Rowery/Rowerzyści

Wszystko, co nie jest związane z tematyką pozostałych for
Awatar użytkownika
heski997
Posty: 201
Rejestracja: 02 października 2014, 18:55
Lokalizacja: Gdańsk

Rowery/Rowerzyści

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: heski997 »

Coś poza tematem samochodów. Jaki jest wasz stosunek do rowerzystów, bądź też czy sami jeździcie/lubicie jeździć na rowerze? Może jesteście posiadaczami jakichś rowerów o wartości cegły w dobrym stanie.

Mi osobiście rower towarzyszy od dzieciaka (choć starym koniem to nie jestem). Miałem w swoim życiu sporo rowerów od marketówek, przez kolarki, tekkingi, po rowery zjazdowe do Downhill'u. Nigdy zaś nie miałem BMX'a. Aktualnie posiadam coś co jest dość modne, mianowicie Ostre koło (Na życzenie mogę wstawić fotkę :) )

Co do rowerzystów na drogach, to mimo, że sam jeżdżę dosyć często, coraz częściej irytują mnie niektóre typy rowerzystów, mimo to, do normalnych rowerzystów jeżdżących rozsądnie nie mam żadnych problemów. Jeżeli miałbym dojeżdżać do pracy przez główne ulice swojego miasta cegłą na odległość np. 10 km, to zdecydowanie wolałbym popylać rowerem :D
0 x
Awatar użytkownika
Brus
Posty: 182
Rejestracja: 10 października 2014, 00:02

Re: Rowery/Rowerzyści

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Brus »

Jeszcze w liceum, na przełomie drugiej klasy złożyłem rower, który dawał mi sporo frajdy, ale kiedy przyszło mi zapłacić pierwszą składkę OC za 7setę, musiałem rower sprzedać i na tym akapicie zatrzymała się moja przygoda z rowerami.
Po złożeniu 9setki na pewno złożę kolejny rower i mam nadzieję, że obędzie się bez spieniężania :lol:.
0 x
Awatar użytkownika
heski997
Posty: 201
Rejestracja: 02 października 2014, 18:55
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rowery/Rowerzyści

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: heski997 »

Haha, u Mnie sytuacja podobna, kończę technikum a w sierpniu ubezpieczenie do zapłacenia.. mam nadzieję, że roweru się pozbywać nie będę musiał :?
0 x
Awatar użytkownika
Brus
Posty: 182
Rejestracja: 10 października 2014, 00:02

Re: Rowery/Rowerzyści

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Brus »

heski997 pisze:Haha, u Mnie sytuacja podobna, kończę technikum a w sierpniu ubezpieczenie do zapłacenia.. mam nadzieję, że roweru się pozbywać nie będę musiał :?
Dasz radę. "Do sierpnia(itd) zostało Ci jeszcze mnóstwo czasu do ogarnięcia kasy" - To sobie powtarzałem prawie zawsze :D.
Zawsze się udawało :).
0 x
kaczko
Posty: 6
Rejestracja: 22 stycznia 2015, 23:50

Re: Rowery/Rowerzyści

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kaczko »

Postanowiłem tu przenieść naszą dyskusję, żeby nie zaśmiecać wątku powitalnego :)

fullsize pisze: rower, manele i materac do bagażnika i jazda w góry powściekać się parę dni na szlakach 8-)


Jeśli ktoś jeszcze nie był - polecam http://www.rychlebskestezky.cz/cs/ z całego serca.
Tuż przy granicy, jazda niesamowita, ludzie mili i przyjaźni, wieje komuną, ale wiadomo - to tak jak na Słowacji :)

Trudność - każdy znajdzie coś dla siebie, są techniczne odcinki, ale są też warianty bardziej rodzinne. Nie jest też jakoś mega ciężko, na stronie jest napisane, że
Zaleca się jazdę na w pełni amortyzowanym rowerze (120 × 120mm) i opony 2,3

ale osobiście byłem na 26" i 50mm widelca (Rock Shox Mag21 z 1995 roku) i praktycznie wszystko można przejechać na kołach - a za to jaka przewaga na podjeździe! ;)


