Youtube i inne pierdoły

Wszystko, co nie jest związane z tematyką pozostałych for
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Youtube i inne pierdoły

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

Sinuspi pisze:I tak i dlatego po cichutku Mechanicy "odchodzą" ........................... zostają bezduszne maszyny

Automatyzacja obróbki skrawaniem to temat ciągnący się od dziesiątek lat. Za to hartowanie indukcyjne samych bieżni wygląda niesamowicie :)
0 x
Awatar użytkownika
Sinuspi
Posty: 3064
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:18

Re: Youtube i inne pierdoły

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sinuspi »

endriugto pisze:
Sinuspi pisze:I tak i dlatego po cichutku Mechanicy "odchodzą" ........................... zostają bezduszne maszyny
Automatyzacja obróbki skrawaniem to temat ciągnący się od dziesiątek lat. Za to hartowanie indukcyjne samych bieżni wygląda niesamowicie :)
Jakoś mnie nie przekonuje: i sam proces, i jego trwałość ale imponuje rozmach automatyzacji.
Ma być szybko i dużo :geek: a gdzie szybko i tanie nie jest dobrze. :idea:
0 x
Kanciaste VOLVO - ZAWSZE w drodze.
K-Jetronic to mój konik ;) tak samo jak nagrzewnice w 940 i małe naprawy :idea:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Youtube i inne pierdoły

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

Sinuspi pisze:
endriugto pisze:
Sinuspi pisze:I tak i dlatego po cichutku Mechanicy "odchodzą" ........................... zostają bezduszne maszyny
Automatyzacja obróbki skrawaniem to temat ciągnący się od dziesiątek lat. Za to hartowanie indukcyjne samych bieżni wygląda niesamowicie :)
Jakoś mnie nie przekonuje: i sam proces, i jego trwałość ale imponuje rozmach automatyzacji.
Ma być szybko i dużo :geek: a gdzie szybko i tanie nie jest dobrze. :idea:
Akurat trochę siedzę w temacie i zdecydowanie nie mogę się zgodzić. Współczesne obrabiarki CNC czy to tokarki czy frezarki jeżeli są odpowiednio skalibrowane i używa się odpowiednich narzędzi obróbka jest powtarzalna i wykonywana w mikronowych odchyłkach. Na pewno możliwość są też ogromnie dużo pod względem odzworowania powierzchnii i też w ogóle skomplikowania detalu.
1 x
re5pect
Posty: 666
Rejestracja: 20 listopada 2014, 21:39

Re: Youtube i inne pierdoły

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: re5pect »

endriugto pisze:
Sinuspi pisze:
endriugto pisze:
Automatyzacja obróbki skrawaniem to temat ciągnący się od dziesiątek lat. Za to hartowanie indukcyjne samych bieżni wygląda niesamowicie :)
Jakoś mnie nie przekonuje: i sam proces, i jego trwałość ale imponuje rozmach automatyzacji.
Ma być szybko i dużo :geek: a gdzie szybko i tanie nie jest dobrze. :idea:
Akurat trochę siedzę w temacie i zdecydowanie nie mogę się zgodzić. Współczesne obrabiarki CNC czy to tokarki czy frezarki jeżeli są odpowiednio skalibrowane i używa się odpowiednich narzędzi obróbka jest powtarzalna i wykonywana w mikronowych odchyłkach. Na pewno możliwość są też ogromnie dużo pod względem odzworowania powierzchnii i też w ogóle skomplikowania detalu.
Też trochę siedzę w temacie i zgadzam się z Andrzejem. Jest szybko i dużo, jednocześnie dokładnie, nawet bardzo dokładnie.

...z tym że zdecydowanie nie są tanie rzeczy ;)
0 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Youtube i inne pierdoły

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

re5pect pisze:
endriugto pisze:
Sinuspi pisze:
Jakoś mnie nie przekonuje: i sam proces, i jego trwałość ale imponuje rozmach automatyzacji.
Ma być szybko i dużo :geek: a gdzie szybko i tanie nie jest dobrze. :idea:
Akurat trochę siedzę w temacie i zdecydowanie nie mogę się zgodzić. Współczesne obrabiarki CNC czy to tokarki czy frezarki jeżeli są odpowiednio skalibrowane i używa się odpowiednich narzędzi obróbka jest powtarzalna i wykonywana w mikronowych odchyłkach. Na pewno możliwość są też ogromnie dużo pod względem odzworowania powierzchnii i też w ogóle skomplikowania detalu.
Też trochę siedzę w temacie i zgadzam się z Andrzejem. Jest szybko i dużo, jednocześnie dokładnie, nawet bardzo dokładnie.

...z tym że zdecydowanie nie są tanie rzeczy ;)
W przemyśle jeśli użyjesz automatyzacji czyli np paletyzacji, robotów i obrabiarek wieloosoiwych i tokarek z kilkoma głowicami i robisz to w tysiącach sztuk to musi się opłacać.
Wykonanie pojedynczej sztuki to stworzenie konstrukcji, dobranie odpowiedniej technologii i obróbka czyli mega dużo roboczogodzin...
0 x
re5pect
Posty: 666
Rejestracja: 20 listopada 2014, 21:39

Re: Youtube i inne pierdoły

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: re5pect »

endriugto pisze:
re5pect pisze:
endriugto pisze: Akurat trochę siedzę w temacie i zdecydowanie nie mogę się zgodzić. Współczesne obrabiarki CNC czy to tokarki czy frezarki jeżeli są odpowiednio skalibrowane i używa się odpowiednich narzędzi obróbka jest powtarzalna i wykonywana w mikronowych odchyłkach. Na pewno możliwość są też ogromnie dużo pod względem odzworowania powierzchnii i też w ogóle skomplikowania detalu.
Też trochę siedzę w temacie i zgadzam się z Andrzejem. Jest szybko i dużo, jednocześnie dokładnie, nawet bardzo dokładnie.

