EBAY - nowa polityka sprzedaży zagranicznej. Pomocy :C

Wszystko, co nie jest związane z tematyką pozostałych for
re5pect
Posty: 666
Rejestracja: 20 listopada 2014, 21:39

EBAY - nowa polityka sprzedaży zagranicznej. Pomocy :C

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: re5pect »

Cześć,
piszę w dość nietypowej sprawie, ale mam nadzieję że będę mógł liczyć na Waszą pomoc :)

Często sprzedaję rzeczy (głównie rowerowe) na niemieckim ebayu. Jeszcze miesiąc temu wszystko było bez problemów, dzisiaj próbuję wystawić aukcje, a tu nowe zasady...

Sprzedawać międzynarodowo można tylko wtedy, jeżeli ma się minimum 10 komentarzy od kupujących, przy czym pierwsza transakcja sprzedaży musiała być minimum 90dni wcześniej. Sprzedałem sporo rzeczy, ale głównie poza ebay'em, ponieważ czasem po sprzedaży roweru płaciłem prowizje na poziomie 300-400zł. Aktualnie mam naliczoną tylko jedną transakcje sprzedaży (a było tego więcej, lenistwo kupujących w wystawianiu komentarzy).

Teraz prośba/pytanie: czy są tu użytkownicy ebay'a? :) Pilnie muszę wystawić jedną rzecz w DE, a ebay mi to skutecznie uniemożliwia...
Plan mam taki:
1. wystawiam na sprzedaż jakiś drobiazg (kilka sztuk) po 5pln,
2. kupujesz
3. wystawiamy sobie pozytywne komentarze po np. dwóch dniach. Koniec :)

Wiem że może wygląda to jak cwaniaczkowanie, ale sprzedaż czegokolwiek na polskim ebayu może trwać wieki oraz zupełnie mija się z celem (mamy od takich rzeczy allegro). Nie wiem jakim innym sposobem mogę zdobyć w Polsce komentarze, przecież nikt nie zagląda na ebay'a :cry: Ze względu na powyższe proszę moderatorów o nie usuwanie tematu

Komentarz pozytywny zadziała oczywiście w dwie strony, chętnie także pomogę komuś w sytuacji podobnej do mojej :)

Proszę o info tutaj na forum, bądź poprzez PW.
Dzięki i pozdrawiam!

P.S. Na koniec żeby nie było że coś kręcę, wklejam foto jednej z rzeczy którą chcę wystawić, druga pasja obok Volvo (w zasadzie pierwsza pasja) :)

Obrazek
0 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: EBAY - nowa polityka sprzedaży zagranicznej. Pomocy :C

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Odezwij się na PW.
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
ODPOWIEDZ