Migomat

Wszystko, co nie jest związane z tematyką pozostałych for
takijedenkuba
Posty: 1750
Rejestracja: 01 października 2014, 22:24
Lokalizacja: Ustrzyki D. Zielonka Warszawa Iława

Re: Migomat

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: takijedenkuba »

Tak jest.
Migomat do spawania blach i rur w zupełności ci wystarczy.
0 x
Awatar użytkownika
knefel
Posty: 346
Rejestracja: 21 marca 2016, 19:06
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Migomat

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: knefel »

też mi sie tak właśnie wydaje
teraz tylko zostaje pytanie czy sie zaprzyjaźnić z providentem i kupić bestera czy zaryzykować i kupić za troche ponad połowe ceny tego kraft@dele z drugiego linka , po zdjęciach wygląda ok , przewody na przyłączach , podajnik metalowy , no i ma jakieś ultra nowoczesne IGBT
ma ktoś takiego sprzęta ? opinie też ma niby ok
co to znaczy jak migomat jest inwerterem ? :oops:
0 x
takijedenkuba
Posty: 1750
Rejestracja: 01 października 2014, 22:24
Lokalizacja: Ustrzyki D. Zielonka Warszawa Iława

Re: Migomat

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: takijedenkuba »

0 x
Awatar użytkownika
kemizo
Posty: 620
Rejestracja: 01 października 2014, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Migomat

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kemizo »

Kupowałem za 1600 w casto także prawie jest do 1500 ;) tyle że jeszcze reduktor, butla, drut i maska. Największą wadą jest 4 stopniowa regulacja prądu, czasami 1 jest za mało a 2 za dużo. Poza tym to też chinol i ponoć ma aluminiowe uzwojenie ale przynajmniej jest dostęp do części, serwisu itp. Też się wahałem pomiędzy rożnymi spawarkami ale przekonała mnie wizyta u naszych tłumikarzy którzy jadą na takiej samej cały dzień codziennie i bardzo dobrze się o niej wypowiadali.
0 x
takijedenkuba
Posty: 1750
Rejestracja: 01 października 2014, 22:24
Lokalizacja: Ustrzyki D. Zielonka Warszawa Iława

Re: Migomat

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: takijedenkuba »

Zaletą inwenterowych spawarek, w porównaniu z transformatorowymi jest płynna regulacja natężenia prądu, fakt, oraz waga urządzenia. Trzeba jednak wziąć pod uwagę że nie nosimy go ze sobą przy pracy, stoi zwykle w jednym miejscu więc waga schodzi na margines. Łatwo jest też się domyśleć że aluminiowe uzwojenie transformatora ma zmniejszyć wagę spawarki i sprzyjać lepszemu odprowadzaniu ciepła z uzwojenia, to są istotne właściwości.
Biorąc pod uwagę że spawarka będzie pracować amatorsko, hobbystycznie , nie sugerowałbym się takimi szczegółami i poszedłbym po prostu migomat, jeśli jest wybór pomiędzy inwenterem i transformatorem to brałbym inwenterowy.
0 x
ODPOWIEDZ