Propozycje rozwiązań na forum

Tu możesz napisać swoje uwagi do forum albo zapytać o jego funkcjonowanie
rootolf
Posty: 71
Rejestracja: 02 października 2014, 21:37
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Propozycje rozwiązań na forum

Postautor: rootolf » 03 października 2014, 11:34

Ponieważ dom?n jest spokojnym człowiekiem i może nie uda się zarobić od razu bana jak na poprzednim forum, to spróbuje coś wtrącić:
1. regulamin powinien być jeden, wyświetlać się przy akceptacji podczas zakładania konta. Ten wyświetlany w każdym forum jest IMO niepotrzebny, umieścić w jednym temacie w Regulamin i spokój.
2. forum "techniczne" podzielić na kategorie "nadwozie", " silnik", etc
3. rozważyć podział na 2xx, 7xx, 9xx, z tego powodu, że jeżeli interesuję się tylko serią 2xx, to nie będę musiał przekopywać się przez górę postów dotyczących innych modeli.
4. zrobić "forum" jako podstronę, a w domenie volvorwd.pl zrobić stronę z fiszkami, artykułami, etc

Zgodnie z Kodeksem Postępowania Administracyjnego. Administrator ma 30 dni na odpowiedź ;)
0 x

Awatar użytkownika
kemizo
Posty: 620
Rejestracja: 01 października 2014, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Propozycje rozwiązań na forum

Postautor: kemizo » 03 października 2014, 12:35

1. Faktycznie na razie regulaminy trochę terroryzują działy ale jak zacznie przybywać tematów to może nie będzie to tak widoczne - można by to rozważyć w każdym bądź razie.
2 i 3. Dzieliłbyś wszystkie działy na różne serie ? bo np. technicznie wszyscy mamy mniej więcej to samo a podział może spowodować , że ludzie znający odpowiedz na twoje pytanie nie podpowiedzą bo się interesują tylko konkretną serią i nie wchodzą w inne działy.
4. Zastanawiałem nad tym i bardziej zrobiłbym osobny dział z jakimiś artykułami, prospektami itp aniżeli taką stronę muzeum jaka działała jakiś czas temu pod adresem volvo244.pl

Od siebie jeszcze podrzucę do rozważenia - "Modyfikacje osiągów" - jakoś mi to zdanie nie leży, w sensie wiem o co chodzi ale chyba poprawa osiągów jest wynikiem modyfikacji podzespołów?
0 x

swital
Posty: 406
Rejestracja: 02 października 2014, 19:27
Lokalizacja: Płock

Re: Propozycje rozwiązań na forum

Postautor: swital » 03 października 2014, 12:37

Myślę, że nie ma potrzeby podziału 200, 700, 900, ponieważ przy zakładaniu tematu wybiera się prefiks, o którą serię chodzi.
Ze swojej strony proponuję podwiesić temat ze schematami, prospektami i greenbookami, taki jak był na poprzednim forum.
0 x
2x 480,744 USA Turbo,744 USA,850 T-5R,245 USA D24T+IC+, 945, 2x 440, 855 eR, V70 heico

rootolf
Posty: 71
Rejestracja: 02 października 2014, 21:37
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Re: Propozycje rozwiązań na forum

Postautor: rootolf » 03 października 2014, 12:54

kemizo pisze:1. Faktycznie na razie regulaminy trochę terroryzują działy ale jak zacznie przybywać tematów to może nie będzie to tak widoczne - można by to rozważyć w każdym bądź razie.
2 i 3. Dzieliłbyś wszystkie działy na różne serie ? bo np. technicznie wszyscy mamy mniej więcej to samo a podział może spowodować , że ludzie znający odpowiedz na twoje pytanie nie podpowiedzą bo się interesują tylko konkretną serią i nie wchodzą w inne działy.
4. Zastanawiałem nad tym i bardziej zrobiłbym osobny dział z jakimiś artykułami, prospektami itp aniżeli taką stronę muzeum jaka działała jakiś czas temu pod adresem volvo244.pl

