Felgi 17" czy 18"?

Wszystko co ma poprawić albo zepsuć fabryczną konfigurację
Awatar użytkownika
Dirty Harry
Posty: 233
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 12:37
Lokalizacja: Wrocław

Felgi 17" czy 18"?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dirty Harry »

Już mnie Kemizo z Grześkiem urobili, mój mechanik dołożył swoje i przekonałem się, że dystanse nie takie straszne ;)
Co za tym idzie - przy zakupie felg 17" otwierają mi się horyzonty szersze niż tylko Polarisy, które zresztą koleżanka z pracy (MILF!) określiła, że to cyt. "takie dekle", które nie umywają się do Tethysów
:lol:

No i tu mnie naszło, czy może by czasem nie zaszaleć z felgami 18"? Stąd pytanie do Szanownych Forumowiczów: czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia w 940 z takimi kołami? Da się na tym w ogóle jeździć, czy też masa kół plus dziury w naszych drogach skutecznie wykluczają takie ekstrawagancje? 18x8J nie będą za szerokie? A jakie opony do tego dawać?
0 x
usuniety
Posty: 35
Rejestracja: 05 grudnia 2015, 20:30
Lokalizacja: Kato

Re: Felgi 17" czy 18"?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: usuniety »

Też mam ten dylemat i ja raczej pójdę w 18" :)
Mnie się widzi tak :) Co do rozmiaru opon to 215/40/18 :)
Obrazek Obrazek
0 x
Awatar użytkownika
Dirty Harry
Posty: 233
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 12:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Felgi 17" czy 18"?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dirty Harry »

215 to opona na felgę 7-calowej szerokości. Na 7,5 cala może być trochę wąsko, na 8 to już w ogóle...
0 x
Awatar użytkownika
Angie vel Pinda
Posty: 71
Rejestracja: 19 listopada 2015, 17:38

Re: Felgi 17" czy 18"?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Angie vel Pinda »

Będzie naciąg :)

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
0 x
usuniety
Posty: 35
Rejestracja: 05 grudnia 2015, 20:30
Lokalizacja: Kato

Re: Felgi 17" czy 18"?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: usuniety »

Dirty Harry pisze:215 to opona na felgę 7-calowej szerokości. Na 7,5 cala może być trochę wąsko, na 8 to już w ogóle...
w swoim drugim aucie mam 195/45 na feldze 16x8 i naciąg jest znikomy, a w zasadzie go nie ma.
z resztą każdy model opony się inaczej układa.
Obrazek Obrazek
0 x
Awatar użytkownika
Dirty Harry
Posty: 233
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 12:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Felgi 17" czy 18"?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dirty Harry »

Chodziło mi przede wszystkim o to, że felga narażona na obtarcia.
0 x
grzesiekosmos
Posty: 760
Rejestracja: 21 listopada 2014, 11:14

Re: Felgi 17" czy 18"?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzesiekosmos »

Moim skromnym zdaniem jak już chcesz robić koła i dystanse to ja bym robił dystanse pod jakiś inny rozstaw niż beznadziejne 5x108 i bym szukał jakiś fajnych felg szerokich
0 x
Awatar użytkownika
Dirty Harry
Posty: 233
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 12:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Felgi 17" czy 18"?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dirty Harry »

Jak szerokich i jak dużych? Ile tam się w ogóle do nadkoli zmieści?
0 x
grzesiekosmos
Posty: 760
Rejestracja: 21 listopada 2014, 11:14

Re: Felgi 17" czy 18"?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzesiekosmos »

Wielkość to już jaka ci się podoba a szerokość z 9j by było już spoko.Wszystko zależy jak to ma stać nisko żeby dobrze wyglądało.Na samych jamexach bez kombinowania będzie nadal koza

Dirty Harry pisze:Chodziło mi przede wszystkim o to, że felga narażona na obtarcia.
- Ja mam balon opony na tym padle i 2 dni temu zawracałem tak myślałem że nie wyrobie się ale że leje ciepłym moczem na to auto przywaliłem w krawężnik i z 8cm rantu zjechałem z feligi ale za to ładny krawężnik złoty teraz jest :mrgreen:
0 x
Rafies
Posty: 116
Rejestracja: 03 stycznia 2015, 12:44

Re: Felgi 17" czy 18"?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafies »

grzesiekosmos pisze:Moim skromnym zdaniem jak już chcesz robić koła i dystanse to ja bym robił dystanse pod jakiś inny rozstaw niż beznadziejne 5x108 i bym szukał jakiś fajnych felg szerokich
Fajne szerokie felgi nie będą miały wystarczająco dużego ET żeby wejść na dystans i jeszcze zmieścić się w nadkolu, a jak będą miały wystarczająco duże ET to nie będą fajne i szerokie :lol:
Dirty Harry pisze:Jak szerokich i jak dużych? Ile tam się w ogóle do nadkoli zmieści?
Generalnie się przyjęło że na przód 8,5j et6 - 13 - ograniczeniem jest kolumna (obudowa amortyzatora) ja mam naciętą i włożone 9j et12, ale przechodzę na 9j et8 żeby wyjść z dystansów
Tył jest luźnym tematem, 9j na miękko wchodzi et13 jeszcze jest luz w nadkolu, 10j et20 chyba gdzieś w internecie widziałem
0 x
ODPOWIEDZ