautor: Bałuch 79 » 02 września 2020, 12:22

Ja byłem w tym warsztacie. Zawiozłem regenerowany wcześniej gaźnik prze Pana Hetmanna z Puszczykowa. Opisałem jakie mam problemy z gaźnikiem. Mianowicie nie trzymanie wolnych obrotów, ciężkie odpalanie na ciepłym, brak możliwości jakiejkolwiek sensownej regulacji oraz spalanie na poziomie 18l. Diagnoza zajęła jakieś 15s. Zawór iglicowy w pływaku nie zamykał dopływu paliwa, przez co gaźnik był cały czas zalewany. Poprzedni fachowiec nie sprawdził takiej ważnej rzeczy. Następnie za tydzień przyjechałem na regulację. Zajęło to około godziny. Sprawdzony zapłon, wyczyszczone świece (były zalewane przez zbyt bogatą mieszankę) i wyregulowany gaźnik. Auto w końcu zaczęło działać jak należy.

Ja polecam JAPAUTO konkretny fachowiec, zna się bardzo dobrze na gaźnikach.

https://www.google.com/search?client=op ... 8&oe=UTF-8



Natomiast nie polecam Hetmanna z Puszczykowa, długie terminy, reklamacja na niesprawny gaźnik (auto nie odpalało po regeneracji), pomylona uszczelka kolektora ssącego, nie wymieniony zawór pływakowy i nie ustawiony poziom paliwa na pływaku. Wizualnie ok, mechanicznie jak wyżej.
Ostatnio zmieniony 04 stycznia 2024, 10:40 przez Bałuch 79, łącznie zmieniany 1 raz.
2 x

Awatar użytkownika
voglt
Posty: 90
Rejestracja: 13 października 2014, 19:51

Re: Regulacja / Regeneracja Gaźników, Silesia

Postautor: voglt » 02 września 2020, 13:05

Polecam JapAuto z Chorzowa. Dawałem tam Stromberga 175 CD. Po zamontowaniu w aucie odpalił od pierwszego i trzyma wolne obroty jak złoto, co w przypadku automatycznej skrzyni jest kluczowe.
2 x


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość