Fotelik dziecięcy RWF Volvo 900/700

Wszystko, co nie jest związane z tematyką pozostałych for
Awatar użytkownika
Igor52
Posty: 11
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:41
Lokalizacja: Warszawa

Fotelik dziecięcy RWF Volvo 900/700

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Igor52 »

Witam wszystkich kolegów. Czy ktoś z was używa w Volvo serii 700/900 fotelików dziecięcych RWF, czyli tylem do przodu? Chodzi o fotelik dla dziecka 2-4 lata czyli do 24kg
Byłem w sklepie sprawdzić i przymierzyć coś, ale sprzedawca po zainstalowaniu 3-4 modeli stwierdził ze żaden nie pasuje ze względu na różne przyczyny. Jedynie wg niego mógłby pasować Britax Max Way ale nie mieli na stanie żeby przetestować.
Ktoś się interesował tematem? Zachęcam do dzielenia się doświadczeniem
0 x
Awatar użytkownika
Igor52
Posty: 11
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fotelik dziecięcy RWF Volvo 900/700

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Igor52 »

Witam wszystkich forumowiczów. Widze ze temat fotelików RWF nie jest popularny. Dla osób ktorzy spotkali się z podobnym problemem w doborze fotelika do swojej cegły napiszę - żaden fotelik nie pasuje oprócz Britax Romer Max-Way. Wg sprzedawcy ten sam model fotelika jest sprzedawany w salonach Volvo tylko że z logiem marki. I drożej. Jest to tak zwany "oficjalny fotelik Volvo" i pasuje do wielu nowych modeli rownie jak do tych starszych. Mam nadzieje ze ta informacja komuś się przyda, zwłaszcza jeśli się nie ma blisko sklepu stacjonarnego w którym sprzedawca może doradzić i przymierzyć fotelik. Pamiętajcie jeszcze żeby prawidłowo go zamontowac, żeby się nie bujał.
I zacytuje pana ze sklepu ktory montował mi fotelik: "Zaciągamy pasy tak mocno, jak kochamy swoje dziecko". Chyba o to chodzi w Volvo - żeby było bezpiecznie.
Pozdrawiam
0 x
szary_misiek
Posty: 134
Rejestracja: 09 października 2014, 21:53
Lokalizacja: Elbląg

Re: Fotelik dziecięcy RWF Volvo 900/700

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szary_misiek »

Hej Igor, widzę, że Britaxa można tylko tyłem montować. Ja kupiłem Sparco F500, chciałem mieć możliwość wożenia młodego po mieście przodem a w trasę chciałem go obracać tyłem do kierunku jazdy. Niestety tyłem się nie da, pasy są za krótkie. Pytałem się na forum, czy były różne długości pasów w różnych modelach 700/900, nikt mi nie odpowiedział niestety. Miałem w ręku pasy od 744, wyglądały jak moje. Podejrzewam, że dłuższe są w 780 z przodu, jednak znaleźć takie nie jest prosto.
0 x
Awatar użytkownika
Igor52
Posty: 11
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fotelik dziecięcy RWF Volvo 900/700

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Igor52 »

szary_misiek, no niestety w Volvo 940 u mnie z tyłu pasy też są krótkie i musiałem dokupić bazę do nosidełka MaxiCosi zeby można było go zamontować.
Co do Britaxa to tak, ten model tylko tyłem, bo taki chcieliśmy właśnie. Znam przypadki kiedy dziecko wożone przodem, i które "poczuło smak" jazdy przodem, już nie chciało wracać do bezpieczniejszej jazdy tyłem. Poza tym to jest inna kategoria wagowa 9-25kg. Podobno ten Britax jest jedynym na rynku fotelikiem który umożliwia jazdę tyłem aż do osiągnięcia 25kg.
0 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Fotelik dziecięcy RWF Volvo 900/700

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

Mi podobają się foteliki dziecięce z katalogów naszych aut z lat 80tych i 90tych. Mają ciekawy prosty design.
Kiedyś szukałem ich nawet na zagranicznych portalach ale nic nie znalazłem. A nie ma nawet dzieci :D
0 x
szary_misiek
Posty: 134
Rejestracja: 09 października 2014, 21:53
Lokalizacja: Elbląg

Re: Fotelik dziecięcy RWF Volvo 900/700

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szary_misiek »

Igorze, młodego też wcześniej woziłem w nosidełku MaxiCosi, model kilkuletni, na styk ale nosidełko się wpinało, nawet z tyłu. Mam 945 Mk2. Moje Sparco wożenie tyłem ma przewidziane chyba do 12kg, i tak w sumie z tego niestety nie skorzystam więc dokłanie nie pamiętam :P.
0 x
Awatar użytkownika
Sinuspi
Posty: 3065
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:18

Re: Fotelik dziecięcy RWF Volvo 900/700

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sinuspi »

endriugto pisze:Mi podobają się foteliki dziecięce z katalogów naszych aut z lat 80tych i 90tych. Mają ciekawy prosty design.
Kiedyś szukałem ich nawet na zagranicznych portalach ale nic nie znalazłem. A nie ma nawet dzieci :D
Mam taki. Dziadzia kupił dla wnuka, ale wnuk grymasił :D Dziadzia kupił XC90

Obrazek
0 x
Kanciaste VOLVO - ZAWSZE w drodze.
K-Jetronic to mój konik ;) tak samo jak nagrzewnice w 940 i małe naprawy :idea:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Fotelik dziecięcy RWF Volvo 900/700

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

To oryginalny fotelik do serii 700/900?
0 x
Awatar użytkownika
Sinuspi
Posty: 3065
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:18

Re: Fotelik dziecięcy RWF Volvo 900/700

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sinuspi »

endriugto pisze:To oryginalny fotelik do serii 700/900?
Tak, dokładnie jak z folderu Volvo, wiszący na zagłówku....
0 x
Kanciaste VOLVO - ZAWSZE w drodze.
K-Jetronic to mój konik ;) tak samo jak nagrzewnice w 940 i małe naprawy :idea:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
Igor52
Posty: 11
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fotelik dziecięcy RWF Volvo 900/700

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Igor52 »

Sinuspi Niezły patent z tym fotelikiem, a najlepsze ze da się łatwo regulować kąt pochylenia oparcia :D i skłądany nie zajmuje miejsca gdy jedziesz bez dzieciaka. Czy inni producenci samochodów tak dbają o dzieci?
szary_misiek u mnie jednak zdecydowanie brakowało pasów żeby zapiąć MaxiCosi, może miałeś inny model nosidełka albo mi się pasy skurczyły :D
0 x
ODPOWIEDZ