Dystanse 700

Wszystko, co nie jest związane z tematyką pozostałych for
Maczas
Posty: 222
Rejestracja: 26 stycznia 2015, 13:53

Dystanse 700

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maczas »

Hej.Mam pytanie-czy ktoś z Was ma może wymiary niezbędne do zrobienia dystansów do auta?Czy mają być stalowe czy aluminiowe?Mam tokarza,który mi to zrobi,ale musi znać dokładne wymiary...ewentualnie może ktoś z Was ma takie luźne dystanse w rozsądnej cenie?:)
0 x
Awatar użytkownika
DarthVader
Posty: 197
Rejestracja: 21 października 2014, 12:26
Lokalizacja: GA

Re: Dystanse 700

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DarthVader »

Nie jestem za mocny w tym temacie ale wymiar dystansów zależy od tego jakie felgi chcesz założyć a konkretnie od ich osadzenia czyli ET..
0 x
760 GLE D24T
Awatar użytkownika
Mareek
Posty: 2010
Rejestracja: 01 października 2014, 13:33
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: Dystanse 700

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareek »

ET to tylko jeden z parametrów, żeby sensownie spasować felgę z nadkolami, tak by nic nie obcierało ani o elementy zawieszenia, ani o nadkola. Poza tym potrzebne są:
- dobry materiał (nie jestem materiałoznawcą, ale twardsze aluminium będzie ok)
- do wyboru są dystanse przelotowe (jeśli felga ma ten sam rozstaw śrub i jedynie chcemy delikatnie odsadzić felgi), z nabijanymi szpilkami lub z nagwintowanymi otworami (ta ostatnia opcja jest podobno niezbyt trwała)
- rozstaw śrub docelowej felgi i Volvo
- średnica otworu centrującego w Volvo
- średnica otworu centrującego w docelowej feldze
- jeśli dystanse mają być przykręcane do piast, rodzaj śrub/nakrętek jakimi będzie przykręcany dystans do piasty (chodzi o to czy śruby/nakrętki są kulowe, czy stożkowe)
- jak jesteś mega estetą to też średnica tej części tarczy hamulcowej do której będzie przykręcany dystans. Przód/tył mogą się różnić więc sprawdź te dwa wymiary jeśli chcesz by dystans licował się ładnie z tarczą hamulcową

Może pokaż jaką felgę sobie upatrzyłeś :)
0 x
Polecali zakup BMW, to się skusiłem
Maczas
Posty: 222
Rejestracja: 26 stycznia 2015, 13:53

Re: Dystanse 700

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maczas »

Jeszcze nic nie upatrzyłem,ale jak przeglądam to żeby coś ładnego znaleźć to trza wstawić dystanse bo et mają od 35 wzwyż...ech...sam nie wiem-może zostawić go klasycznie na 15 tych co je Marek widziałeś na zlocie...
0 x
takijedenkuba
Posty: 1750
Rejestracja: 01 października 2014, 22:24
Lokalizacja: Ustrzyki D. Zielonka Warszawa Iława

Re: Dystanse 700

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: takijedenkuba »

Maczas pisze: zostawić go klasycznie na 15 tych co je Marek widziałeś na zlocie...


tak
0 x
Awatar użytkownika
Mareek
Posty: 2010
Rejestracja: 01 października 2014, 13:33
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: Dystanse 700

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareek »

Ładnie na nich wyglądała wiśnia, ale wiem jak jest.. dla samej odmiany czasem trzeba zmienić koło lub dokupić 2 zestaw :)
0 x
Polecali zakup BMW, to się skusiłem
Maczas
Posty: 222
Rejestracja: 26 stycznia 2015, 13:53

Re: Dystanse 700

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maczas »

Ech...dzieki Kuba.Ty Marek też masz racje...poprostu coś mnie nosi i nie wiem co zmienić;) kasy niby nie ma,ale na furke zawsze coś się znajdzie;)
0 x
ODPOWIEDZ