Dodatkowe wskaźniki

Wszystko co ma poprawić albo zepsuć fabryczną konfigurację
Awatar użytkownika
Dirty Harry
Posty: 233
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 12:37
Lokalizacja: Wrocław

Dodatkowe wskaźniki

Postautor: Dirty Harry » 19 stycznia 2016, 17:27

Panowie, montował któryś z Was dodatkowe wskaźniki na słupku w 900? Chodzi o mi o podpowiedź w sprawie dobrania obudowy odpowiedniej do kąta słupka. Z tego co widziałem, to obudowy takie są oferowane do konkretnych modeli samochodów. Jak się weźmie od auta z za bardzo pochylonym słupkiem i wsadzi do Kanta, to zegary będą patrzyły w sufit.

W desce raczej nie chciałbym wiercić, a poza tym nie jestem przekonany, czy to na pewno dobrze będzie wyglądać. To co pasuje w Subaru niekoniecznie musi prezentować się fajnie w 20-letnim Volvo. Brałem też pod uwagę wpakowanie zegarów na tę półeczkę obok zapalniczki, między radiem a popielniczką: widziałem w 760 II, bardzo mi się taka dyskrecja podobała, ale po głębszym namyśle i próbach jakoś nie bardzo czuję, żebym tam miał zerkać w dół.

Co do zegarów - przewiduję wskaźnik ciśnienia dmuchania, wskaźnik temperatury oleum i może jeszcze coś?
0 x

Awatar użytkownika
Kaban
Posty: 317
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 03:22

Re: Dodatkowe wskaźniki

Postautor: Kaban » 19 stycznia 2016, 17:32

Spojrz na uniwersalne komputery pokladowe. To kawalek wyswietlacza OLED i mozna tak wieeele ciekawych rzeczy wyswietlacvod AFR, egt, boost, olej po srednie spalanie itp
Zajmuje znacznie mniej miejsca oraz ma alarmy, ktorych prozno szukac e tanich zegarach. A na zegarki trzeba szykowac pliczek banknotow, chyba ze myslaleś o AutoGałganach.

Wysłane z telefonu.
0 x
.

grzesiekosmos
Posty: 760
Rejestracja: 21 listopada 2014, 11:14

Re: Dodatkowe wskaźniki

Postautor: grzesiekosmos » 19 stycznia 2016, 18:02

Ja to bym jak Konrad napisał wyżej zastosował "uniwersalny komputer pokładowy z kawałekiem wyświetlacza OLED.Warcaby,sapera,snake,pasjansa można sobie zainstalować i zawsze jak się jedzie i nuda to pograć można a i problemów nie ma z dobraniem odpowiedniej obudowy na słupek bo są tylko oferowane pod konkretny model samochodu
0 x

Awatar użytkownika
Dirty Harry
Posty: 233
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 12:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dodatkowe wskaźniki

Postautor: Dirty Harry » 19 stycznia 2016, 19:05

No właśnie myślałem o Auto Gałganach z serii VDO Look, bo najbardziej pasuje do klimatu oryginalnych wskaźników i całego wozu. A znacie kogoś, kto tego uniwersalnego kompjutera używa w takim starym samochodzie? Najlepiej w starym Volvo? Działa, sprawdza się?
0 x

Awatar użytkownika
Kaban
Posty: 317
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 03:22

Re: Dodatkowe wskaźniki

Postautor: Kaban » 19 stycznia 2016, 20:27

W każdym będzie działał, jeśli podepniesz pod niego czujniki :D Autogauge słaby jest, szkoda kasy na tą rzeźbę... Dobre wskaźniki to Stack i w górę.

O tym piszę: http://www.reveltronics.com/pl/produkty ... ladowy-ukp
Jak dla mnie rewelacja, jednak jestem noga z kabelków więc oddawałbym to komuś do roboty...
0 x
.

Awatar użytkownika
wujek
Posty: 954
Rejestracja: 20 października 2015, 18:51
Lokalizacja: Lublin

Re: Dodatkowe wskaźniki

Postautor: wujek » 19 stycznia 2016, 22:17

http://allegro.pl/wskaznik-doladowania- ... 80461.html

mój kolega ma to w driftowozie i sobie chwali
0 x
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

16 GARAGE
'88 744+ @1,7bar

Awatar użytkownika
nckpol
Posty: 724
Rejestracja: 05 sierpnia 2015, 15:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dodatkowe wskaźniki

Postautor: nckpol » 19 stycznia 2016, 23:25

na wiosnę mam w planie ładować reveltronica do siebie - mam nawet na to fabryczne miejsce ;)

jakby co wiem kto może to w wwa szybko i za rozsądny pieniądz podłączyć ;)
0 x

Awatar użytkownika
wujek
Posty: 954
Rejestracja: 20 października 2015, 18:51
Lokalizacja: Lublin

Re: Dodatkowe wskaźniki

Postautor: wujek » 19 stycznia 2016, 23:34

Jak moje padło zacznie jeździć to też się w to wbijam.
0 x
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

16 GARAGE
'88 744+ @1,7bar

Awatar użytkownika
nckpol
Posty: 724
Rejestracja: 05 sierpnia 2015, 15:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dodatkowe wskaźniki

Postautor: nckpol » 19 stycznia 2016, 23:48

To może warto byloby pomyśleć nad jakimś grupowym zamówieniem? Przy jakiś 5 sztukach można pewnie ponegocjować ;)
0 x

Awatar użytkownika
Dirty Harry
Posty: 233
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 12:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dodatkowe wskaźniki

Postautor: Dirty Harry » 20 stycznia 2016, 00:06

Też patrzyłem na tego Reveltronica. Ale jak rozumiem dochodzi do tego jeszcze zakup wszystkich potrzebnych czujników? Tzn. doładowania, AFR, temperatury oleju i kto tam co jeszcze chce...
0 x


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości