Felgi 17" czy 18"?

Wszystko co ma poprawić albo zepsuć fabryczną konfigurację
grzesiekosmos
Posty: 760
Rejestracja: 21 listopada 2014, 11:14

Re: Felgi 17" czy 18"?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzesiekosmos »

Rafies pisze:Fajne szerokie felgi nie będą miały wystarczająco dużego ET żeby wejść na dystans i jeszcze zmieścić się w nadkolu, a jak będą miały wystarczająco duże ET to nie będą fajne i szerokie
- I póżniej czytają ludzie takie głupoty i jeżdzą na tych 15" seryjnych bo przecież się nie da... :lol:
0 x
Awatar użytkownika
Dirty Harry
Posty: 233
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 12:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Felgi 17" czy 18"?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dirty Harry »

Dobra, czyli już wiem że zmieści się duuuża szerokość :mrgreen:

A jak się jeździ, skręca, przyspiesza, manewruje przy parkowaniu, itp. rzeczy robi na oponach szerszych niż powiedzmy 215?
0 x
takijedenkuba
Posty: 1750
Rejestracja: 01 października 2014, 22:24
Lokalizacja: Ustrzyki D. Zielonka Warszawa Iława

Re: Felgi 17" czy 18"?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: takijedenkuba »

Dirty Harry pisze:A jak się jeździ, skręca, przyspiesza, manewruje przy parkowaniu, itp. rzeczy robi na oponach szerszych niż powiedzmy 215?
nie skręca się
0 x
Awatar użytkownika
Dirty Harry
Posty: 233
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 12:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Felgi 17" czy 18"?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dirty Harry »

A czy po zastosowaniu dystansów z własnymi szpilkami średnica otworu centrującego felgi nadal jest ważna, czy też może być mniejsza niż przewidziana do montażu bez dystansów?
0 x
grzesiekosmos
Posty: 760
Rejestracja: 21 listopada 2014, 11:14

Re: Felgi 17" czy 18"?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzesiekosmos »

Kupujesz dystanse z otworem centrującym na piaste jaką masz w aucie 65.1 a później otwór centrujący jaki chcesz zamawiasz pod daną felgę jaką chce montować.Ewentualnie jak masz np otwór centrujący w dystansach na felgę 63.3 a felgi masz 65.1 dajesz pierścień centrujący jeszcze na to i jeździ.Ja tak mam właśnie na piaste w aucie 65.1 a dystans -felga 63.3 i pasuje mi sporo felg od nowszych modeli volvo jak i od starszych ;) mam nadzieję że jakoś to wytłumaczyłem

I foto jeszcze :mrgreen:

Obrazek
0 x
Awatar użytkownika
Dirty Harry
Posty: 233
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 12:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Felgi 17" czy 18"?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dirty Harry »

Dzięki! :mrgreen:
0 x
Awatar użytkownika
Dirty Harry
Posty: 233
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 12:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Felgi 17" czy 18"?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dirty Harry »

grzesiekosmos pisze:Kupujesz dystanse z otworem centrującym na piaste jaką masz w aucie 65.1 a później otwór centrujący jaki chcesz zamawiasz pod daną felgę jaką chce montować.Ewentualnie jak masz np otwór centrujący w dystansach na felgę 63.3 a felgi masz 65.1 dajesz pierścień centrujący jeszcze na to i jeździ.Ja tak mam właśnie na piaste w aucie 65.1 a dystans -felga 63.3 i pasuje mi sporo felg od nowszych modeli volvo jak i od starszych ;) mam nadzieję że jakoś to wytłumaczyłem
Odświeżę kwestię: w drugą stronę to chyba hulać nie będzie? Chodzi o to, czy felgi z otworem centrującym 60 mm da się założyć do 945, gdzie - jak wiadomo - mamy większą piastę? Oczywiście mówimy tu o dystansie grubości powiedzmy 35-45 mm, a nie 100 :lol:
0 x
Staszku
Posty: 184
Rejestracja: 26 listopada 2014, 23:14
Lokalizacja: Hishult

Re: Felgi 17" czy 18"?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Staszku »

Przy bardzo cienkim dystansie tego nie ogarniesz, ale dając przykręcane że szpilkami przy 25mm powinno nie być problemu ze zmniejszeniem.

Zresztą Grzesiek to rozrysował kika postów wyżej, :)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
0 x
Awatar użytkownika
Dirty Harry
Posty: 233
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 12:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Felgi 17" czy 18"?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dirty Harry »

Wiem, wiem że Grzegorz namalował pięknie - tylko tu odwrotna sytuacja i dlatego pytałem. Przy dystansie grubości 100 mm problemu by na pewno nie było ;) Otwór na moją piastę ma być większy, a wystający z dystansu "komin" do osadzenia felgi mniejszy.

Osiemnastki nad którymi się zastanawiam mają otwór 74 mm, siedemnastki - 60 mm. Gdybym dawał większe tarcze, to chyba nawet na zimę musiałyby być siedemnastki. Da się ogarnąć te dwie średnice (74 i 60) na jednych dystansach przykręcanych, z własnymi szpilkami?
0 x
Awatar użytkownika
nckpol
Posty: 724
Rejestracja: 05 sierpnia 2015, 15:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Felgi 17" czy 18"?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nckpol »

robisz dystans z 65,1 ori na 60, na drugi komplet dokupujesz pierścienie centrujące z 60 na 80, i masz wszystko cacy :) żeby zrobić przejście z 65,1 na mniejszy dystans musi mieć min 11 mm
0 x
ODPOWIEDZ