Fonty

Niekoniecznie o samochodach.
Awatar użytkownika
fonderal
Posty: 1280
Rejestracja: 09 października 2014, 10:10
Lokalizacja: WK i WL

Fonty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fonderal »

Nietypowo.
Oblazła mi naklejka na tylnej szybie "SIPS ...". Oryginał nie do dostania, ploterowa wycinanka u Bartona to 15$ + wysyłka. Za tyle zrobię sobie ze czterdzieści takich, ale od kilku dni kopię internet w poszukiwaniu fontu albo chociaż jakiejś grafiki w przyzwoitej rozdzielczości, o wektorach nie marzę. I nic, pustka, nawet wyszukiwarka fontów nie wie...

Jakby ktoś coś wiedział, to ja chętnie. Chodzi o to:
Załączniki
sips25whitelo.png
sips25whitelo.png (10.07 KiB) Przejrzano 9255 razy
0 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Fonty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

A ja kupiłem u Bartona...
0 x
Awatar użytkownika
fonderal
Posty: 1280
Rejestracja: 09 października 2014, 10:10
Lokalizacja: WK i WL

Re: Fonty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fonderal »

Pewnie skończy się tym, że będę literki rysował w corelu po jednej, a tego nie da się zrobić w 5 minut. Podejrzewam, że podobnie powstały te u Bartona, stąd cena. Próbowałem trasowania, ale przy tej rozdzielczości wychodzi kaszanka i szybciej będzie zrobić od nowa niż korygować ścieżki.
Pytam tu, bo choć szczerze mówiąc nie liczę na las rąk, ale może jakimś przypadkiem ktoś coś....
0 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Fonty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

Jak przyjedzie od Bartona to można to jakoś zeskanować czy skopiować jak Tobie pomoże ;)
0 x
konradko
Posty: 909
Rejestracja: 24 listopada 2016, 15:00

Re: Fonty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: konradko »

Też mi się wydaje że $15 to drogo ale z drugiej strony gdybym u ciebie zamówił tąką nalepkę to za ile byś ją zrobił? Bo pewnie na pęczki ich nie sprzedaje wiec cena taka żeby się opłacało drukować.
0 x
Awatar użytkownika
Adaśko
Posty: 104
Rejestracja: 04 października 2016, 21:18
Lokalizacja: Puławy

Re: Fonty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adaśko »

Mogę się tym zająć. Opracowałem chyba wszystkie naklejki do moich starych Opli.
1 x
Opel Manta B GT/E 1977
Opel Senator A2 3.0 24V 1986
Volvo 965 3,0 1991
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Fonty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

Jak przyjedzie moja naklejka z hameryki to mogę ją udostępnić do skopiowania i powielenia.
0 x
Plati
Posty: 237
Rejestracja: 12 kwietnia 2016, 20:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: Fonty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Plati »

Sądzę że jak u Bartona kosztuje 15$ to w PL spokojnie będzie można taką zrobić i sprzedać z zyskiem za 15 zł ;) Oczywiście przy robieniu kilku sztuk, bo tak to czas pożera zysk. Plotowane naklejki to dość tania sprawa (jako materiał i wykonanie). Sprawdźcie na np http://sick-stickers.pl/ koszta naklejek
1 x
Awatar użytkownika
fonderal
Posty: 1280
Rejestracja: 09 października 2014, 10:10
Lokalizacja: WK i WL

Re: Fonty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fonderal »

endriugto pisze:Jak przyjedzie moja naklejka z hameryki to mogę ją udostępnić do skopiowania i powielenia.
Dzięki Endriu, ale może do tej pory już coś wyrzeźbię.
Plati pisze:Sądzę że jak u Bartona kosztuje 15$ to w PL spokojnie będzie można taką zrobić i sprzedać z zyskiem za 15 zł ;) Oczywiście przy robieniu kilku sztuk, bo tak to czas pożera zysk. Plotowane naklejki to dość tania sprawa (jako materiał i wykonanie). Sprawdźcie na np http://sick-stickers.pl/ koszta naklejek
Wiesz, wykonanie nie jest problemem. Mam mały ploter, folia tania, powycinam sobie w wolnej chwili. Ale trzeba mieć co wycinać :)
1 x
Awatar użytkownika
mac-pro
Posty: 173
Rejestracja: 26 listopada 2016, 07:04
Lokalizacja: Wawa

Re: Fonty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mac-pro »

Napis SIPS można zrobić z Eurostile, resztę z fontu PEPSI (poszukaj na dafont). Trzeba trochę przerobić je w krzywych żeby były identyczne z tym co wrzuciłeś ale to i tak szybciej pójdzie niż obrysowywać literka po literce. Sam napis SIPS dość ładnie się "trejsuje" jak się dobrze dobierze ustawienia. Mikropoprawki i gotowe. Jednak pozostały tekst już wychodzi po prostu źle tą metodą. Znacznie szybciej pójdzie zrobić go z fontu, który podałem. Tyle, że ja operuję Illustratorem, ale jeśli jesteś biegły w Corelu to również nie widzę przeciwwskazań.
0 x
ODPOWIEDZ