Audio - wycena

Wszystko, co nie jest związane z tematyką pozostałych for
Awatar użytkownika
populus
Posty: 64
Rejestracja: 05 marca 2017, 23:41

Audio - wycena

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: populus »

Witam,
dość nieoczekiwanie dostałem ofertę sprzedaży dość licznych fantów do serii 7XX. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jaka jest wartość tego zestawu? może część z tych rzeczy to faktycznie białe kruki, ale może i część nie ma wysokiej wartości do dalszej odsprzedaży, albo np. nie ma rynku zbytu na te rzeczy w kraju?

- radio volvo CR-603 (sprawne, używane),
- radio CR - 709 (uszkodzone, do wymiany przekaźnik TA7293A)
- amplifier HA4240, wzmacniacz 4x40W,
- amplifier HA4120, wzmacniacz 4x20W,
- zmieniarka volvo na 6 płyt 3533022 - 2 sztuki,
- kontroler CD-401 (3533023) krótka ramka,
- kontroler CD-401 długa ramka,
- głośniki volvo HT-259 na półkę, nowe,

Bardzo proszę o pomoc.
0 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Audio - wycena

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

populus pisze: - radio volvo CR-603 (sprawne, używane)
50-100 zł
- radio CR - 709 (uszkodzone, do wymiany przekaźnik TA7293A)
na wagę ;)
- amplifier HA4240, wzmacniacz 4x40W
50-100 zł jeśli wiązka elektryczna nie jest uszkodzona (jeśli jest, to na wagę)
- amplifier HA4120, wzmacniacz 4x20W
25-50 zł lub patrz powyżej
- zmieniarka volvo na 6 płyt 3533022 - 2 sztuki
50-100 lub patrz powyżej
- kontroler CD-401 (3533023) krótka ramka
ramka może być więcej warta niż ten kontroler ;) 100-150 zł
- kontroler CD-401 długa ramka
jak wyżej
- głośniki volvo HT-259 na półkę
To może być warte najwięcej, ale nie siedzę w takich towarach, można zapytać na forum 850 bo tam te głośniki były przeznaczone.
Nowe rzeczy w pudełku warto wrzucić za absurdalne pieniądze na ebay i zobaczyć co się stanie, a nuż :)

To wszystko to moja osobista sugestia, tyle byłbym skłonny zapłacić wiedząc że większość z tych rzeczy to przestarzała technologia która interesuje tylko fanów marki. Weź pod uwagę że mogę być nieobiektywny, bo nie jestem fanem płacenia za szmelc dużych pieniędzy tylko dlatego że jest OEM. Takie zmieniarki CD czy ich sterowniki to już bardziej ciekawostki techniczne niż realnie użytkowe rzeczy, nikt tego nie będzie używać na poważnie mając Spotify w telefonie.
1 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Awatar użytkownika
populus
Posty: 64
Rejestracja: 05 marca 2017, 23:41

Re: Audio - wycena

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: populus »

OK, dzięki. Sprzedawca wycenił to wszystko za blisko 2000 zł! a widzę, że to może być warte wg Twoich cen nie więcej jak 900 zł - oba wzmacniacze i głośniki na półkę np. są całkowicie nowe. Też nie jestem jakimś maniakiem marki aby kupować wszystko co ma znaczek volvo na opakowaniu i tak z jednej strony może to i jakiś rarytas, ale nie za wszelkie pieniądze...
0 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Audio - wycena

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Może 10 lat temu kiedy internet w komórce był drogi miałoby to jakieś śladowe ilości sensu. Wszystkie funkcjonalności które są na tej liście mieszczą się w przeciętnym, chińskim radioodbiorniku z Biedronki. Jest 2019, nie wiem czy są na ziemi ludzie którym potrzeba redukcji szumów Dolby w ich magnetofonie samochodowym :mrgreen:

PS. Byłbym pierwszy żeby jarać się oryginalną zmieniarką w cudzym Volvo, super gadżet (i nic ponadto) ;)
1 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
ODPOWIEDZ