Od siebie jeszcze podrzucę do rozważenia - "Modyfikacje osiągów" - jakoś mi to zdanie nie leży, w sensie wiem o co chodzi ale chyba poprawa osiągów jest wynikiem modyfikacji podzespołów?


ad1. nie chodzi o terroryzowanie, ale o spójność. Póki jest wszystko okej to nikt o tym nie pamięta, ale jak ktoś zacznie rozrabiać, to który regulamin trzeba stosować?, później zaczynają się przepychanki.
ad2 i 3. faktycznie można wybierać prefix, więc będzie w miarę przejrzyście, ew można sobie przefiltrować wyniki. Podzieliłbym to tylko na kategorię, żeby nie wrzucać wszystkiego do jednego worka.
ad4. chodziło mi bardziej o wizytówkę forum, że witamy, że kochamy volvo, blablabla ;) Wchodzisz i wiesz czego się spodziewać, jaka jest tematyka, etc.
0 x

swital
Posty: 406
Rejestracja: 02 października 2014, 19:27
Lokalizacja: Płock

Re: Propozycje rozwiązań na forum

Postautor: swital » 03 października 2014, 13:05

Jeszcze zauważyłem, że nie działa opcja "zapamiętaj mnie" mimo że zaptaszkowałem ją to za każdym razem muszę się logować
0 x
2x 480,744 USA Turbo,744 USA,850 T-5R,245 USA D24T+IC+, 945, 2x 440, 855 eR, V70 heico

Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3035
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Propozycje rozwiązań na forum

Postautor: dom?n » 03 października 2014, 14:47

rootolf pisze:Ponieważ dom?n jest spokojnym człowiekiem i może nie uda się zarobić od razu bana jak na poprzednim forum, to spróbuje coś wtrącić:
1. regulamin powinien być jeden, wyświetlać się przy akceptacji podczas zakładania konta. Ten wyświetlany w każdym forum jest IMO niepotrzebny, umieścić w jednym temacie w Regulamin i spokój.


Regulamin Giełdy jest na tyle inny niż na znanych mi forach, że wolę żeby wyświetlał się tam podświetlony (prawie nikt tego nie nigdy nie czyta, a są tam istotne punkty jak np. zniżka dla forumowiczów ;) ).

Regulamin Recenzji Sprzedawców tak naprawdę ma służyć zaprowadzeniu absolutnego terroru i globalnej dominacji - po to, żeby był tam porządek i w miarę obiektywna zawartość.

Główny regulamin odkleję ze wszystkich for, w sumie racja.

2. forum "techniczne" podzielić na kategorie "nadwozie", " silnik", etc


Chciałem zaimportować formułę z Turbobricks, bo wydaje mi się skuteczna - tam jest podział na jedno forum dla wszystkich czynności w granicach fabrycznych, i drugie forum służące przekraczaniu tych fabrycznych rozwiązań. Dodałem do tego prefiksy żeby było przejrzyście.

Ponieważ tylnonapędowe Volva to tak naprawdę jedna platforma w różnych opakowaniach ;) , to prościej nie dzielić tego na działy, bo to poprowadzi do sytuacji gdzie w czterech różnych miejscach będą te same opowieści o jednym B230F. Tutaj jednak rodzi się pytanie:

kemizo pisze:Od siebie jeszcze podrzucę do rozważenia - "Modyfikacje osiągów" - jakoś mi to zdanie nie leży, w sensie wiem o co chodzi ale chyba poprawa osiągów jest wynikiem modyfikacji podzespołów?


Słowo "performance" tłumaczone na polski za żadne skarby nie chce mi się ładnie przetłumaczyć. Chętnie usłyszę dobre propozycje :)

rootolf pisze:3. rozważyć podział na 2xx, 7xx, 9xx, z tego powodu, że jeżeli interesuję się tylko serią 2xx, to nie będę musiał przekopywać się przez górę postów dotyczących innych modeli.


Są prefiksy i temu mają służyć. Są obowiązkowe przy zakładaniu tematu w Dziale Technicznym i Giełdzie.