Ceny śmieszne.
Pomijając już fakt, że opłata za szlaki jest dobrowolna (!) - u nas by pewnie zrobili jakieś chore ceny od zjazdu czy coś w tym stylu - to pole namiotowe z liczy się namiot/noc :D i wychodziło chyba jakoś 10-15 złotych (z dostępem do prysznica, z postojem auta itp, wszystko wliczone). Oczywiście tą dobrowolną opłatę uiściliśmy, bo ścieżkito kawał dobrej roboty. Czekam niecierpliwie aż tam wrócę w tym roku :)

parę fotek na zachętę:
Okolica:
Obrazek
Trail Dr. Weissnera
Obrazek
Pobliski kamieniołom-kąpielisko :)
Obrazek
0 x
Awatar użytkownika
fullsize
Posty: 564
Rejestracja: 08 października 2014, 20:21
Lokalizacja: Warszawa (WK)

Re: Rowery/Rowerzyści

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fullsize »

kaczko pisze:Jeśli ktoś jeszcze nie był - polecam http://www.rychlebskestezky.cz/cs/ z całego serca.
Tuż przy granicy, jazda niesamowita, ludzie mili i przyjaźni, wieje komuną, ale wiadomo - to tak jak na Słowacji :)

Trudność - każdy znajdzie coś dla siebie, są techniczne odcinki, ale są też warianty bardziej rodzinne. Nie jest też jakoś mega ciężko, na stronie jest napisane, że
Zaleca się jazdę na w pełni amortyzowanym rowerze (120 × 120mm) i opony 2,3

ale osobiście byłem na 26" i 50mm widelca (Rock Shox Mag21 z 1995 roku) i praktycznie wszystko można przejechać na kołach - a za to jaka przewaga na podjeździe! ;)


Czad! Ale bym se tam pojeździł! 8-)
Wybierasz się w tym roku? Można byłoby spróbować zmontować coś wspólnie, bo wygląda to naprawdę zachęcająco. Strasznie za mną chodzi jakiś rowerowy wyjazd, bo niestety przez problemy z kręgosłupem, w zeszłym roku rower stał i się kurzył. Lekarz i rehabilitant powiedzieli mi też, że do takiego jeżdżenia jak chociażby to co wkleiłeś powyżej, muszę kupić sobie fulla, więc rozglądam się za ramą i będę chciał na ten sezon zmontować nowy rower. Na razie główny kandydat to ramka Gianta - Trance.
0 x
Chevy Caprice Wagon '88
_______________________
Ex: Volvo 945 B230FK '98
Ex: Volvo 945 B200F '94
Ex: Volvo 945 B230FK '97
Ex: Volvo 945 B200F '93
Ex: MB W123 240D '78
Ex: Oldsmobile Delta 88 Royale '84
Ex: MB W123 240D '84
Ex: Chevy Caprice Wagon '86
kaczko
Posty: 6
Rejestracja: 22 stycznia 2015, 23:50

Re: Rowery/Rowerzyści

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kaczko »

Na pewno będę jechał w tym roku, można się ewentualnie zgrać co do terminu, a jeśli nie da rady to i tak służę pomocą i radą - my jechaliśmy pierwszy raz w ciemno, ale jakoś trafiliśmy ;) Te ścieżki to bardziej zjazdowe, ale znajdą się też spokojniejsze, płynniejsze fragmenty które tak pleców nie obciążą, życzę szybkiego powrotu na rower ;)

Jeden znajomy serwisant też składa właśnie na Trance, dobra konstrukcyjnie rama.

Planuję też odwiedzić singltrekpodsmrkem.cz, ale to inna bajka, bo już za Jelenią Górą, a nie 150 km od Krakowa.
0 x
grzesiekosmos
Posty: 760
Rejestracja: 21 listopada 2014, 11:14

Re: Rowery/Rowerzyści

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzesiekosmos »

Jak by ktoś wylądował z rowerem na "dzikim wschodzie" tzn w Chełmie :mrgreen: to zapraszam do lasu kumowa dolina też mam kilka tras fajnych można polatać
0 x
ODPOWIEDZ