Zabytkowe blachy

Wszystko, co nie jest związane z tematyką pozostałych for
barrtek
Posty: 119
Rejestracja: 11 października 2014, 21:20
Lokalizacja: Wiązowna

Re: Zabytkowe blachy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: barrtek »

Będę dziś u agenta PZU, spytam jak to u mnie widzi.
0 x
Awatar użytkownika
Mareek
Posty: 2010
Rejestracja: 01 października 2014, 13:33
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: Zabytkowe blachy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareek »

sambo pisze:pania, o zupelnie niewyeksploatowanym mozgu
tekst miesiąca albo i kwartału :lol:
0 x
Polecali zakup BMW, to się skusiłem
Awatar użytkownika
heski997
Posty: 201
Rejestracja: 02 października 2014, 18:55
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zabytkowe blachy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: heski997 »

W PZU twierdzą, że pojazd musi być użytkowany 25 lat i mama mówiła mi, że dali jej zasady wydrukowane. Musi być użytkowany 25 lat ogólnie (nie w Polsce), mój jest użytkowany w Polsce 24 lata i musze im udowodnić, że przed sprowadzeniem do Polski ktoś to VOLVO użytkował.
Zadzwoniłem do serwisu i podałem VIN. Oddzwonili do mnie po 10 minutach czy przypadkiem nie podałem za krótkiego vinu albo złego (dlaczego nie zaczyna się od Y,Z,X) także nawet w salonie mają problem z określeniem mojej cegły :D
0 x
barrtek
Posty: 119
Rejestracja: 11 października 2014, 21:20
Lokalizacja: Wiązowna

Re: Zabytkowe blachy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: barrtek »

Byłem z ojcem u jego agenta, powiedział, że auto musi mieć 25 lat lub mniej jeśli jest zabytkiem.

Może zmień agenta?
0 x
Awatar użytkownika
sambo
Posty: 1033
Rejestracja: 06 października 2014, 10:49

Re: Zabytkowe blachy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sambo »

to jaka jest definicja "uzytkowania" pojazdu? masz im pokazac ksiazke serwisowa? :lol:

Ja bym im nie odpuscil! Pisz do Rzecznika Praw Ubezpieczonych - http://www.rzu.gov.pl

"........Zasadniczo obowiązkowemu ubezpieczeniu komunikacyjnemu podlegają posiadacze zarejestrowanych pojazdów samochodowych. Obowiązek posiadania ochrony ubezpieczeniowej implikuje fakt zarejestrowania pojazdu, a nie jego użytkowania."

cyt . p. Anna Dabrowska Rzecznik Praw Ubezpieczonych

czyli musisz wykazac , ze auto bylo zarejestrowane w 1979 hmmm? :roll:

pozdro

sambo
0 x
Obrazek
David
Posty: 170
Rejestracja: 01 lutego 2015, 17:42

Re: Zabytkowe blachy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: David »

Ja mam ubezpieczone 2 auta na tą zniżkę w PZU i mają rację, musi minąć min. 25 lat od daty pierwszej rejestracji samochodu, nie od daty produkcji.
0 x
Kupię dyfer 3.31 do 700 lub zamienie na dyfer 3.73. PW.
Awatar użytkownika
heski997
Posty: 201
Rejestracja: 02 października 2014, 18:55
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zabytkowe blachy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: heski997 »

A jeżeli udowodnie im poprzez autoryzowany serwis Volvo, bądź urząd (musi mieć informacje, że gdy został w 91 sprowadzony był wcześniej zarejestrowany), że był? Dzwoniłem na główną infolinię PZU gdzie kobietka kazała mi poczekać 5 minut i dowiedziała sie, że pojazd musi mieć po prostu 25 lat i dała mi 2 numery telefonów do konsultantów innych
0 x
David
Posty: 170
Rejestracja: 01 lutego 2015, 17:42

Re: Zabytkowe blachy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: David »

Ciężko będzie przeskoczyć ten urzędniczy burdel w papierach widziałów komunikacji. Mi powiedzieli tyle że na dzień zawierania OC, musi minąć minimum 25 lat od daty wpisanej w polu B w DR. Więc pierw musiałbyś zmienić te pole w dowodzie. Poczekaj jeszcze rok i tyle... Teraz za 760 zapłaciłem 173zł bez NNW. Ale w ogóle jeszcze jak zawierałem to w PZU to nie chcieli tego uznać, mówili ciągle że muszą być żółte tablice i koniec, uparłem się że nie wyjdę dopóki nie zawrę tutaj OC z tą zniżką, niech mi pokaże jakiś regulamin tej zniżki, że jest jeszcze jeden warunek oprócz 25 lat w ruchu. Gdzieś tam podzwoniła, w końcu klepnęłą tą zniżkę, powiedziała tylko że jak mi przyjdzie jakaś dopłata żebym się nie zdziwił. Takie zamieszanie tak zrobiłem że już powiedziała mi "dowidzenia" a nie wzięła pieniędzy za OC :D I od tamtej pory sami przesyłają kontynuację OC z uznaną zniżką, i nawet nie muszą okazywać tej karty z PZMotu teraz.
0 x
Kupię dyfer 3.31 do 700 lub zamienie na dyfer 3.73. PW.
Awatar użytkownika
heski997
Posty: 201
Rejestracja: 02 października 2014, 18:55
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zabytkowe blachy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: heski997 »

Panowie z Volvo sobie poradzili. Podesłali mi na meila gotowy do wydruku raport.
Data produkcji 1979-02-02
Data pierwszej rejestracji 1979-04-05 (Szwajcaria)
Ja się powykłucam trochę. Jutro jade do przedstawiciela z którym mi się bardzo dobrze rozmawiało. Mam nadzieję, że się uda 500zł różnicy to dość sporo dla mnie na teraz.
0 x
Awatar użytkownika
heski997
Posty: 201
Rejestracja: 02 października 2014, 18:55
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zabytkowe blachy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: heski997 »

Wszystko się udało. Ojciec poszedł do przedstawiciela do którego mnie skierowano na infolinię, zadzwonił do mnie po spotkaniu, że wszystko bezproblemowo. Udzielił normalnie dodatkowej znizki 70%.
Jakby ktoś z trójmiasta potrzebował, to mam numer do Pana Tomka.
0 x
ODPOWIEDZ