VolvoRWD.pl - tu się witamy :)

Tu możesz napisać swoje uwagi do forum albo zapytać o jego funkcjonowanie
OLB
Posty: 80
Rejestracja: 18 lipca 2018, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: VolvoRWD.pl - tu się witamy :)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OLB »

Cześć,

Mam na imię Bartek. Po trwającym osiem lat pełnym miłości i wierności małżeństwie, musiałem niestety pożegnać swoją ukochaną Hanię, która oddała swoje życie aby uratować moje. Motoryzacyjna część mojego serca pękła i rozleciała się wtedy na miliony maleńkim fragmentów. Wciąż zdarza mi się uronić za nią łzę.

Tęsknota, wierność i wdzięczność to jedno, ale coraz bardziej dokuczający brak własnego środka transportu to drugie. Gdy siniaki zeszły, a otarcia zabliźniły, zacząłem szukać następcy dla Hanny. Warunków było kilka:
- auto nieoczywiste, niekoniecznie nietuzinkowe, ale na pewno z potencjałem na head-turnera,
- w miarę bezawaryjne,
- bezpieczne,
- do 20 tysięcy złotych;

Poszukiwania zacząłem od próby spełnienia nastoletnich marzeń - W123, najlepiej w kolorze kremowym, najlepiej coupe, najlepiej wersja USA, z beżową skórą, koniecznie z klimatyzacją.
Sytuacja rynkowa szybko jednak zweryfikowała moje oczekiwania, a definitywnie poszukiwania "Beczki" zakończyło odwoływanie w ostatniej chwili wyjazdu na drugi koniec Polski po "W123 w wersji USA, od fana marki", kiedy ów fan o godzinie 23 (wyjazd miał być o 6 rano) przypomniał sobie, że w sumie to on tam parę rzeczy blacharskich zrobił, i abym nie był rozczarowany wysłał mi zdjęcia sprzed remontu. Dziura na dziurze. Wszędzie. Budżet w tym wypadku miał być przekroczony o kilka tysięcy złotych.
Trzy miesiące spędzone z serwisami aukcyjnymi, ofertowymi, itd. oraz hasłem W123 zostały zakończone niepowodzeniem.

Następnie pojawił się pomysł zwany W124, wszakże auto młodsze, więc też na pewno tańsze. Co więcej, W124 nigdy specjalnie mi się nie podobało, z tego też powodu podświadomie obniżyłem budżet - do 15 tysięcy złotych. Okazało się jednak, że w tej cenie... to w sumie to samo, co za 25 tysięcy przy poszukiwaniach Beczki. Albo goło i wesoło, albo bardzo szemrane opisy stanu pojazdów.

Zarzuciłem poszukiwania. Była połowa maja.

Dwa tygodnie temu, powróciłem do nich, choć bez żadnych oczekiwań. Brak auta doskwierał mi coraz bardziej, więc pomyślałem: trudno, niech się dzieje co chce, wezmę coś młodego, niekoniecznie super-wytrzymałego, ale niech przynajmniej sprawia mi minimum radości. Budżet: do 10 tysięcy złotych ;).

Umówiłem się z osobą z mojej okolicy, która przyprowadziła ze sobą przepiękną Hondę Accord trzeciej generacji w wersji Aerodeck. Podnoszone światła - marzenie mojego dzieciństwa, - szyberdach, zadbana w środku, sportowa, choć kanciasta sylwetka, no i ta zwariowana klapa bagażnika. Auto niepiękne, ale zdecydowanie mające "to coś". Obok "tego czegoś", niestety, auto miało bardzo dużo problemów blacharskich. Kolega, z którym oglądałem auto, a który sprowadza i remontuje wiele pojazdów zabytkowych, powiedział po pobieżnej inspekcji: nie pakuj się w to. Nie dość, że pół auta trzeba załatać, to jeszcze dostępność części zamiennych jest prawie żadna.

Znowu, zostałem z niczym.

Następnego dnia przypomniało mi się jednak, że właściciel owej Hondy wspomniał - zapytany dlaczego auto sprzedaje - że posiada jeszcze Volvo 240, które w sumie jest samochodem-marzeniem, bo jest wielkie, bezpieczne, bezawaryjne a w dodatku po prostu je kocha.

Słyszałem dotąd o Volvo 940. 740. V40. V70. Ale 240? Szybkie googlowanie, szybkie przejrzenie ofert i...

Znalazłem. Auto (prawie) bezawaryjne. Prawie klasyk. Bezpieczne. Wyjątkowo nieoczywiste. W pośrednim budżecie.

Teraz tylko znaleźć jakiś egzemplarz...

Pozdrowienia!
Ostatnio zmieniony 18 lipca 2018, 20:56 przez OLB, łącznie zmieniany 1 raz.
1 x
Awatar użytkownika
clarksontop
Posty: 887
Rejestracja: 05 stycznia 2015, 22:28
Lokalizacja: KRA

Re: VolvoRWD.pl - tu się witamy :)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: clarksontop »

Witaj
I trzymamy kciuki za dobry egzemplarz
0 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: VolvoRWD.pl - tu się witamy :)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

Powitać spod Poznania!
Nasz kolega z Poznania sprzedaje piękne 965. Zerknij na forum volvo na Facebook.
0 x
OLB
Posty: 80
Rejestracja: 18 lipca 2018, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: VolvoRWD.pl - tu się witamy :)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OLB »

Dobry wieczór!

Wielkie dzięki, ale 965 mnie nie interesuje, jedynie 240 mi się podoba...
0 x
xjtdi
Posty: 1065
Rejestracja: 31 października 2016, 13:48

Re: VolvoRWD.pl - tu się witamy :)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: xjtdi »

OLB pisze:Dobry wieczór!

