7xx/9xx gleba tył

Wszystko co ma poprawić albo zepsuć fabryczną konfigurację
takijedenkuba
Posty: 1750
Rejestracja: 01 października 2014, 22:24
Lokalizacja: Ustrzyki D. Zielonka Warszawa Iława

Re: 7xx/9xx gleba tył

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: takijedenkuba »

Na 16" felgach z oponami w jakimś standardowym rozmiarze 205/55 jest 1,5cm od najniższego elementu auta do gleby.
Oficjalny pomiar był robiony w zeszłym roku na zlocie w Łowiczu. Na mniejszych kołach prawdopodobnie położy się na glebie.
0 x
Awatar użytkownika
wujek
Posty: 954
Rejestracja: 20 października 2015, 18:51
Lokalizacja: Lublin

Re: 7xx/9xx gleba tył

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wujek »

To wysoko nisko postawiona poprzeczka :D
0 x
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

16 GARAGE
'88 744+ @1,7bar
Beddie
Posty: 67
Rejestracja: 05 lutego 2015, 15:05
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 7xx/9xx gleba tył

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Beddie »

Wyjdę na chama ale w Bordzie mam z nowych sprężyn zdjete z przodu dwa zwoje z tyłu trzy. Może wygląda jakbym woził zimniory, ale wyważył się fajnie i z gazowymi amorami zaczął naprawdę fajnie chodzić po zakrętach. Przód jest tylko chlaśnięty, tył ma wrzucą jedną gumę w sprężynę, żeby nie dobijał zbyt brutalnie. Wygląda to tak: https://goo.gl/photos/FzfrSQDzYVprP2wd7
0 x
http://facebook.pl/krakowskie.klasyki
Kilka volvorwd & trochę innego, starego złomu ;)
takijedenkuba
Posty: 1750
Rejestracja: 01 października 2014, 22:24
Lokalizacja: Ustrzyki D. Zielonka Warszawa Iława

Re: 7xx/9xx gleba tył

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: takijedenkuba »

Beedie, z przodu sterczy, z tyłu przykurcz..
Szału nie robi.
0 x
Beddie
Posty: 67
Rejestracja: 05 lutego 2015, 15:05
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 7xx/9xx gleba tył

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Beddie »

Zależy czy robimy glebę, żeby wyglądało czy jeździło. To może nie wygląda super, ale jeździ bardzo fajnie :) Jakby przód ustawić tak jak tył to by było zdecydowanie za nisko. Już teraz regularnie muszę poprawiać wydech, przez co utwierdziłem się, że nie chce więcej wyraźnie obniżonych samochodów ;)
0 x
http://facebook.pl/krakowskie.klasyki
Kilka volvorwd & trochę innego, starego złomu ;)
Awatar użytkownika
nckpol
Posty: 724
Rejestracja: 05 sierpnia 2015, 15:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: 7xx/9xx gleba tył

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nckpol »

jedyne wyjscie przy dużej glebie to kucie od spodu aluminium przez pół auta - w poprzedniej sztuce miałem tak że całość unosiła się raptem 5 cm nad ziemią i bez aluminium cały czas była lipa - po zakuciu było już tylko szorowane no i głośniej jak się gdzieś przedzierało przez hopy/koleiny
0 x
Maczas
Posty: 222
Rejestracja: 26 stycznia 2015, 13:53

Re: 7xx/9xx gleba tył

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maczas »

Ja u siebie założyłem Jamexy -60mm przód i -40mm tył. Do tego mam gazowe amory monroła;) z przodu i serie amory na tyle...prowadzi się o niebo lepiej (PanRysiek mówi,że szybko biorę zakręty-choć ja tego nie czuję) ale niestety nie jest to już komfort cegły...coś za coś:)Myślę żeby jeszcze troche tył posadzić i dać tam lepsze amory:)jak ogarne sprawy silnikowe to myślę też o drugi stabilizatorze na tył.Oczywiście przy posadzeniu z tyłu musiałem zrobić regulowany drążek:)
0 x
kosini
Posty: 51
Rejestracja: 30 września 2016, 00:46

Re: 7xx/9xx gleba tył

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kosini »

wujek pisze:Gwint jest home made na wkładach z e30 i kicie sprężyn chyba z jakiegoś cifa (jeszcze w trakcie rzeźby). Na górze camber. Dopiero po złożeniu przodu będę mierzył tył i rzeźbił gewinde, a póki co chcę jakąś sprężynkę żeby polatać.
Cześć,

Pokażesz jakieś zdjęcia Twojego gwintu? Zabieram się za to powoli i każde zdjęcie będzie ułatwieniem. Rzeźbiłeś już może tył?

Pozdrawiam
0 x
Awatar użytkownika
saabauto
Posty: 654
Rejestracja: 02 listopada 2014, 12:16
Lokalizacja: www.naprawavolvo.pl
Kontakt:

Re: 7xx/9xx gleba tył

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: saabauto »

kosini pisze:
wujek pisze:Gwint jest home made na wkładach z e30 i kicie sprężyn chyba z jakiegoś cifa (jeszcze w trakcie rzeźby). Na górze camber. Dopiero po złożeniu przodu będę mierzył tył i rzeźbił gewinde, a póki co chcę jakąś sprężynkę żeby polatać.
Cześć,

Pokażesz jakieś zdjęcia Twojego gwintu? Zabieram się za to powoli i każde zdjęcie będzie ułatwieniem. Rzeźbiłeś już może tył?

Pozdrawiam
Gwint kompletny do 74x/94x to 3Kpln za graty plus montaż, brat właśnie kupuje do swojego wozu... zaś co kto lubi - albo niskie sprężyny, drążki twarde, stabilizator podwójny, albo gwint.

Widziałem też jeden forumowy wóz na Jamexach i gumach w sprężynach, tego nie rozumiem.

p.s. jak ktoś chce naprawdę nisko i sztywno za małą kasę - wysłać Pospringowi Jamexy, niech zrobią odpowiednio niższe, a twardsze np. tylko wtedy poduszki McPhersona cierpią...
0 x
--
pzdr. Mateusz Nowakowski vel George
http://www.naprawavolvo.pl
tel: 500 740 940
Plati
Posty: 237
Rejestracja: 12 kwietnia 2016, 20:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: 7xx/9xx gleba tył

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Plati »

3k za gwint? Gdzie? Jaki?
0 x
ODPOWIEDZ