...z tym że zdecydowanie nie są tanie rzeczy ;)
W przemyśle jeśli użyjesz automatyzacji czyli np paletyzacji, robotów i obrabiarek wieloosoiwych i tokarek z kilkoma głowicami i robisz to w tysiącach sztuk to musi się opłacać.
Wykonanie pojedynczej sztuki to stworzenie konstrukcji, dobranie odpowiedniej technologii i obróbka czyli mega dużo roboczogodzin...
Zgadza się, miałem na myśli sam koszt automatyzacji, to są ogromne kwoty. Wymienione procesy wymagają niezliczonej ilości elementów, od wszelkiej maści hardware'u, aż po samą aplikację którą ktoś musi napisać ;)

Ostatnio miałem pewną misję w fabryce opon w Dębicy, są tam działy pamiętające zamierzchłe czasy, jak i takie nowoczesne, zautomatyzowane.
Obrazek

No powiem tylko że na oponach nie wolno oszczędzać :)
Sorry za OT.
0 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Youtube i inne pierdoły

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

re5pect pisze:
endriugto pisze:
re5pect pisze:
Ostatnio miałem pewną misję w fabryce opon w Dębicy, są tam działy pamiętające zamierzchłe czasy, jak i takie nowoczesne, zautomatyzowane.
Cóż to za ustrojstwo? Maszyna do testów?
0 x
re5pect
Posty: 666
Rejestracja: 20 listopada 2014, 21:39

Re: Youtube i inne pierdoły

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: re5pect »

To akurat było do składania opony w jeden kawałek (opasanie, bieżnik, boki itp łączone są w jedną całość), jeden z ostatnich etapów przed wulkanizacją. Pierwszy raz miałem kontakt z fabryką opon, ciekawe doświadczenie :)

Polecam ciekawy filmik (przy okazji wracając do tematu youtube) o całym procesie produkcji opon:
1 x
Awatar użytkownika
Sinuspi
Posty: 3064
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:18

Re: Youtube i inne pierdoły

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sinuspi »

re5pect pisze:To akurat było do składania opony w jeden kawałek (opasanie, bieżnik, boki itp łączone są w jedną całość), jeden z ostatnich etapów przed wulkanizacją. Pierwszy raz miałem kontakt z fabryką opon, ciekawe doświadczenie :)

Polecam ciekawy filmik (przy okazji wracając do tematu youtube) o całym procesie produkcji opon:
Tak, kiedy w XXI wieku nie potrafi zrobić trwałej gumki recepturki :) jak za "PRLu" a dętki STOMILU napotkane w lesie pokryte mchem mają lepsze własności elastyczne niż nowe produkty jeszcze "ciepłe" z ekstremalnie zrobotyzowanej fabryki zaprojektowanej przez ekspertów z NASA :geek: ,wyprodukowanej na maszynie wartej tyle ile 7 letnie pensje dla 30 Pracowników.
Wiesz ile jest w tej oponie kauczuku ....... syntetycznego, który po 3-4 latach na słońcu popęka i się skruszy? pomijając opinie kierowców ciągników siodłowych nt cichych "zielonych: opon.
Czym się ekscytować ? że Inżyniery :-) polemizują np czy tradycyjne utwardzanie czopów wału jest lepsze niż elektryczne ? Praktyka pokazuje co jest trwałe. Może przy jakiejś okazji zapytaj w Warsztacie który zajmuje się regeneracją wałów na "zwykłych" maszynach, czy i na jaki wymiar można zdjąć materiału, bez obawy że korbowód będzie miał tą super nowoczesną zaprojektowaną na komputerach własność wytrzymałościową i cierną.
Tyle z szyderą, bo wk...wia mnie tendencja komputerowa ; jak np na poczcie nie możesz odebrać kawałka papieru bo komputer się zjebał, odjechać pociągiem, bo komputer się do nastawni zjebał albo zwiesił się Windows w oprogramowaniu lokomotywie za pierdylion złotych, nie możesz z ZUS-u otrzymać zaświadczenia bo system się zawiesił a Pani nie umie pisać długopisem lub formatować literek w zwykłym notatniku ....
Nawet najlepsza i nie wiem jak najnowocześniejsza maszyna nie naprawi samochodu po "dzwonku".
Masz brykę, która trzyma się całości dłużej niż nie jeden B3 z TDi i porównaj: czy do Dżungli zaryzykowałbyś pojechać 740, czy plastikiem z 250kg kompami na pokładzie... :-)
0 x
Kanciaste VOLVO - ZAWSZE w drodze.
K-Jetronic to mój konik ;) tak samo jak nagrzewnice w 940 i małe naprawy :idea:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Youtube i inne pierdoły

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

Mówimy tu o dwóch różnych rzeczach. Nowoczesne technologie to jedno a projektowanie wszelkich urządzeń na granicy wytrzymałości to drugie. Kiedyś projektowało się na dziesiątki lat a teraz na kilka.
Plusem zastosowania automatyzacji i informatyzacji produkcji jest to że możemy produkować szybko i dużo. Gdyby nie to to nadal czekalibyśmy z kartkami na samochody miesiącami a dodatkowo były by drogie.
2 x
ODPOWIEDZ