"Dobra zmiana" - akcyza 2017

Wszystko, co nie jest związane z tematyką pozostałych for
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: "Dobra zmiana" - akcyza 2017

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

Wpisałem podobne dane do Ciebie i wyszło mi -1944 zł...
0 x
Awatar użytkownika
Miś
Posty: 758
Rejestracja: 11 lipca 2016, 20:40
Lokalizacja: Kalisz, UK

Re: "Dobra zmiana" - akcyza 2017

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Miś »

Ten wzór to jest jakies nieporozumienie. Tak naprawdę rocznik auta tylko ma znaczenie dla określenia w którym koszyku się znajdziesz. Przykładowo Passat z 2004 roku będzie w tym samym koszu co Passat z 1980. A to już z założenia powinno ten wzór dyskwalifikować. Mówię tutaj o teoretycznym założeniu do którego dąży rząd... pozbyć się trupów z dróg.

Druga rzecz to wartość auta... im auto droższe tym większa oszczędność na akcyzie.

Trzecia to pojemność silnika... dla przysłowiowego Kowalskiego, który kupuje Passata w Tdi... za którym ciągnie się chmura czarnego dymu... a pojemność silnika jest mniejsza od powiedzmy 3000cm3, nie zmienia się za wiele. A właśnie najwięcej takich trupów jeździ po drogach!

Jeżeli faktycznie ten wzór będzie stosowany do wyliczenia akcyzy to moim zdaniem uderza on tylko w pasjonatów dużych silników. Nic poza tym!

I nie atakujcie mnie, że bronię zamierzenia rządu... ja tylko analizuje wzór mając na uwadze co chcieli uzyskać jego autorzy!
0 x
Awatar użytkownika
Mareek
Posty: 2010
Rejestracja: 01 października 2014, 13:33
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: "Dobra zmiana" - akcyza 2017

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareek »

Miś pisze:Ten wzór to jest jakies nieporozumienie. Tak naprawdę rocznik auta tylko ma znaczenie dla określenia w którym koszyku się znajdziesz.
Jest gdzieś projekt ustawy, żeby można było sprawdzić, że rzeczywiście tylko rocznik sie liczy? Bo może jednak czynnikiem dominującym będzie norma spalin?
Miś pisze:Trzecia to pojemność silnika... dla przysłowiowego Kowalskiego, który kupuje Passata w Tdi... za którym ciągnie się chmura czarnego dymu... a pojemność silnika jest mniejsza od powiedzmy 3000cm3, nie zmienia się za wiele. A właśnie najwięcej takich trupów jeździ po drogach!
Z tego co widzę to jednak się zmieni. Wg tego co piszą na stronie byłaby to ryczałowa stawka akcyzy zamiast obecnej furtki do obchodzenia podatku. Na papierze różnice są nie duże, ale trzeba wziąć pod uwagę jak np handlarze sobie tutaj radzą i płacą dużo dużo mniej.
Volvo też jeżdżą z dieslami VAGa i to już od czasów dwusetki.. i też się za nimi często ciągnie chmura dymu :)
Miś pisze:Jeżeli faktycznie ten wzór będzie stosowany do wyliczenia akcyzy to moim zdaniem uderza on tylko w pasjonatów dużych silników. Nic poza tym!

I nie atakujcie mnie, że bronię zamierzenia rządu... ja tylko analizuje wzór mając na uwadze co chcieli uzyskać jego autorzy!
Chcieli ukrócić zaniżanie akcyzy i połechtać Unię jak to się bronimy przed starymi autami z wielkimi nieeko motorami, co by to Unia nie sprzeciwiła się wprowadzeniu zmian.
0 x
Polecali zakup BMW, to się skusiłem
Awatar użytkownika
Miś
Posty: 758
Rejestracja: 11 lipca 2016, 20:40
Lokalizacja: Kalisz, UK

Re: "Dobra zmiana" - akcyza 2017

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Miś »

Mareek pisze: Chcieli ukrócić zaniżanie akcyzy i połechtać Unię jak to się bronimy przed starymi autami z wielkimi nieeko motorami, co by to Unia nie sprzeciwiła się wprowadzeniu zmian.
Sytuacji kiedy akcyza była bezpośrednio związana z ceną wpisana na fakturze faktycznie może być mniej. Ostatecznie spowoduje to wzrost ceny ostatecznej auta... bo "importer" będzie musiał zapłacić pełna wartość akcyzy.

A mi się wydaje, że jedyne co chcieli to załatać dziurę która wynikła z programów typu "plus".
Niestety możemy się spodziewać kolejnych takich pomysłów.
0 x
Awatar użytkownika
Mareek
Posty: 2010
Rejestracja: 01 października 2014, 13:33
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: "Dobra zmiana" - akcyza 2017

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareek »

Miś pisze:Jeżeli faktycznie ten wzór będzie stosowany do wyliczenia akcyzy to moim zdaniem uderza on tylko w pasjonatów dużych silników. Nic poza tym!
Są też plusy. Znacznie stanieją nowe auta z motorami poniżej 4L. Wiele osób, będzie z tego zadowolonych
0 x
Polecali zakup BMW, to się skusiłem
Awatar użytkownika
Miś
Posty: 758
Rejestracja: 11 lipca 2016, 20:40
Lokalizacja: Kalisz, UK

Re: "Dobra zmiana" - akcyza 2017

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Miś »

Ważne żeby te "plusy" nie przysłoniły nam minusów.

Jest też druga strona...
skoro poprzednicy nam ciągle tłukli do łbów ze Państwa na nic nie stać... podnosili podatki, podnieśli wiek emerytalny to wszyscy w to uwierzyli. Może prawda jest zupełnie inna... może właśnie Państwo stać na to wszystko co nam oferują... na "dobrą zmianę".

Tylko szkoda, że nie korzystamy z doświadczeń innych krajów, w których wysoki socjal spowodował wysyp nierobów i lenistwa!
0 x
Awatar użytkownika
Mataj
Posty: 180
Rejestracja: 30 lipca 2015, 22:07

Re: "Dobra zmiana" - akcyza 2017

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mataj »

Polska aby być bogata jak zachód nie powinna robić tego co zachód tylko to co zachód robił aby być bogaty.

Cytat nie mój.

Starannie wydziergane na Tapatalku.
1 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: "Dobra zmiana" - akcyza 2017

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
ODPOWIEDZ