4. zrobić "forum" jako podstronę, a w domenie volvorwd.pl zrobić stronę z fiszkami, artykułami, etc


Tylko co tam włożyć? Greenbooki? Schematy elektryczne? Mamy K-Jet.org i wolę obciążać ich serwer ;) Prospekty reklamowe? Tu będzie kłopot z prawami autorskimi.

Ponieważ niezarejestrowani użyszkodnicy forum widzą całą treść forum (oprócz giełdy) to chyba poradzą sobie z ogarnięciem tematyki forum.

ad1. nie chodzi o terroryzowanie, ale o spójność. Póki jest wszystko okej to nikt o tym nie pamięta, ale jak ktoś zacznie rozrabiać, to który regulamin trzeba stosować?, później zaczynają się przepychanki.


W głównym regulaminie jest zapis że jego uzupełnieniem są regulaminy działów. Poza tym treść wszystkich jest chyba na tyle spójna, że nic się tam nie znosi nawzajem.

Zgodnie z Kodeksem Postępowania Administracyjnego. Administrator ma 30 dni na odpowiedź ;)


Zaraz wpiszę w regulamin podpunkt o zniesieniu tej zasady :mrgreen:

swital pisze:Jeszcze zauważyłem, że nie działa opcja "zapamiętaj mnie" mimo że zaptaszkowałem ją to za każdym razem muszę się logować


U mnie też, poprawię to.
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą

re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D

rootolf
Posty: 71
Rejestracja: 02 października 2014, 21:37
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Re: Propozycje rozwiązań na forum

Postautor: rootolf » 03 października 2014, 16:02

dom?n pisze:
rootolf pisze:
2. forum "techniczne" podzielić na kategorie "nadwozie", " silnik", etc


Chciałem zaimportować formułę z Turbobricks, bo wydaje mi się skuteczna - tam jest podział na jedno forum dla wszystkich czynności w granicach fabrycznych, i drugie forum służące przekraczaniu tych fabrycznych rozwiązań. Dodałem do tego prefiksy żeby było przejrzyście.

Ponieważ tylnonapędowe Volva to tak naprawdę jedna platforma w różnych opakowaniach ;) , to prościej nie dzielić tego na działy, bo to poprowadzi do sytuacji gdzie w czterech różnych miejscach będą te same opowieści o jednym B230F.


Żebyśmy się zrozumieli:
w tym punkcie nie chodzi mi o podział na modele (2xx,7xx,9xx) tylko na kategorie.
Jeżeli nie chce mi odpalić silnik, to nie muszę przedzierać się przez informacje o blachach, sprzęgle, hamulcach, tylko czytam posty z działu "silnik" i w dziale np "sprawy silnikowe" będą już wszystkie platformy 2x, 7x, 9x.
0 x

Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3035
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Propozycje rozwiązań na forum

Postautor: dom?n » 03 października 2014, 16:30

OK, teraz rozumiem. Czy zaawansowana szukajka byłaby jakimś substytutem?

Zmieniłem ustawienia ciastek, jeśli nadal Was nie zapamiętuje i logujecie się automatycznie to dajcie znać - u mnie jest ok.
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą

re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D

takijedenkuba
Posty: 1750
Rejestracja: 01 października 2014, 22:24
Lokalizacja: Ustrzyki D. Zielonka Warszawa Iława

Re: Propozycje rozwiązań na forum

Postautor: takijedenkuba » 03 października 2014, 16:44

dom?n pisze:Zmieniłem ustawienia ciastek, jeśli nadal Was nie zapamiętuje i logujecie się automatycznie to dajcie znać - u mnie jest ok.


Mnie nie pamięta, po każdym wyjściu z forum muszę logować się od nowa.
0 x

Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3035
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Propozycje rozwiązań na forum

Postautor: dom?n » 03 października 2014, 18:54

Wyczyść ciasteczka w przeglądarce i sprawdź raz jeszcze. U mnie wszystko kula zawodowo :)
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą

re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości