Propozycje rozwiązań na forum

Tu możesz napisać swoje uwagi do forum albo zapytać o jego funkcjonowanie
rootolf
Posty: 71
Rejestracja: 02 października 2014, 21:37
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Re: Propozycje rozwiązań na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rootolf »

dom?n pisze:OK, teraz rozumiem. Czy zaawansowana szukajka byłaby jakimś substytutem?
(...)


Wątpię, każdy inaczej nazwie swój problem, np: "Puka przy ruszaniu" - co może oznaczać luz na wale (sprawy silnikowe), albo pukanie w zawieszeniu (nadwozie).
Dopóki masz kilaset postów jeszcze da się to wszystko przejrzeć, przy kilku tysiącach będzie jeden wielki kocioł.
Jeżeli zrobisz zaawansowaną szukajkę to mniej obeznani będą mieli kłopot z ułożeniem zapytania (używanie operatorów logicznych), do tego dla szukajki "wał" i "wal" (bez polskich liter) to dwie różne sprawy, człowiek się połapie o co chodzi.
0 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Propozycje rozwiązań na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Jedyna rzecz do której mam wątpliwość w tym podanym przypadku, to fakt, że jak coś puka i nie wiesz o co chodzi to nie wiesz też gdzie to wklepać. Puka z tyłu, a czy to jest krzyżak wału czy padnięty amortyzator to już nie wiadomo i po to pisze się pytanie na forum ;)

Techniczne działy na Volvoforum są podzielone tylko na modele i chyba jako-tako to funkcjonuje. Mógłbym np. pilnować tytułowania takich wątków żeby były stosunkowo przejrzyste.

Jak rozdzielić tematy na działy? Silnik i napęd / Zawieszenie / Elektryka / Pozostałe ?
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
takijedenkuba
Posty: 1750
Rejestracja: 01 października 2014, 22:24
Lokalizacja: Ustrzyki D. Zielonka Warszawa Iława

Re: Propozycje rozwiązań na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: takijedenkuba »

Nie dostaję powiadomień na maila o tym że np jest wpis w dziale który obserwuję.
Mam coś kliknąć ? :mrgreen:
0 x
rootolf
Posty: 71
Rejestracja: 02 października 2014, 21:37
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Re: Propozycje rozwiązań na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rootolf »

dom?n pisze:Jedyna rzecz do której mam wątpliwość w tym podanym przypadku, to fakt, że jak coś puka i nie wiesz o co chodzi to nie wiesz też gdzie to wklepać. Puka z tyłu, a czy to jest krzyżak wału czy padnięty amortyzator to już nie wiadomo i po to pisze się pytanie na forum ;)

Techniczne działy na Volvoforum są podzielone tylko na modele i chyba jako-tako to funkcjonuje. Mógłbym np. pilnować tytułowania takich wątków żeby były stosunkowo przejrzyste.

Jak rozdzielić tematy na działy? Silnik i napęd / Zawieszenie / Elektryka / Pozostałe ?


Jeżeli wyjaśni się co puka, to moderator przenosi to do odpowiedniego działu.
Możesz zobaczyć jak to jest na xtzclub.pl, co prawda to motocykle, ale działa elegancko.
0 x
Awatar użytkownika
Mareek
Posty: 2010
Rejestracja: 01 października 2014, 13:33
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: Propozycje rozwiązań na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareek »

W wolnej chwili można by zerknąć na funkcje URL widoczną nad oknem gdzie piszemy odpowiedź czy nowy temat. Generalnie na forach bangla to w ten sposób, że wklejamy link i opis jaki ma być widoczny w poście przenoszący do linku. U nas na razie jest sam link. Nic pilnego także :mrgreen:
0 x
Polecali zakup BMW, to się skusiłem
takijedenkuba
Posty: 1750
Rejestracja: 01 października 2014, 22:24
Lokalizacja: Ustrzyki D. Zielonka Warszawa Iława

Re: Propozycje rozwiązań na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: takijedenkuba »

W ogólnym, na głównej stronie viewforum.php?f=7
Przepraszam ale muszę to napisać, słowo "Spoty" działa na mnie jak płachta na byka i nie kojarzy się z niczym innym jak tylko z poceniem się lub gwarą typowo blokersko-dresiarską... : /
Pała mi mięknie w czterech miejscach, co 10cm i od razu mnie chce mi się jechać na "Spot"
Wolałbym normalnie pojechać na "Spotkanie" przynajmniej na stronie głównej.
Jestem zbokiem :idea:
0 x
Awatar użytkownika
kalor
Posty: 263
Rejestracja: 03 października 2014, 09:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Propozycje rozwiązań na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kalor »

takijedenkuba pisze:W ogólnym, na głównej stronie viewforum.php?f=7
Przepraszam ale muszę to napisać, słowo "Spoty" działa na mnie jak płachta na byka i nie kojarzy się z niczym innym jak tylko z poceniem się lub gwarą typowo blokersko-dresiarską... : /
Pała mi mięknie w czterech miejscach, co 10cm i od razu mnie chce mi się jechać na "Spot"
Wolałbym normalnie pojechać na "Spotkanie" przynajmniej na stronie głównej.
Jestem zbokiem :idea:


he he , mam podobnie


a odnośnie linków: czy da się ustawić na stałe, żeby kliknięcie otwierało link w nowym oknie/ karcie ?
0 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Propozycje rozwiązań na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

takijedenkuba pisze:Wolałbym normalnie pojechać na "Spotkanie" przynajmniej na stronie głównej.


Zmienię to, bo też miałem wątpliwości.

kalor pisze:a odnośnie linków: czy da się ustawić na stałe, żeby kliknięcie otwierało link w nowym oknie/ karcie ?


Jest to na liście rzeczy do zrobienia, tylko nie mam na to na razie czasu. Przyszły tydzień to realna data kiedy będę mógł dalej siedzieć nad zmianami i poprawkami.
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
takijedenkuba
Posty: 1750
Rejestracja: 01 października 2014, 22:24
Lokalizacja: Ustrzyki D. Zielonka Warszawa Iława

Re: Propozycje rozwiązań na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: takijedenkuba »

ok
Ostatnio zmieniony 15 października 2014, 08:22 przez takijedenkuba, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x
Awatar użytkownika
DarthVader
Posty: 197
Rejestracja: 21 października 2014, 12:26
Lokalizacja: GA

Re: Propozycje rozwiązań na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DarthVader »

Forum działa na Tapatalku? Bo jakoś niemoge znaleźć
0 x
760 GLE D24T
ODPOWIEDZ