Wielkie dzięki, ale 965 mnie nie interesuje, jedynie 240 mi się podoba...
Witam, coś mi się wydaje, że w temacie 240 też życie zweryfikuje Twoje oczekiwania. Moja rada, popatrz w kierunku modelu 740 sedan/kombi lub 940 w wersji kombi. Tych aut jest jeszcze trochę na rynku i przy odrobinie cierpliwości można jeszcze coś sensownego wyszukać za normalne pieniądze. Mechanicznie 240, 740 i 940 to prawie to samo, 965 to też piękne auto ale jednak znacznie bardziej skomplikowane zawieszenie i silnik.
Druga kwestia to zabezpieczenie antykorozyjne a te w modelu 740 po 1988roku i w 940 było o wiele lepsze niż w serii 2xx tak więc szanse na kupienie auta które nie przypomina samochodu Freda Flinstona są znacznie większe ;-)
Trzecia kwestia to podaż części nowych i używanych, pod tym względem też wszystko przemawia za wybraniem czegoś z serii 740/940.
0 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: VolvoRWD.pl - tu się witamy :)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

Pierwszy na liście. Fajne gadżety :)

https://www.blocket.se/ystad/Volvo_244_ ... ca=1_8&w=3
0 x
Awatar użytkownika
marcinGT
Posty: 104
Rejestracja: 05 lutego 2017, 14:23
Lokalizacja: PGN

Re: VolvoRWD.pl - tu się witamy :)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marcinGT »

Ja bym wcale kolegi nie zniechęcał do 240. Sam przeszedłem podobne rozterki - najpierw poszukiwania W123, które kiedy już znalazłem satysfakcjonujący egzemplarz spełzły na niczym, przez znacznie przekroczony budżet. Teraz mam dzięki Dominowi wymarzoną dwusetę. Osobiście jednak najbardziej mnie ciągnęło do Volvo 240 - wszak 19 lat produkcji i niezawodność godna "beczki" to są godne argumenty. Z tym, że nie wiem czy po prostu prościej nie będzie poszukać czegoś poza granicami Polski. Tych aut jednak wyprodukowano prawie 3 miliony, a po Skandynawii do dziś jeździ ich naprawdę sporo.
0 x
OLB
Posty: 80
Rejestracja: 18 lipca 2018, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: VolvoRWD.pl - tu się witamy :)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OLB »

@endriugto - wow, ale bolid! Tylko z jakim silnikiem to-to, bo ilość KM nie pasuje do żadnego z wypustów B21? No i trochę daleko.. :) ale cena świetna! Tylko ten brak wspomagania..

@marcinGT - wielkie dzięki za tchnięcie nadziei, bo xjtdi trochę mnie zmartwił, i powoli zacząłem dochodzić do wniosku, że moją motoryzacyjną przyszłość będzie stanowić Passeratti albo Avensis c. 2004... Co do poszukiwań poza granicami, to spoglądałem póki co wyłącznie na mobile.de. Poprzednie auto kupiłem w Berlinie, i była to motoryzacyjna wycieczka życia ;). Skandynawia to trochę jednak daleko (głównie psychologicznie - przeprawa przez Bałtyk), ale niczego nie wykluczam - zwłaszcza, jeśli ktoś mógłby mnie wspomóc poradą albo dwiema.
Swoją drogą, to widziałem wątek o Twojej 240-tce, relację z Bałkanów, i ucieszyłem się bardzo - bo bardzo podobną trasę mam w głowie sam dla mojego przyszłego auta.

Dzięki!
0 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: VolvoRWD.pl - tu się witamy :)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

OLB pisze:@endriugto - wow, ale bolid! Tylko z jakim silnikiem to-to, bo ilość KM nie pasuje do żadnego z wypustów B21? No i trochę daleko.. :) ale cena świetna! Tylko ten brak wspomagania..

@marcinGT - wielkie dzięki za tchnięcie nadziei, bo xjtdi trochę mnie zmartwił, i powoli zacząłem dochodzić do wniosku, że moją motoryzacyjną przyszłość będzie stanowić Passeratti albo Avensis c. 2004... Co do poszukiwań poza granicami, to spoglądałem póki co wyłącznie na mobile.de. Poprzednie auto kupiłem w Berlinie, i była to motoryzacyjna wycieczka życia ;). Skandynawia to trochę jednak daleko (głównie psychologicznie - przeprawa przez Bałtyk), ale niczego nie wykluczam - zwłaszcza, jeśli ktoś mógłby mnie wspomóc poradą albo dwiema.
Swoją drogą, to widziałem wątek o Twojej 240-tce, relację z Bałkanów, i ucieszyłem się bardzo - bo bardzo podobną trasę mam w głowie sam dla mojego przyszłego auta.

Dzięki!
Zerknij sobie jeszcze do Holandii. Tam jeździ baaardzo dużo starszych volvo.
https://www.marktplaats.nl/c/auto-s/c91.html
0 x
OLB
Posty: 80
Rejestracja: 18 lipca 2018, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: VolvoRWD.pl - tu się witamy :)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OLB »

Dzięki, Holandia wygląda rzeczywiście obiecująco!

A czy widzieliście ostatnio coś ciekawego w kombi z 240/740/940 w Polsce? Xjtdi namawia mnie do tych dwóch ostatnich, ja powoli pękam, jednak w popularnych polskich serwisach sprzedażowych jest taka padaka, że przykro patrzeć...
endriugto pisze:Zeuropeizowany amerykanin :(

http://www.gieldaklasykow.pl/volvo-240- ... -warszawa/
Swoją drogą, pomimo europeizacji, nawet nieźle to wygląda - choć nie kombi.
0 x
ODPOWIEDZ